Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

KSz JELONKA vs WOK Wałbrzych

29 stycznia rozegrane zostały rozegrane rundy IV i V Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej. Drużyny KSz Jelonka gościły w klubie C4 przy Okrzei 11 dwie ekipy z WOK Wałbrzych.

Drużyna Jelonki I (Yuri, Waldek, Bogdan, Rafał, Ania oraz Wojtek i Bogdan) w pierwszym meczu uległa WOK I w stosunku 1,5:3,5. Drugi mecz z WOK II zakończył się remisem 2,5:2,5.
Jelonka II (Mateusz, Kuba, Igor i Kacper) zremisowała oba mecze.

W aktualnej tabeli obie Jelonki z dorobkiem 6 punktów meczowych gonią drużynę ze Świdnicy (7 punktów) oraz liderującą ekipę z Żarowa (9 punktów).
Kolejne mecze zostaną rozegrane w "żarowskiej jaskini lwa" 26 lutego.

WYNIKI

Gramy dla WOŚP!

W najbliższą sobotę w "Elektroniku" przy ul.Grunwaldzkiej 64 a w Jeleniej Górze KSz Jelonka po raz drugi wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy na turniej szachowy, który rozegrany zostanie w dwóch grupach: do lat 8 oraz OPEN (zgłoszony do FIDE). Zaczynamy o 11:00, zapisy od 10:00  w dniu zawodów lub poprzez serwis turniejowy. szczegóły tamże.

WYNIKI:
OPEN
U8

TRANSMISJA ONLINE

Wszyscy chcemy wygrać z SEPSĄ!

SIEMA:)

Szachiści nie dali się zimie!

Siła wyższa […]ogólne określenie przyczyny sprawczej zdarzenia o charakterze przypadkowym lub naturalnym (żywiołowym), nie do uniknięcia, takiego, nad którym człowiek nie panuje […] Jako przykład można podać powódź, huragan, trzęsienie ziemi, sztorm, śnieżyca itp.

I tak właśnie było w sobotę, 21 stycznia. Śnieżyca, która nadeszła w zasadzie usprawiedliwiłaby wszystko i wszystkich, ale … nikt się nie poddał. Ani organizatorzy ani uczestnicy ani rodzice! 

Frekwencja okazała się wyższa niż zakładaliśmy. Nie obyło się bez lekkiego zamieszania i opóźnienia. 

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze za udostępnienie nam sal lekcyjnych.

Sportowo turniej stał na wysokim poziomie. Wśród 113 zawodników i zawodniczek nie brakowało osób z punktami ELO na koncie. Warto też podkreślić, że reprezentowane były 3 federacje.
W grupie OPEN A zagrało 27 szachistów. Zwyciężył - z kompletem punktów - Radosław Zaręba (Biały Król Wisznia Mała), drugie miejsce zajęła Daria Repetilo (Ksz Miedź Legnica), a trzecie Szymon Grech. Oboje z czterema punktami. Komplet wyników.
W grupie OPEN B wystartowało 26 osób. Zwyciężyła Yaroslava Litovka (Ksz Miedź Legnica) z pięcioma punktami, drugie miejsce zajęła Elżbieta Błaszkiewicz (UKS Giecek Radków), a trzecie miejsce zajął zawodnik KSZ Jelonka Jelenia Góra Mateusz Łabieniec. Komplet wyników. 
W rozgrywkach grupy U9 uczestniczyły 23 osoby. Z kompletem zwycięstw wygrał Gustaw Kruczek, tuż za nim uplasował się Bartosz Szymaniak, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Martyka. Komplet wyników.
Najliczniejsza grupa - U8 została podzielona na czteroosoboweh podgrupy, w ramach których zawodnicy rywalizowali systemem ''każdy z każdy''. Wyniki poszczególnych podgrup:

1.Grech Joanna
2.Domański Mikołaj
3.Fudali Maria
4.Danysz Michał

1.Zalewski Sebastian
2.Urbanek Oktawian
3.Talaga Dominika
4.Tadla Jakub

1.Nowakowski Dawid
2.Kowalski Jakub
3.Kowalczyk Justyna
4.Golubińska Hanna

1.Łątka Bruno
2.Maszczak Karol
3.Ładzińska Natalia
4.Lisiecka Helena

1.Szczap Karol
2.Skowron Mikołaj
3.Sweklej Stanisław
4.Przystawski Jan
4.Śledzianowwska Milena

1.Bajor Adam
2.Symanowicz Wojciech
3.Rybacki Bartek
4.Zygmunt Ewa

1.Idziak Cyprian
2.Łabieniec Adam
3.Ignaciak Aleksandra
4.Józefiak Laura

1.Halicki Jan
2.Cieślik Kamila
3.Całka Kacper
4.Gabryjaniak Alicja

1.Rozum Wojciech
2.Popławski Wojciech
3.Mrugała Michał
4.Senderak Adam

Jak przystało na turniej klockowy, nagrodami były klocki LEGO. Dziękujemy za udział i ... do zobaczenia przy okazji następnego turnieju. 

TURNIEJ KLOCKOWY - PRZENIESIONY DO SP10

!!! UWAGA!!!

Ze względu na duże zainteresowanie Szachowym Turniejem Klockowym podjęliśmy decyzję o przeniesieniu zawodów. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze turniej rozegramy na terenie szkoły. 

Adres:
Szkoła Podstawowa Nr 10 
ul. Morcinka 31
Jelenia Góra 

Mapka 

Dodatkowo informujemy, że limit uczestników został zwiększony do 100 osób. W chwili gdy publikujemy niniejszy artykuł jest jeszcze 27 wolnych miejsc. 
Link do serwisu

Solar Profit raz jeszcze

W środę 11.01 miało miejsce oficjalne zakończenie turnieju Solar Profit Round Robin. Miła, przyjacielska atmosfera towarzyszyła rozdaniu nagród w turnieju. W Grupie A czyli dla zawodników o rankingu PZSzach nie niższym niż 1800 wygrał Waldemar Kowalik. Warto zaznaczyć że jest to pierwsza kategoria centralna zdobyta na terenie Jeleniej Góry od czasu prowadzenia rejestru centralnego. Można by napisać ''jedyna'' gdyby nie fakt, że zajmujący drugie miejsce Yury Aksianevich też uzyskał normę na ''jedynkę''. Trzecie miejsce, już bez kategorii, zajął Mateusz Wiewióra. Wszyscy trzej odebrali dyplomy i nagrody finansowe. Komplet wyników znajdziecie tutaj.

Grupie B, dla zawodników z rankingiem PZSzach co najmniej 1600, pierwsze miejsce zajął Wojciech Krypczyk uzyskując normę na II kategorię. Tuż za nim uplasował się Igor Burda, który również zrobił normę na ''dwójkę''. Trzecie miejsce przypadło Nicole Kawulski-Chodkiewicz. Wymienieni zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody finansowe*. Komplet wyników. Ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał zaproszenie na udział w turnieju Rapid C4, który odbędzie się 18.02.2023 a osoby z miejsc 4-10, które były obecne na zakończeniu wzięły udział w losowaniu książek szachowych oraz pamiątkowych kubków C4. Po ''części oficjalnej'' był tort urodzinowy pomysłodawczyni i założycielki Klubu Szachowego C4 – Anny Michalak a następnie został rozegrany mini turniej urodzinowy o zasadach tak skomplikowanych, że trudno je dziś odtworzyć. Było miło i zabawnie, mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu … jak to w Klubie C4.

*Wojciech zrezygnował z nagrody i przeznaczył nagrodę na cele klubu C4 (kategorię ''zatrzymał'') 

Grali w Wielkopolsce

Trójka zawodników Klubu Szachowego Jelonka udała się w miniony weekend do Marzenina niedaleko Poznania, aby wziąć udział w XXXI FESTIWALU SZACHOWYM IM. KS. B - PA JERZEGO DĄBROWSKIEGO,

Zofia Duczkowska, Alicja Fudali i Kacper Węglarz zagrali w grupie B (31 zawodników) zajmując wysokie lokaty. Kacper zdobywając 5,5pkt w siedmiu partiach zkończył rywalizację na II miejscu. Ala ugrała pół punktu mniej od Kacpra i zajęły miejsce trzecie (I miejsce w kategorii Dziewcząt). Na miejscu piątym (II miejsce w kategorii Dziewcząt) uplasowała się Zosia z taką samą zdobyczą punktową jak Ala. Zwycięzcą turnieju został Tomasz Nawrocki (LKS Chrobry Gniezno), który wygrał siedem partii.


Solar Profit - Grupa 1600 rozstrzygnięta

Tylko jedna partia została do rozegrania w grupie B. Partia ta jednak pozostaje bez wpływu na końcową klasyfikację pierwszej trójki w turnieju oraz na możliwość uzyskania normy PZSzach.

Tak więc możemy spokojnie ogłosić już dziś, że zwycięzcą Grupy 1600+ został: Wojciech Krypczyk uzyskując 7,5 pkt na 9 możliwych. Wojciech uzyskał oczywiście normę na II kategorię PZSzach. Również normę wykonał, zdobywca drugiego miejsca Igor Burda. Igor uzyskał 7 pkt. Trzecie miejsce zajęła Nicole Kawulski-Chodkiewicz z 5 punktami. 
Oficjalne zakończenie turnieju, wraz z wręczeniem nagród, planujemy w środę 21 grudnia

 

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 60
Dzisiaj odsłon: 124
Ogółem wizyt: 96 624
Ogółem odsłon: 174 528

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1