Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Chcesz pograć w szachy ?    Nie wiesz gdzie ?

Zapraszamy wszystkie "pozytywnie zakręcone" osoby do udziału w towarzyskich rozgrywkach Klubu Szachowego C4 które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17 w Jeleniej Górze przy ul. Okrzei 11 (przy Szkole Języków Obcych „Premium”)

Tel. kontaktowy: 880 023 329 lub 880 649 262

BLITZ CZARNÓW-SKI 2023 lipiec z nowym zwycięzcą

Mimo 26 osób na liście startowej, do pierwszej rundy przystąpiło tylko 15. Trudno powiedzieć co było powodem tak dużej absencji, ale jeśli mielibyśmy typować to ... pogoda. Było bardzo gorąco. Rozegraliśmy 9 rund tempem 5 min+3 sek.   

Pierwsze miejsce zajął, debiutujący w cyklu Czarnów-Ski, Oleg Achinovich. Oleg reprezentuje aktualnie barwy klubu WKSz HETMAN Wałbrzych, a dziś zdobył 8 punktów. Drugie miejsce zajął Jakub Bartłomowicz, który na co dzień reprezentuje barwy UKS ''Giecek'' Radków a trzecie miejsce Wiktoria Janikowska z Polonii Wrocław. 
Nagrodę dla najlepszej kobiety otrzymała Katarzyna Tkacz (KSz Jelonka Jelenia Góra), która co prawda uplasowała się za Wiktorią, ale zgodnie z regulaminem nagrody się nie łączą więc nagroda przypadła Kasi. Najlepszym juniorem został Michał Bogdaszewski. Gratulujemy!

Komplet wyników 

Najbliższa okazja, aby zagrać turniej w Jeleniej Górze to Sierpniowy Turniej Klasyfikacyjny, na którym można zrobić normą na V i IV kategorię. 

Turniej Wakacyjny

Wczoraj, 08 lipca 2023, rozegraliśmy Klasyfikacyjny Turniej Wakacyjny. Zawodniczki i zawodnicy, a było ich łącznie 49 osób, startowali w trzech grupach rozgrywkowych. Rywalizacja była o nagrody rzeczowe, wśród których mieliśmy między innymi bilety wstępu na tor wrotkarski do Disco Wrotki, ale ... nie to było najważniejsze. Dystans pięciu rund i tempo 30min na zawodnika to w sam raz aby zrobić normę na V lub IV kategorię. Normy udało się uzyskać aż 19 osobom, przy czym dla 13 zawodników była to pierwsza w życiu kategoria szachowa. Gratulujemy. 

Najliczniejszą grupą okazała się Grupa OPEN dla zawodników urodzonych w 2012 r. lub starszych. Rywalizację wygrał Marcin Kostka zdobywając 4,5 punktu. Drugie miejsce zajął Paweł Rogóż (4 punkty) a podium uzupełnił Jakub Pasiński (4 punkty). Komplet wyników znajdziecie tutaj. 

Tylko jedna osoba miej grała w grupie Przedszkolaków. Nie oznacza to, że rywalizacja była mniej zacięta. Były śmiechy, łzy szczęścia i rozczarowania. Słowem emocje! Grupę wygrał Jan Kapiciak przed Tadeuszem Świerniakiem (odpowiednio 4,5 i 4 punkty). Trzecie miejsce zajął Jan Przystawski z 3,5 pkt, ale trzeba odnotować, że dwa kolejni zawodnicy przegrali z nim ''Buchholzem'' czyli punktacją pomocniczą. Wyniki całej grupy tutaj

Najmniej liczną  grupą byli uczniowie klas I-III. Tutaj na listach startowych mieliśmy 10 zawodniczek i zawodników. Pierwsze miejsce, z kompletem zwycięstw, zajął Jakub Czasnojć. Drugie miejsce zajęła Marta Jasińska a trzecie Bartosz Szymaniak. Tutaj również zdecydował Buchholz gdyż 3 punkty zdobyli zawodnicy na miejscach 2-6. Zresztą zobaczcie sami tu. 

Classic Tournament Jesienny Klasyk

WhereSzkoła Języków Obcych „Premium” ul. Okrzei 11, Jelenia Góra
When: 18th-24th November 2023. 
First round starts: at 10.00. AM

Organizer: Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra 

Federation Poland (POL)
Tournament director Pawel Janic 
Chief Arbiter Wojciech Kmiecik
Location: Szkoła Języków Obcych „Premium” ul. Okrzei 11, Jelenia Góra
Number of rounds 9

Tournament
Type Swiss-System, 
Time control (Classic) 60 min + 30s/move
Pairing program Chessmenager
Rating for classic ELO FIDE

List of players:
Grupa A  

You can sing up to the tournament via Chessmanager, tel. +48 880649262, or e-mail: turnieje@jelonka.eu, up to 17th Nov. 2023


Starting fee: 200 PLN (about 45€)+ bond 100 PLN (about 22€). The bond will be given back after the 9th round. It will  be paid in cash by participants during the registration.

Limitations 
Age: no limitation
Performance: Polish federation performance 1800+ or FIDE rating over 1700 or all players with titles CM, WCM, FM, WFM. IM, WIM, GM, WGM regardless the FIDE rating 

Schedule
Saturday 18.11  9.00-10.00 registration
                                10.00 1st round 
                                15.00 2nd round

Sunday 19.11             10.00 3rd round 
                               15.00  4th round

Monday 20.11           17.00. 5th round
Tuesday 21.11          17.00. 6th round
Wednesday 22.11      17.00. 7th round
Thursday 23.11         17.00  8th round
Friday 24.11             17.00. 9th round

Financial prizes (POL)
1st place - 1000 PLN
2nd place - 400 PLN
3nd place - 300 PLN 

Criteria used for ranking and prizes distribution
Number of points, Buchholz Cut 1, Buchholz, progress, greater number of wins,  greater number of games. 

Other

The 10 minutes late for the game without previous notification means that player loses. 
By participating in the tournament, the player gives the organizer the right to take photos and videos with his person and to use them.

If you have any doubts or questions don't hesitate to ask via phone +48880649262 or email:  turnieje@jelonka.eu

BLITZ CZARNÓW-SKI 2023- lipiec

Zapraszamy wszystkich chętnych na turniej z cyklu Czarnów-Ski Blitz & Rapid 2023. Tym razem będzie to Blitz

Start: 15 lipca 2023 o godzinie 10:00
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze; I piętro; przy Szkole Języków Obcych
Tempo 5 min + 3 sekundy
Ilość rund: 9
Wpisowe 30zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 14 lipca 2023 telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem serwisu turniejowego. W wyjątkowych przypadkach Organizator może przyjąć zgłoszenie w dniu turnieju do godz.10:00 bezpośrednio przed zawodami.
telefon: 880649262
mail: turnieje@jelonka.eu


Sponsorem nagrody głównej jest Superstacja Czarnów SKI

Regulamin i informacje o nagrodach znajdziecie tutaj

 

RAPID CZARNÓW-SKI Czerwiec

Piąty turniej z cyklu Czarnów-Ski Blitz & Rapid 2023 rozegrany został w sobotę 24 czerwca. Zgodnie z regulaminem, był to Rapid grany tempem 10+5 na dystansie 7 rund. Lista startowa zawierała 23 osoby w tym FM Marka Zakrzewskiego oraz Artura Wójcika (zajął drugie miejsce w zeszłorocznym cyklu). 
Jak się okazało, ci dwaj zawodnicy odegrali kluczowe role w turnieju.  Mistrz Fide Marek Zakrzewski (ASSz ''Lipno'' Stęszew) nie miał sobie równych i pewnie wygrał turniej zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajął Yury Aksianevich (KSz Jelonka Jelenia Góra) a trzecie Artur Wójcik

Najlepszym juniorem, po raz kolejny, okazał się Igor Burda (czwarte miejsce w turnieju). Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Michalak (dziesiąte miejsce w klasyfikacji turniejowej). 

Komplet wyników znajdziecie tutaj.

Klasyfikacyjny Turniej Wakacyjny

Zapraszamy wszystkich chętnych na Klasyfikacyjny Turniej Wakacyjny, na którym możno uzyskać normę na V lub IV kategorię szachową 

Start: 8 lipca 2023 o godzinie 10:00 (start 1 rundy więc trzeba być trochę wcześniej) 
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze; I piętro; przy Szkole Języków Obcych
Tempo 30 min
Ilość rund: 5
Wpisowe 40zł.

limit zawodniczek i zawodników: 60 osób

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 7 lipca 2023 telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem serwisu turniejowego. W wyjątkowych przypadkach Organizator może przyjąć zgłoszenie w dniu turnieju do godz.10:00 bezpośrednio przed zawodami.
telefon: 880649262
mail: turnieje@jelonka.eu

 

 

TURNIEJ RODZINNY

Niezwykle intensywne są ostatnie tygodnie, pod kątem wydarzeń szachowych w naszym regionie. Dzieje się tak dużo, że o niektórych wydarzeniach zapomnieliśmy wspomnieć. 

20 maja miał miejsce pierwszy w Jeleniej Górze Szachowy Turniej Rodzinny, w którym udział wzięły 34 osoby.

Blitz Czarnów-Ski maj

Zaledwie 18 zawodniczek i zawodników zasiadło do szachownic by zmierzyć się w majowej odsłonie cyklu CZARNÓW SKI Blitz & Rapid 2023. Tym razem graliśmy Blitza na dystansie 9 rund, tempem 5 min + 3 sek. na zawodnika. 

W zasadzie nie ma się co dziwić frekwencji, konkurencja turniejowa w maju ogromna (a w czerwcu będzie jeszcze ''ciaśniej''). W wielu miejscach odbywają się mniejsze i większe turnieje, więc jesteśmy zadowoleni. 

W turnieju najlepszy (po raz drugi z rzędu) okazał się Waldemar Kowalik (KSz Jelonka Jelenia Góra), który uzyskał 8 punktów. Drugie miejsce zajął Jakub Bartłomowicz (UKS ''Giecek'' Radków), a trzecie Bartosz Smukowski (WKSz HETMAN Wałbrzych). W klasyfikacji dodatkowej bez zmian: najlepszą kobietą okazała się (ponownie) Wiktoria Janikowska (KSz Polonia Wrocław) a najlepszym juniorem Igor Burda (KSz Jelonka Jelenia Góra)
Komplet wyników znajdziecie tutaj 

BLITZ CZARNÓW-SKI 2023- maj

Zapraszamy wszystkich chętnych na turniej z cyklu Czarnów-Ski Blitz & Rapid 2023. Tym razem będzie to Blitz

Start: 27 maja 2023 o godzinie 10:00
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze; I piętro; przy Szkole Języków Obcych
Tempo 5 min + 3 sekundy
Ilość rund: 9
Wpisowe 30zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 26 maja 2023 telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem serwisu turniejowego. W wyjątkowych przypadkach Organizator może przyjąć zgłoszenie w dniu turnieju do godz.10:00 bezpośrednio przed zawodami.
telefon: 880649262
mail: turnieje@jelonka.eu


Sponsorem nagrody głównej jest Superstacja Czarnów SKI

Regulamin i informacje o nagrodach znajdziecie tutaj

 

Rapid Czarnów-Ski kwiecień

W sobotę 22.04.2023 rozegraliśmy trzeci turniej z cyklu Blitz & Rapid CZARNÓW-SKI.
Tym razem był to Rapid grany tempem 10 min + 5 sek. na dystansie 7 rund. Do turnieju zgłosiło się rekordowe 37 osób.

Ponieważ w kwietniu niezwykle trudno było znaleźć wolny termin na rozgrywki szachowe, zdecydowaliśmy się rozegrać Rapid CZARNÓW-SKI w ramach turnieju wiosennego, w Zespole Szkół Technicznych MECHANIK w Jeleniej Górze. Duża liczba zawodników oraz świetna atmosfera przełożyły się na niespotykane do tej pory emocje.

W turnieju najlepszy okazał się Waldemar Kowalik (KSz Jelonka Jelenia Góra), który uzyskał 6 punktów. Drugie miejsce zajął Alexander Kawulski-Chodkiewicz (KSz ‘’Miedź’’ Legnica) a trzecie Jakub Trusewicz (Ksz Jelonka Jelenia Góra) obydwaj zdobyli po 5,5 pkt. Najlepszą kobietą okazała się Wiktoria Janikowska (KSz Polonia Wrocław) a najlepszym juniorem Igor Burda (KSz Jelonka Jelenia Góra)
Komplet wyników znajdziecie tutaj

 

 

Dzisiaj wizyt: 91
Dzisiaj odsłon: 194
Ogółem wizyt: 249 223
Ogółem odsłon: 445 331

Goście: 5Aktywni użytkownicy: 1