Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Turnieje Noworoczne- Kraków, Sztokholm, Zabrze

W dniach 27.12.23-04.01.2024 został rozegrany XXXIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA 2023. W turnieju wzięło udział ponad 500 zawodników.
W OPEN C udział wzięła Jagoda Romejko, która w 9 partiach zgromadziła 4,5 pkt, podnosząc swój ranking o 80 oczek.

WYNIKI

W OPEN D krakowskiego festiwalu zagrała Katarzyna Michalak. Dorobek Kasi po dziewięciu rundach to 2,5 pkt,

WYNIKI

Półfinały Mistrzostw Polski- Karpacz

W dniach 3-12 grudnia w Karpaczu rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w szachach. W obu grupach rywalizowano tempem 90'/40 + 30' + 30'' na dystansie 9 rund.

W grupie kobiet (17 uczestniczek) 6 miejsce zajęła WFM Katarzyna Dwilewicz. Jeleniogórzanka zdobyła 5 punktów podnosząc swój ranking FIDE o 17 oczek.
Bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski uzyskały: WIM Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń), WFM Maria Siekańska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) i FM Liwia Jarocka (KSz Hetman Katowice). Wszystkie finalistki zgromadziły po 6,5 pkt.

WYNIKI

Inauguracja sezonu 2023/24

10 grudnia rozegrana został I runda Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej. W pierwszym meczu doszło do pojedynku między Jelonka II i Jelonka I. Mecz zakończył się rezultatem 3,5:1,5 na korzyść Jelonki II.

Punkty dla "starszej" drużyny zdobyli: Waldemar Kowalik, Szymon Rudowski i Mateusz Wiewióra. "Połówkę zdobył Yury Aksianevich.
Dla Jelonki I punktowali: Igor Burda (zwycięstwo) i Jakub Trusewicz (remis).

CZARNOW- SKI BLITZ and RAPID- Klasyfikacja Generalna

Zakończyliśmy cykl CZARNOW- SKI BLITZ and RAPID.

Na przestrzeni 11 miesięcy zagraliśmy po pięć turniejów typu Blitz (9 rund tempem 5+3) oraz i Rapid (7 rund tempem 10+5). Po każdym turnieju, zgodnie z REGULAMINEM, przyznawane były punkty do klasyfikacji generalnej. Do końcowego wyniku cyklu brane były pod uwagę 4 najlepsze wyniki w Rapidzie i 4 najlepsze wyniki w Blitzu.

Zwycięzcą całego cyklu został Waldemar Kowalik (KSz Jelonka) ze 149 punktami. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Janikowska (WKSz HETMAN Wałbrzych) ze 126 punktami a trzecie miejsce Jakub Bartłomowicz (również WKSz HETMAN Wałbrzych) ze 121 punktami. Kompletną tabelę prezentujemy poniżej.

Idąc z duchem sportu i aktualnej sytuacji nagrody, sponsorowane przez Stacja Narciarska Czarnów, zostały przyznane w następujący sposób:

Nagroda za I miejsce Waldemar Kowalik (KSz Jelonka)
Nagroda za II miejsce Jakub Bartłomowicz (WKSz HETMAN Wałbrzych)
Nagroda za III miejsce Mateusz Wiewióra (KSz Jelonka)

Nagroda dla najlepszej kobiety Wiktorią Janikowską (WKSz HETMAN Wałbrzych)
Nagroda dla najlepszego juniora Jakub Trusewicz  (KSz Jelonka)
Nagroda dla najlepszego gracza Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra Yury Aksianevich (... wiadomo KSz Jelonka)

110 szachistów na Turnieju Mikołajkowym + zdjęcia

2 grudnia 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 2 była gospodarzem Mikołajkowego Turnieju Szachowego. W czterech grupach rywalizowało łącznie 110 miłośników gry królewskiej. Najstarszy uczestnik zawodów miał 42 lata, najmłodsza uczestniczka miała 5 lat. Każdy z uczestników otrzymał słodką paczkę Mikołajkową, świąteczny kubeczek oraz pamiątkowy dyplom.

W OPEN A (14 graczy) rozgrywanym na dystansie 7 rund, tempem 10'+5'', zwyciężył Waldemar Kowalik zdobywając 6/7 pkt. Drugie miejsce zajął Mateusz Wiewióra (5,5 pkt), a trzeci był Dominik Kosmala (5 pkt).

WYNIKI OPEN A

Jesienny Klasyk

W miniony weekend rozegraliśmy siedmiorundowy turniej klasyczny. W dwóch grupach wystartowało łącznie 32 zawodniczki i zawodników.

W Grupie B zagrało 12 osób. Zwyciężyła, po ciężkim boju Katarzyna Michalak (KSz Jelonka Jelenia Góra) zdobywając 5,5 pkt. Drugie miejsce zajął Michał Bogdaszewski a trzecie Wiktor Jasion (GKSz Gubin).
Komplet wyników znajdziecie TUTAJ

W Grupie C do turnieju przystąpiło 20 zawodniczek i zawodników. Najlepszy okazał się Przemysław Chrul zdobywając 6,5 pkt. Po pięć punktów zdobyli Adrian Słotwiński (WKSz HETMAN Wałbrzych), Jan Leszkowicz oraz Wojciech Puzio (MKS "Rokita" Brzeg Dolny). O kolejności zdecydowała więc punktacja pomocnicza Buchholtz. Drugie miejsce zajął Adrian, trzecie Janek a czwarte Wojtek.
Niestety nie udało nam się rozpocząć rozgrywek w Grupie A, która przewidziana była dla osób z minimalnym rankingiem 1800.

Patryk wygrywa w Świdnicy

11 listopada w Świdnicy została rozegrana XIII edycja Turnieju o Szablę Piłsudskiego. W trzech grupach rozgrywkowych uczestniczyło łącznie ponad 200 szachistów.

Zwycięzcą grupy B (do lat 12) został zawodnik KSz Jelonka Patryk Bąk, a w grupie uczestniczyło 70 graczy. Patryk w 9 partiach zgromadził 7,5pkt poprawiając swój ranking w klasyfikacji RAPID.

GRATULUJEMY!!!

Kasia z awansem na MP, Mateusz na +56

W dniu dzisiejszym zakończyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów, które były rozgrywane w Jastrzębiej Górze. W zawodach uczestniczyła dwójka reprezentantów KSz Jelonka.

Kolejną kartę w historii jeleniogórskiego klubu zapisała Katarzyna Michalak, która zdobywając 4,5pkt w 9 partiach, zajęła 7 miejsce w gronie 16 zawodniczek i wywalczyła awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski do lat 16.

WYNIKI D-15

Mikołajkowy Turniej Szachowy

For English press here

Zapraszamy wszystkich chętnych na Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Start: 2 grudnia (sobota) 2023 o godzinie 10:00 (otwarcie turnieju)
Weryfikacja zgłoszeń, zapisy i opłacenie startu: 9:00-9:40.
Miejsce: SP2 w Jeleniej Gorze ulicy Armii Krajowej 8 w Jeleniej Górze

Grupy rozgrywkowe: patrz regulamin poniżej

Terminarz: patrz regulamin poniżej

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 1 grudnia 2023 do godz. 20.00 telefonicznie (507-044-735), mailowo lub za pośrednictwem serwisu turniejowego W wyjątkowych przypadkach Organizator może przyjąć zgłoszenie w dniu turnieju do godz.10:00 bezpośrednio przed zawodami.
telefon: 507044735
mail: turnieje@jelonka.eu