Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Ostravský koník 2023

   W dniach 6-14 maja odbył się Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Ostravie (Czeska Republika). Zawodniczka Klubu Szachowego JELONKA Katarzyna Dwilewicz zdobyła 5,5pkt w 9 partiach, zarabiając 19 pkt do klasyfikacji rankingowej FIDE.  Wynik pozwolił na zajęcie 18 miejsce w klasyfikacji ogólnej OPEN A (73 zawodników). 

143 uczestników Mistrzostw Jeleniej Góry

13 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 zostały rozegrane VIII Mistrzostwa Jeleniej Góry w szachach. W turnieju wzięło udział 143 adeptów gry królewskiej, którzy zostali podzieleni na 6 grup rozgrywkowych.

Zwycięzcy poszczególnych grup rozgrywkowych:


Przedszkolaki Dziewczynki (26 zawodniczek)

1. Milena Śledzianowska
2. Dominika Szylko
3. Lena Malinowska

WYNIKI

Przedszkolaki Chłopcy (32 zawodniczki)

1. Jan Halicki
2. Jan Przystawski
3. Mateusz Ignaciak

WYNIKI

8- latki (26 zawodników)

1. Zuzanna Martyka
2. Sebastian Zalewski
3. Leon Gazdowicz

WYNIKI

10- latki (26 zawodników)

1. Elżbieta Błaszkiewicz
2. Jakub Dudek
3. Wiktor Biliński

WYNIKI

12- latki (14 zawodników)

1. Karolina Chrzanowska
2. Patryk Bąk
3. Amadeus Aksianevich

WYNIKI

15- latki i 20- latki (19 zawodników)

1. Julia Salamon
2. Alexander Kawulski- Chodkiewicz
3. Jakub Trusewicz

WYNIKI

Obszerna relacja wraz z fotogalerią ukaże się niebawem.

VIII Mistrzostwa Jeleniej Góry w szachach przedszkolaków i młodzieży szkolnej

   Wielkimi krokami zbliżają się VIII Mistrzostwa Jeleniej Góry w szachach. Impreza odbędzie się 13 maja w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka 31 (Sala gimnastyczna). Zapraszamy wszystkich uprawnionych do startu w zawodach, w ramach których zostaną wyłonieni Mistrzowie i Mistrzynie naszego miasta w szachach.

   Aby wziąć udział należy zgłosić swój udział przy pomocy serwisu Chessmanager albo wysłać swoje dane (turnieje@jelonka.eu lub smsem na numer 880 649 262).

Granie w MECHANie

   W sobotę rozegraliśmy wiosenny turniej szachowy w Zespole Szkół Technicznych Mechanik.  ''Granie w Mechanie'', bo tak nazywał się turniej, zgromadził rekordową liczbę 140 zawodników i zawodniczek. Miłośnicy gry królewskiej rywalizowali w czterech grupach rozgrywkowych.

Kasia na Mistrzostwach Europy Kobiet

W dniach 17-30.03.2023 w Petrovac (Czarnogóra) zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet. Na Półwysep Bałkański udała się 14- osobowa ekipa z Polski, a wśród uczestniczek znalazła się zawodniczka Klubu Szachowego Jelonka Katarzyna Dwilewicz.
Kasia (92 numer startowy) w 11 rozegranych partiach zdobyła 5,5 pkt zajmując ostatecznie 74 miejsce w gronie 136 szachistek. Jeleniogórzanka poprawiła swój ranking FIDE o jedno oczko.
Mistrzynią Europy została IM Meri Arabidze (Gruzja) ze zdobyczą 8,5 pkt. Na drugim i trzecim stopniu podium znalazły się dwie Polki. Srebrny medal wywalczyła IM Oliwia Kiołbasa (8,5 pkt), a brązowy medal przypadł IM Aleksandrze Malcewskiej (8 pkt).

WYNIKI

Wałbrzyska Liga Okręgowa zakończona

W minioną niedzielę rozegrane zostały ostatnie rundy Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej. Drużyny Jelonki udały się na dwumecz do Ścinawki Średniej, gdzie przeciwnikami jeleniogórzan były drużyny z Radkowa i Polanicy Zdrój. Droga do Ścinawki jest krótsza przez Czechy, ale nasi zawodnicy jechali na mecze przez Polskę. Było ryzyko, że jadąc przez Czechy możemy przegrać w 3 minuty.

Wydłużona podróż nie wpłynęła pozytywnie na wynik końcowy. Zarówno Jelonka I jak i Jelonka II przegrały mecze z Radkowem (1:4 i 1,5:3,5). Mecze z Polanicą zakończyły się wynikami (3,5:1,5 i 2,5:2,5)

IV Wałbrzyską Ligę Okręgową wygrała drużyna Giecek Radków (18 pkt), wyprzedzając ekipy ze Świdnicy (15 pkt) i Wałbrzycha (15 pkt). Jelonka II (13 pkt) zakończyła rywalizację na 6 miejscu, a Jelonka I (12 pkt) o jeden stopień niżej.

Ola na 83,8%, Jagoda na 81,8%

Zawodniczki Klubu Szachowego Jelonka zakończyły dziś rywalizację w MIstrzostwach Polski do lat 16, które były rozgrywane w nadmorskiej Jastrzębiej Górze. Jagoda Romejko i Aleksandra Zielińska zdobyły po 4 punkty i zajęły miejsca 28 i 29 odpowiednio.
Mistrzynią Polski została Klara Szczotka (MUKS Stoczek  45 Białystok) z dorobkiem 7 pkt. Drugie miejsce zajęła Izabela Tokarz (KSz Gambit Przeworsk) tracąc do zwyciężczyni 0,5pkt. Brązowy medal przypadł Marii Siekańskiej (KSz Stilon Górzów Wlkp)-6,5 pkt.

WYNIKI

Zgodnie z analizą portalu chess.com poziom dokładności Oli w dziewięciu rozegranych partiach wyniósł średnio 83,8%. Jagoda zagrała na 81,8%

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 119
Dzisiaj odsłon: 262
Ogółem wizyt: 212 325
Ogółem odsłon: 379 561

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1