Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Mistrzostwa Jeleniej Góry rozegrane!

28 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Jeleniej Góry w szachach. W zawodach uczestniczyło łącznie blisko 100 zawodników uczęszczających do przedszkoli i szkół naszego miasta. Najmłodsze dzieci rywalizowały do południa w czterech grupach rozgrywkowych: przedszkolaki oraz pierwszaki osobno dziewczynki i chłopcy.

Winterpol Blitz 2022 Czerwiec

Zapraszamy na czwarty turniej z serii WINTERPOL BLITZ 2022. 

Start: 8 czerwca 2022 o godzinie 17:30
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze, I piętro w Szkole Języków Obcych PREMIUM
Tempo: 5 min + 3 sekundy
Ilość rund: 7
Wpisowe: 30zł.

Turniej został zgłoszony do FIDE

Serwis turnieju

Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku 7 czerwca 2022 telefonicznie lub mailowo. Telefon: 880649262 mail: turnieje@jelonka.eu

PAT i MAT w OSTRAWIE


KATARZYNA DWILEWICZ ZAJĘŁA 3 MIEJSCE W OPENIE A!

W dniach 30.04.2022 - 08.05.2022 odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy Ostravsky Konik w Czechach. W najsilniejszej grupie A, od rankingu FIDE 2000, Katarzyna Dwilewicz zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Kasia zdobyła 6/9 pkt oraz zyskała 36 punktów rankingowych.
Bardzo dobre występy zanotowali również pozostali zawodnicy klubu KSz Jelonka Jelenia Góra. Jagoda Romejko, w grupie B, zyskała aż 169 punktów rankingowych, 5/9 pkt oraz zajmując 26 miejsce. W tej samej grupie Andrzej Dwilewicz także zanotował zyski rankingowe w postaci 15 punktów.

SERWIS TURNIEJOWY
OPEN A 
OPEN B
PARTIE ONLINE

Oliwka i Kasia na Olimpiadzie

Serwy k. Augustowa (województwo podlaskie) były gospodarzem tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szachach. W rozgrywkach brali udział najlepsi zawodnicy z całego kraju w kategoriach D-12, D-14, C-12 i C-14.

W grupie dziewcząt do lat 12 (52 zawodniczki) wystąpiły dwie szachistki jeleniogórskiego klubu. Oliwia Cudyk zgromadziłą 4,5pkt w dziewięciu rozegranych partiach i ukończła rywalizację na 26 pozycji. Katarzyna Tkacz zdobywając 4 punkty zajęła 33 miejsce.

Mistrzynią Polski została Wiktoria Śmietańska (KSz Polonia Wrocław) oddając swoim przeciwniczko jedynie pół punktu. Srebrny medal zdobyła Anna Nurkiewicz z siedmioma punktami (UKS Łady Raszyn). Na najniższym stopniu podium znalazła się Kinga Lajdamik- 7 punktów (KSz Skoczek Czerwionka Leszczyny).

WYNIKI
TRANSMISJA ONLINE
GALERIA

Turniej czekoladowy - zjedzony!

Miesiąc temu, podczas turnieju owocowego, w dwóch salach rywalizowało 36 zawodników i zawodniczek. Dziś, w turnieju czekoladowym, udział wzięło 46 osób i potrzebne były trzy sale (na szczęście byliśmy na to przygotowani). Co będzie na następnym turnieju? A już za dwa tygodnie Mistrzostwa Jeleniej Góry Przedszkolaków i Juniorów! 

Wróćmy jednak do turnieju czekoladowego sponsorowanego przez firmę WAWEL S.A.. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach. W grupie OPEN wygrał, z kompletem punktów Jakub Trusewicz, drugie miejsce (4 pkt.) zajął Remigiusz Trusewicz a trzecie Piotr Wróblewski (3 pkt.). Pozostałe miejsca można sprawdzić tutaj. Na uwagę zasługuje udział Jakuba Dudka, który zdecydował się zagrać w grupie Open mimo, że ze względu na wiek mógł wybrać grupę U10. Wybrał rywalizację ze starszymi i niektórym sprawił niemało problemów. 

Grupa U10 zgromadziła na starcie 16 uczestników. Wygrała bezapelacyjnie Zofia Pierzchniak (5pkt), przed Olhą Zaiets (4 pkt) i Laurą Moryc (3,5pkt). Komplet wyników tej grupy znajdziecie tu.

Najmłodsi szachiści i szachistki w liczbie 18, rywalizowali w grupie U7. Tak jak w poprzednich grupach, zwycięzca zgromadził komplet punktów a był to Jan Pierzchniak. Drugie miejsce zajęła Anna Barańska (3,5 pkt) a trzecie Iga Rybak (również 3,5 pkt). Komplet wyników a także uzyskane normy na kategorie znajduje się tutaj

Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki a pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały nagrodami ufundowanymi przez WAWEL S.A.

Gratulujemy!

Winterpol Blitz 2022 Runda III

Trzecia runda Winterpol Blitz 2022 za nami!

Tym razem w turnieju wystartowało równo 20 zawodniczek i zawodników w tym aż 5 nowych osób. Nowych bo po raz pierwszy wzięli udział  w naszym cyklu.  Od pierwszej rundy przez nasz cykl przewinęło się już 35 szachistów co tylko świadczy o tym, że jest komu grać Blitza w najbliższej okolicy.

Partie rozgrywane były szybkim tempem (5'+3'' na zawodnika) zaś cały turniej zgłoszony był do FIDE .

Turniej wygrał, gromadząc 6,5 pkt, Artur  Wójcik (Szklarska Poręba). Drugie miejsce, z 6 punktami, zajął Piotr Kołodziejski  (KSz ''Miedź'' Legnica) a trzecie, debiutujący w cyklu Wojciech Guziewicz (UKS ''Debiut'' Przedwojów). Szczegółowe wyniki oraz zdobycze punktowe ELO znajdziecie tutaj.

Szachowy Turniej Czekoladowy 14.05.2022

W sobotę 14.05.2022 zapraszamy na Szachowy Turniej Czekoladowy!

 

Start: 14 maja 2022 o godzinie 10:00

Turniej adresowany jest przede wszystkim do młodych szachistek i szachistów ale przewidujemy także grupę OPEN dla wszystkich urodzonych przed 2012 rokiem.
Tempo gry (15 minut+15 sekund na posunięcie) umożliwia zdobycie V i IV kategorii. 

Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze, I piętro w Szkole Języków Obcych PREMIUM

Ilość rund: 5
Wpisowe: 30zł.

Więcej informacji oraz regulamin znajduje się TUTAJ

Winterpol Blitz 2022 Maj

Zapraszamy na trzeci turniej z serii WINTERPOL BLITZ 2022. 

Start: 4 maja 2022 o godzinie 17:30
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze, I piętro w Szkole Języków Obcych PREMIUM
Tempo: 5 min + 3 sekundy
Ilość rund: 7
Wpisowe: 30zł.

Turniej został zgłoszony do FIDE

Serwis turnieju

Zgłoszenia przyjmowane są wtorku do 3 maja 2022 telefonicznie lub mailowo. Telefon: 880649262 mail: turnieje@jelonka.eu

Turniej Owocowy zakończony

W zasadzie to turniej powinien nosić nazwę lodowy a nie owocowy bo radość z ufundowanych przez Love Krove voucherów zdecydowanie przewyższała tą z owoców, które były głównymi nagrodami. Cóż czasem tak bywa :) Dla nas najważniejsza była frekwencja i chęć młodych szachistów do grania w turnieju. 

Łącznie, w trzech grupach, wystartowało 36 szachistów i szachistek. Najmniej liczna była grupa OPEN w której wystartowało 6 zawodników. Pozwoliło to na rozegranie turnieju systemem kołowym (każdy z każdym) tempem 15 min + 15 sek. Grupę wygrał Bartosz Bagrowski (5pkt.) przed Marcinem Łątką i Katarzyną Michalak.  
Grupa U10 (turniej rozgrywany systemem szwajcarskim) zgromadziła 18 zawodników a najlepsza okazała się Karolina Chrzanowska (5 pkt.) przed Jakubem Dudkiem i Mateuszem Sójką
W najmłodszej grupie U8 (również system szwajcarski), komplet punktów zdobył Oliwier Pindral, drugie miejsce zajęła Iga Rybak a trzeci był Mikołaj Miechur.

Szczegółowe wyniki znajdują się poniżej:
Grupa OPEN
Grupa U10
Grupa U8

Zwycięzcom gratulujemy zarówno wyników jak i zdobytych kategorii szachowych. Dla pokonanych mamy jedno zdanie: Okazja do rewanżu będzie w maju ;)

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 14
Dzisiaj odsłon: 43
Ogółem wizyt: 83 092
Ogółem odsłon: 151 132

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1