Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

JELONKA OPEN 2022 za nami

Portal internetowy Jelonka.com, Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra oraz Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze byli organizatorami IV Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego Jelonka Open 2022. Areną zmagań była placówka ZSE w Jeleniej Górze mieszcząca się przy ulicy Grunwaldzkiej. Sponsorami turnieju byli Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Grali w Rzeszowie - MPJ BIS 2022

   W dniach 26-28 sierpnia stolica Podkarpacia była gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W hali PODPROMIE rywalizowało łącznie około 1000 młodych szachistów z całej Polski.
Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez 10 zawodników:
Zofia Duczkowska D-10
Oliwia Cudyk, Katarzyna Tkacz, Weronika Sękiewicz D-12
Aleksandra Zielińska D-14
Patryk Bąk, Remigiusz Trusewicz, Kacper Węglarz C-10
Aleksander Gerono, Jakub Trusewicz C-14


Przedwakacyjny turniej szachowy 25-26.06

Dzień po zakończeniu roku szkolnego, tych co nie wyjeżdżają na wakacyjne wojaże, zapraszamy do wzięcia udziału w Przedwakacyjnym Turnieju Szachowym. 

Turniej odbędzie się w Klubie Szachowym C4 (Szkoła Językowa Premium ul. Okrzei 11) w Jeleniej Górze i będzie trwał dwa dni (sobota + niedziela). Łącznie rozegramy 7 rund tempem 60 min na zawodnika. 

Rozgrywki zostały zgłoszone do FIDE oraz spełniają warunki uzyskania II kategorii PZSzach. 

Turniej na Wiśniowej Polanie

   Czterdziestu siedmiu zawodników wzięło udział w kończącym rok szkolny turnieju szachowym zorganizowanym na Wiśniowej Polanie w Miłkowie.
Turniej rozgrywany był w dwóch grupach: OPEN (31 uczestników) i Grupa U8 (16 uczestników) tempem błyskawicznym.
W grupie OPEN najlepszy okazał się Remigiusz Trusewicz zdobywając 7,5 punktu w 9 partiach. Taką samą ilość punktów zdobył Jakub Trusewicz, o zwycieśtwie młodszego z braci zadecydowała punktacja pomocnicza (Bucholtz). Najlepszą dziewczynką okazała się trzecia w klasyfikacji ogólnej- Katarzyna Tkacz (7 punktów).
WYNIKI OPEN
W kategorii U8 pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajął Raphael Aksianevich (6 punktów). Drugie miejsce zdobył Oliwier Pindral (5 punktów). Nagrodę dla najlepszej dziewczynki odebrała Hanna Rutkowska (4 punkty).
WYNIKI U8

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, ich rodzicom za udział, a gospodarzom Wiśniowej Polany za pomoc w organizacji turnieju.

Zdjęcia z turnieju znajdują się tutaj.
Zapraszamy na turnieje w nowym roku szkolnym!!!

Remik z brązowym medalem MMM

W dniach 10-12 czerwca w lubuskim Drzonkowie organizowane były Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w szachach strefy lubusko- dolnośląskiej.
W grupie chłopców (25 graczy) Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez dwóch zawodników. Remigiusz Trusewicz z dorobkiem 5 punktów w siedmiu partiach zajął trzecie miejsce zdobywając tym samym brązowy medal.  Piotr Ziemak wywalczył 4 punkty kończąc rywalizację na 10 miejscu.
Złoty medal w kategorii chłopców zdobył Adam Gibała (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) wygrywając wszystkie partie. Mistrzynią Makroregionu została koleżanka klubowa Adama- Michalina Popczyńska (6,5pkt).
Szczegółowe wyniki:
CHŁOPCY
DZIEWCZĘTA

Winterpol Blitz Czerwiec na rekord!

W środę 8 czerwca rozegraliśmy czwarty turniej z cyklu Winterpol Blitz 2022. Pod wieloma względami był to rekordowy Winterpol Blitz.
No to rekordy po kolei:

  • największa liczba uczestników - 23 (wyrównanie rekordu)
  • największa liczba uczestników z ELO - 17 (wyrównanie rekordu)
  • najwyższy ELO na liście startowej - 2344
  • ''liczba klubów'' na liście startowej - 9
  • liczba federacji - 2
  • suma ELO startujących zawodników - 26105

Mocna, bardzo mocna obsada czerwcowego turnieju Winterpol.
Na liście startowej mieliśmy aż trzy osoby z rankingiem FIDE w Blitzu powyżej 2000 w tym Pawła Kowalczyka (2344), Piotra Sabuka (2194) i reprezentanta Ukrainy Maxima Matseyko (2001).
Zresztą zawodników spod znaku niebiesko-żółtej flagi mieliśmy aż dwóch!
Robi się coraz ciekawiej i bardziej kolorowo.

Po siedmiu rundach rozgrywanych tempem 5+3 wygrał, reprezentujący WKS KOPERNIK, Piotr Sabuk. To już drugie zwycięstwo Piotra w turniejach Winterpol, po raz kolejny z kompletem puntów.
Drugie miejsce zajął Paweł Kowalczyk, również WKS KOPERNIK, który ugrał 5,5 punktu. Na ostatnim stopniu podium znajdziemy Artura Wójcika (Szklarska Poręba), który zdobył 5 punktów. Komplet wyników znajdziecie tutaj.

 

 

Złoto dla Jagody, brąz dla Weroniki

Jagoda Romejko mistrzynią Dolnego Śląska! Weronika Sękiewicz brązową medalistką - GRATULUJEMY

Świdnica była tegorocznym gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach, które zostały rozegrane w dniach 4-5 czerwca.
Klub Szachowy JELONKA reprezentowało 11 szachistów:


Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 120
Dzisiaj odsłon: 275
Ogółem wizyt: 212 326
Ogółem odsłon: 379 574

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1