Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Chcesz pograć w szachy ?    Nie wiesz gdzie ?

Zapraszamy wszystkie "pozytywnie zakręcone" osoby do udziału w towarzyskich rozgrywkach Klubu Szachowego C4 które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17 w Jeleniej Górze przy ul. Okrzei 11 (przy Szkole Języków Obcych „Premium”)

Tel. kontaktowy: 880 023 329 lub 880 649 262

BLITZ CZARNÓW-SKI 2023- marzec

Zapraszamy wszystkich chętnych na turniej z cyklu Czarnów-Ski Blitz & Rapid 2023. Tym razem będzie to Blitz

Start: 18 marca 2023 o godzinie 10:00
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze; I piętro; przy Szkole Języków Obcych
Tempo 5 min + 3 sekundy
Ilość rund: 9
Wpisowe 30zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 17 marca 2023 telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem serwisu turniejowego
telefon: 880649262
mail: turnieje@jelonka.eu


Sponsorem nagrody głównej jest Superstacja Czarnów SKI

Regulamin i informacje o nagrodach znajdziecie tutaj

 

CZARNÓW-SKI Inauguracja cyklu

Turniejem RAPID CZARNOW-SKI 2023 Luty rozpoczęliśmy cykl turniejowy CZARNÓW SKI Blitz & Rapid 2023. Na starcie zawodów stanęło 32 zawodników reprezentujących 6 klubów szachowych z Dolnego Śląska. Siedmiorundowy turniej, rozgrywany tempem 10 min + 5 sek., trzymał w napięciu do ostatniej rundy. Ba, do ostatniej partii nie było wiadomo, kto zgarnie główną nagrodę, gdyż o kolejności zdecydowała punktacja pomocnicza Bucholz. 

Ostatecznie zwycięzcą został Aleksander Wilk przed Bartoszem Smukowskim (obaj reprezentują WKSz HETMAN Wałbrzych i obaj zgromadzili po 6 punktów w turnieju), trzecie  miejsce przypadło zawodniczce  KSz Polonia Wrocław - Wiktorii Janikowskiej, która uzyskała 5,5 pkt. Komplet wyników znajdziecie tutaj 

W tym roku przyznajemy dodatkowo nagrodę dla najlepszego juniora turnieju, którym został Igor Burda (KSz Jelonka Jeleni Góra) oraz najlepszej kobiety. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą była Wiktoria Janikowska, ale ponieważ jeden zawodnik może otrzymać jedną nagrodę, to kopertę dla najlepszej kobiety otrzymała Jagoda Romejko (KSz Jelonka Jeleni Góra). 

Poniedziałek w C4

W dniu wczorajszym, jak co poniedziałek w klubie C4, grupa zapaleńców spotkała się żeby rozegrać kilka partii ''z żywym przeciwnikiem''. Zanim jednak do tego doszło, miała miejsce analiza kilku partii ze spotkania ligowego KSz Jelonka – WOK Wałbrzych.

Nie będziemy zdradzać szczegółów (z pewnością nasi następni przeciwnicy, Goniec Żarów są czujni) ale … były akcenty angielskie, były akcenty francuskie a wszystko to w miłej atmosferze i z dużą ilością humoru.

Za tydzień ''tragedia sycylijska''oraz''smok w pięciu smakach''

 

Hasło tygodnia ''do centrum''

Solar Solar i ... po turnieju

Świąteczne zamieszanie spowodowało, że informacje związane z turniejem Solar Profit utknęły gdzieś ... między karpiem a makowcem. 
Obowiązkiem organizatora jest jednak przekazać publiczności co się wydarzyło a wydarzyło się niemało. 
Przede wszystkim udało się dograć wszystkie partie do końca. Do samego końca turniejowi towarzyszyły emocje, zwłaszcza w Grupie A. Powodem emocji była walka o trzecie miejsce oraz o zdobycie normy na kategorię PZSzach. 

 

  

Podsumowanie 2022

Końcówka roku to czas podsumowań … no to jedziemy

W 2022 roku w Klubie Szachowym c4 zorganizowaliśmy łącznie 15 turniejów w tym 5 klasyków i 10 blitzów. Mało? Dużo? Sami oceńcie. Z tych piętnastu aż dziewięć zostało zgłoszonych do oceny rankingowej FIDE.

Łącznie zagrało u nas 341 zawodników i zawodniczek. Rozegraliśmy 1143 partie w ramach 141 rund. Przetransferowaliśmy 2733 oczka rankingowe FIDE. Aż 23 szachistek i szachistów uzyskało normy na kategorie PZSzach w tym:

Norma na I kategorię – 2 osoby
Norma na II kategorię – 3 osoby
Norma na III kategorię – 4 osoby
Norma na IV kategorię – 12 osób
Norma na V kategorię – 23 osoby

Jak będzie w 2023 roku? Czas pokaże ale plany mamy solidne.

 

Winterpol Blitz Grudzień rozegrany

Kilkoma niespodziankami zakończył się turniej Winterpol Blitz Grudzień 2022. 

Pierwsza niespodzianka miała miejsce już przed turniejem gdyż wycofał się, zajmujący w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce, Alex KaulskiChodkiewicz. Decyzja o tyle zaskakująca, że Alex mógł stracić swoją pozycję w generalce na rzecz Jakuba Bartłomowicza o czym szerzej było w tym materiale 

Zacznijmy może od początku...

Solar Profit Round Robin

Zaledwie pięć z dziesięciu partii udało się rozegrać w środę w ramach turnieju Solar Profit Round Robin. Powodem (w większości) niedyspozycje zdrowotne. Na szczęście, nie wstrzymuje to całego turnieju . W przyszłym tygodniu gramy dalej. Tymczasem w środę miały miejsce następujące rozstrzygnięcia:
W partii na szczycie zmierzyli się Burda Igor (4,5 pkt w 6 partiach) i Wojciech Krypczyk (4,5 pkt w 5 partiach). Jak na pojedynek liderów przystało panowie podzielili się punktami po długiej i zaciętej partii. Nieco której grali Miłosz Kaszewski (2,5 pkt w 6 partiach) i Mateusz Glinkowski (1 pkt w 5 partiach). Wygrał Miłosz zwiększając swój bilans o 1 oczko. Trzecia partia w tej grupie to starcie Karoliny Chrzanowskiej z Kacprem Węglarzem w którym lepsza okazała się Karolina (aktualnie 1,5 pkt)
 
W Grupie 1800 odbyły się dwie partie. Jakub Trusewicz  (aktualnie 0,5 pkt) zremisował z Mateuszem Wiewiórą (2,5 pkt) a Jagoda Romejko (3,5pkt)  pokonała Bogdana Nalepę (1,5pkt).
Aktualne punktacje możecie sprawdzić na załączonych tablicach wynikowych.

Winterpol Blitz 2022 Klasyfikacja Generalna

Za nami Winterpol Blitz Listopad czyli dziewiąty, przedostatni turniej cyklu Winterpol Blitz 2022. Do rozegrania został nam jeszcze jeden turniej.
Tak, jak przed ostatnia rundą każdego turnieju organizatorzy powinni zaprezentować wyniki, tak i my poczuwamy się do obowiązku prezentacji klasyfikacji generalnej po 9 turniejach. 

Winterpol Blitz Październik

Butikowy – tak jednym słowem można określić Winterpol Blitz Październik.

Było kameralnie i spokojnie gdyż do turnieju zgłosiło się zaledwie 14 zawodników i zawodniczek. Mimo to turniej się odbył i przyczynił się do przetransferowania 147 punktów ELO. W turnieju, bez niespodzianek, zwyciężył Piotr Kołodziejski zdobywając komplet punktów (a przy okazji 13 oczek ELO). Drugiej miejsce z 5 punktami zajął Jakub Bartłomowicz a trzecie, zdobywając pół puntu mniej, Yury Aksianevich.

Komplet wyników znajdziecie tutaj

Dzisiaj wizyt: 94
Dzisiaj odsłon: 216
Ogółem wizyt: 249 226
Ogółem odsłon: 445 353

Goście: 5Aktywni użytkownicy: 1