Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Cracovia 2021 - Dziesięciu zawodników ''Jelonki'' - Patryk z II kategorią!

Podczas Międzynarodowego Turnieju Szachowego Cracovia 2021 start zakończyło 8 zawodników naszego klubu. Miło nam ogłosić, że Patryk Bąk uzyskał normę na II kategorię szachową i dołączył do grona 1800+. Grający w Grupie E  Patryk w rozegranych partiach zdobył 6 punktów (7 miejsce wśród chłopców). W grupie E nagrodzoną została również Oliwia Cudyk (5,5 pkt - 6 miejsce wśród dziewcząt).

Mała Jeleniogórska Kołówka 1400

I znów gramy!

W dniu dzisiejszym rozpoczeliśmy kolejne zmagania w ramach turnieju kołowego.

Mała Jeleniogórska Kołówka 1400 to, zgodnie z nazwą, turniej kołowy zorganizowany dla ośmiu zawodników i zawodniczek ze średnim rankingiem PZSzach 1400. Dwie kobiety i sześciu mężczyzn walczą o podwyższenie swojego rankingu grając systemem każdy z każdym. Do rozegrania jest więc 7 partii.

''Tradycyjnie'' (bo już po raz drugi) przydzielenie numerów startowych odbyło się drogą unikalnego losowania. Relacja z tego wydarzenia do obejrzenia pod tym linkiem .

Serwis turnieju można sprawdzić w tym miejscu.

Turniej kołowy 1600+

W środę 15.12.2021 ruszamy z turniejem kołowym dla 10 zawodników z minimalnym rankingiem PZSzach 1600.
Turniej zostanie rozegrany systemem kołowym na dystansie 9 rund. Tempo gry 30 minut + 30 sekund za wykonanie posunięcia na zawodnika. Turniej NIE jest zgłoszony do FIDE.

Miejsce rozgrywania turnieju -''Klub Szachowy c4'' (ul. Okrzei 11).

Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE. O zajętym miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości, będzie decydować punktacja pomocnicza: Berger, liczba zwycięstw, losowanie.

Wpisowe do turnieju wynosi 100 zł dla zawodników Klubu Szachowego Jelonka oraz Klubu Szachowego c4 i jest płatne gotówką w dniu rozpoczęcia turnieju.

Terminarz:
Pierwsza runda zostanie rozegrana w dniu 15.12.2021 o godzinie 17.30, kolejne partie będą rozgrywane w oparciu o aktualne możliwości sanitarno-epidemiologiczne.

9. runda 5-10 6-4 7-3 8-2 9-1

Zapraszamy dziś (14.12.2021) o 18 na losowanie numerów startowych zawodników. Losowanie odbędzie się w formie transmisji na żywo na kanale YouTube: Brickstricks.

Turniej Świąteczny zakończony!

11.12.2021 gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, gdzie odbył się Świąteczny Turniej Szachowy. Szachiści rywalizowali w grupach: Open A (dorośli oraz zawodnicy z rankingiem min.1600), OPEN B (dzieci i młodzież z rankingiem 1100-1400) oraz szachiści bez rankingo szachowego do lat 10, 8, 7,6.

Turniej Rozgrzewkowy - rozegrany

W dniu 8 grudnia 2021 r. rozegrany został turniej blitza będący rozgrzewką przed zbliżającym się Świątecznym Turniejem Szachowym. Turniej Rozgrzewkowy, bo taką miał nazwę, zgromadził czternastu zawodników w różnym wieku którzy rywalizowali na "dystansie" siedmiu rund tempem 5'.
Najlepszym zawodnikiem okazał się Artur Wójcik, który zdobył 6 punktów, drugi był Bogdan Nalepa (KSz Jelonka Jelenia Góra) a trzeci Aleksander Wilk (WOK Wałbrzych).

Pełna lista wyników znajduje się pod poniższym linkiem

Gratulujemy zwycięzcom.

Wyniki turnieju szachowego z okazji Dnia Niepodległości

11 listopada 2021 r w Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze odbył się turniej szachowy z okazji Dnia Niepodległości. Turniej rozgrywano w trzech grupach: OPEN (zwodnicy powyżej 10 roku życia), do lat 8, do lat 10. Łącznie wystartowało 45 zawodników z terenu naszego województwa. Zawodnicy do lat 8 i 10 rywalizowali o tytuł Mistrza Jeleniej Góry w szachach szybkich.

W grupie OPEN najlepszym okazał się Michał Fiedorek (KSz Polonia Wrocław), który wygrał wszystkie partie zdobywając 9 pkt, przed Aleksandrem Wilkiem (WOK Wałbrzych) - 8 pkt oraz Hubertem Zielińskim (UKS Szach-Mat Przemków) - 7 pkt. Bardzo dobry występ zanotowała jeleniogórzanka Jagoda Romejko (najlepsza kobieta), która zajęła 5 miejsce zdobywając 5 pkt. Tuż za Jagodą uplasowali się kolejni zawodnicy KSz Jelonka Jelenia Góra: Aleksander Gerono (I miejsce U15) oraz Igor Burda (II miejsce U15).

W grupie dzieci do lat 8 rywalizowano na dystansie 6 rund. Partiom dzieci towarzyszyło wiele emocji. Ostatecznie mistrzem Jeleniej Góry został Oskar Sękiewicz (5 pkt), drugie miejsce zajęła Zofia Pierzchniak (4,5 pkt) przed Jakubem Dudkiem (4 pkt) – trzecie miejsce.

W silnie obsadzonej grupie do lat 10 startowało łącznie 16 zawodników. Bardzo dobry występ był udziałem dwójki zawodników: Oliwii Cudyk oraz Patryka Bąka, którzy byli autorami nietypowej sytuacji. Zarówno Oliwia jak i Patryk zdobyli 6,5 pkt i zajęli ostatecznie ex aequo pierwsze miejsce, zdobywając tytuł mistrza Jeleniej Góry. Punktacja pomocnicza była identyczna i nie rozstrzygnęła o zwycięstwie. Drugie miejsce wśród chłopców zajął Mateusz Glinkowski przed Piotrem Ziemakiem, natomiast wśród dziewcząt: Weronika Sękiewicz przed Alicją Fudali.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach. Już wkrótce odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich (27.11.2021 r.) w Lubinie.