Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Solar Profit raz jeszcze

W środę 11.01 miało miejsce oficjalne zakończenie turnieju Solar Profit Round Robin. Miła, przyjacielska atmosfera towarzyszyła rozdaniu nagród w turnieju. W Grupie A czyli dla zawodników o rankingu PZSzach nie niższym niż 1800 wygrał Waldemar Kowalik. Warto zaznaczyć że jest to pierwsza kategoria centralna zdobyta na terenie Jeleniej Góry od czasu prowadzenia rejestru centralnego. Można by napisać ''jedyna'' gdyby nie fakt, że zajmujący drugie miejsce Yury Aksianevich też uzyskał normę na ''jedynkę''. Trzecie miejsce, już bez kategorii, zajął Mateusz Wiewióra. Wszyscy trzej odebrali dyplomy i nagrody finansowe. Komplet wyników znajdziecie tutaj.

Grupie B, dla zawodników z rankingiem PZSzach co najmniej 1600, pierwsze miejsce zajął Wojciech Krypczyk uzyskując normę na II kategorię. Tuż za nim uplasował się Igor Burda, który również zrobił normę na ''dwójkę''. Trzecie miejsce przypadło Nicole Kawulski-Chodkiewicz. Wymienieni zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody finansowe*. Komplet wyników. Ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał zaproszenie na udział w turnieju Rapid C4, który odbędzie się 18.02.2023 a osoby z miejsc 4-10, które były obecne na zakończeniu wzięły udział w losowaniu książek szachowych oraz pamiątkowych kubków C4. Po ''części oficjalnej'' był tort urodzinowy pomysłodawczyni i założycielki Klubu Szachowego C4 – Anny Michalak a następnie został rozegrany mini turniej urodzinowy o zasadach tak skomplikowanych, że trudno je dziś odtworzyć. Było miło i zabawnie, mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu … jak to w Klubie C4.

*Wojciech zrezygnował z nagrody i przeznaczył nagrodę na cele klubu C4 (kategorię ''zatrzymał'') 

Grali w Wielkopolsce

Trójka zawodników Klubu Szachowego Jelonka udała się w miniony weekend do Marzenina niedaleko Poznania, aby wziąć udział w XXXI FESTIWALU SZACHOWYM IM. KS. B - PA JERZEGO DĄBROWSKIEGO,

Zofia Duczkowska, Alicja Fudali i Kacper Węglarz zagrali w grupie B (31 zawodników) zajmując wysokie lokaty. Kacper zdobywając 5,5pkt w siedmiu partiach zkończył rywalizację na II miejscu. Ala ugrała pół punktu mniej od Kacpra i zajęły miejsce trzecie (I miejsce w kategorii Dziewcząt). Na miejscu piątym (II miejsce w kategorii Dziewcząt) uplasowała się Zosia z taką samą zdobyczą punktową jak Ala. Zwycięzcą turnieju został Tomasz Nawrocki (LKS Chrobry Gniezno), który wygrał siedem partii.


Solar Profit - Grupa 1600 rozstrzygnięta

Tylko jedna partia została do rozegrania w grupie B. Partia ta jednak pozostaje bez wpływu na końcową klasyfikację pierwszej trójki w turnieju oraz na możliwość uzyskania normy PZSzach.

Tak więc możemy spokojnie ogłosić już dziś, że zwycięzcą Grupy 1600+ został: Wojciech Krypczyk uzyskując 7,5 pkt na 9 możliwych. Wojciech uzyskał oczywiście normę na II kategorię PZSzach. Również normę wykonał, zdobywca drugiego miejsca Igor Burda. Igor uzyskał 7 pkt. Trzecie miejsce zajęła Nicole Kawulski-Chodkiewicz z 5 punktami. 
Oficjalne zakończenie turnieju, wraz z wręczeniem nagród, planujemy w środę 21 grudnia

 

MIKOŁAJKI 2022 na 102!

   Turniej szachowy odbył się dzięki dofinansowaniu w ramach Prewencyjnego Programu PZU - Dobra Drużyna - Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra zakupił sprzęt o wartości 10.000 zł umożliwiający przeprowadzenie turniejów szachowych oraz treningi dzieci i młodzieży.

   Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze gościła szachistów, którzy rywalizowali w Mikołajkowym Turnieju szachowym. W czterech grupach rozgrywkowych uczestniczyło łącznie 102 zawodników w wieku od 5 do 56 lat!

Turniej Klockowy 2023

Serdecznie zapraszamy na pierwszy oficjalny turniej szachowy w roku 2023 organizowany przez nasz klub. Szachowy Turniej Klockowy, bo taką nosi nazwę, odbędzie się w sobotę 21 stycznia br. O godzinie 10.00. Jest to turniej klasyfikacyjny czyli taki na którym zawodnicy mogą uzyskać normę na kategorię szachową. W tym wypadku IV lub V.

Turniej Mikołajkowy - DOBRA DRUŻYNA PZU - PROGRAM PREWENCYJNY

   Turniej szachowy odbył się dzięki dofinansowaniu w ramach Prewencyjnego Programu PZU - Dobra Drużyna - Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra zakupił niezbędny sprzęt umożliwiający rozwijanie pasji do szachów dzieci i młodzieży z terenu miasta Jeleniej Góry i okolic. Dzięki zakupionym szachownicom, figurkom i  zegarom zajęcia szkoleniowe oraz turnieje będą odbywały się  na wysokim poziomie.

   Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze gościła szachistów, którzy rywalizowali w Mikołajkowym Turnieju szachowym. W czterech grupach rozgrywkowych uczestniczyło łącznie 102 zawodników w wieku od 5 do 56 lat!

Bratobójcze starcie w Jeleniej Górze

Na inaugurację Wałbrzyskiej Ligii Okręgowej drużyna KSz Jelonka Jelenia Góra zmierzyła się z drużyną KSz Jelonka Jelenia Góra. Wygrała … KSz Jelonka Jelenia Góra wink

No … ale po kolei. W niedzielę 27.11.2022r. gospodarzem była I drużyna KSz Jelonka Jelenia Góra, którą reprezentowali: Waldemar Kowalik, Bogdan Nalepa, Rafał Cieszkowski, Paweł Janic oraz Anna Michalak. Naprzeciw stanęła II drużyna KSz Jelonka Jelenia Góra w składzie: Aleksandra Zielińska, Remigiusz Trusewicz, Igor Burda, Aleksander Gerono oraz Patryk Bąk.
Zgodnie z zasadą że gospodarze grają białymi, na pierwszej trzeciej oraz piątej desce rozkład wyglądał następująco:

Solar Profit na półmetku

W środę 16 listopada rozegrane zostały kolejne partie Solar Profit Round Robin. Niektórzy przekroczyli już półmetek turnieju, inni mają do rozegrania zaległe partie. 

W grupie 1600 grali

Glinkowski, Mateusz vs Chrzanowska, Karolina 1:0
Krypczyk, Wojciech vs Michalak, Katarzyna 1:0
Burda, Igor vs Kaszewski, Miłosz 0,5-0,5 
Wowk, Kacper vs Kawulski-Chodkiewicz, Nicole 0:1
Węglarz, Kacper vs Aksianevich, Amadeus 1:0

W grupie 1800 miały miejsce następujące pojedynki:
Wiewióra, Mateusz vs Wilk, Aleksander 0:1
Nalepa, Bogdan vs Kawulski-Chodkiewicz, Alexander 0,5-0,5
Romejko, Jagoda vs Michalak, Anna 1:0

Kasia i Werka z awansem na OOM

W dniach 4-10.11 w Pokrzywnej (woj. opolskie) rozgrywane były Półfinały Mistrzostw Polski w grupach wiekowych do lat 9 i 11.

W grupie D-11 (15 zawodniczek) wzięły udział dwie szachistki Klubu Szachowego JELONKA. Katarzyna Tkacz zdobywając 7 punktów w 9 partiach zajęła drugie miejsce. O dwa stopnie niżej w końcowej tabeli znalazła się Weronika Sękiewicz (5,5pkt). Zwyciężczynią turnieju została Varvara Matskevich (9pkt- UKS Czternastka Warszawa). Obie jeleniogórzanki wywalczyły awans na przyszłoroczną Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Klub Szachowy Jelonka w grupie wiekowej D-12 będzie reprezentowany aż przez 4 zawodniczki.
WYNIKI

W grupie C-11 (31 zawodników) zwyciężył Marcel Misiek (Górnik Polkowice) zdobywając 7,5 pkt. Remigiusz Trusewicz (4 pkt) zakończył zawody na 21 miejscu.
WYNIKI

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 75
Dzisiaj odsłon: 179
Ogółem wizyt: 187 685
Ogółem odsłon: 335 451

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1