Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Chcesz pograć w szachy ?    Nie wiesz gdzie ?

Zapraszamy wszystkie "pozytywnie zakręcone" osoby do udziału w towarzyskich rozgrywkach Klubu Szachowego C4 które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17 w Jeleniej Górze przy ul. Okrzei 11 (przy Szkole Języków Obcych „Premium”)

Tel. kontaktowy: 880 023 329 lub 880 649 262

Winterpol Blitz Grudzień rozegrany

Kilkoma niespodziankami zakończył się turniej Winterpol Blitz Grudzień 2022. 

Pierwsza niespodzianka miała miejsce już przed turniejem gdyż wycofał się, zajmujący w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce, Alex KaulskiChodkiewicz. Decyzja o tyle zaskakująca, że Alex mógł stracić swoją pozycję w generalce na rzecz Jakuba Bartłomowicza o czym szerzej było w tym materiale 

Zacznijmy może od początku...

Solar Profit Round Robin

Zaledwie pięć z dziesięciu partii udało się rozegrać w środę w ramach turnieju Solar Profit Round Robin. Powodem (w większości) niedyspozycje zdrowotne. Na szczęście, nie wstrzymuje to całego turnieju . W przyszłym tygodniu gramy dalej. Tymczasem w środę miały miejsce następujące rozstrzygnięcia:
W partii na szczycie zmierzyli się Burda Igor (4,5 pkt w 6 partiach) i Wojciech Krypczyk (4,5 pkt w 5 partiach). Jak na pojedynek liderów przystało panowie podzielili się punktami po długiej i zaciętej partii. Nieco której grali Miłosz Kaszewski (2,5 pkt w 6 partiach) i Mateusz Glinkowski (1 pkt w 5 partiach). Wygrał Miłosz zwiększając swój bilans o 1 oczko. Trzecia partia w tej grupie to starcie Karoliny Chrzanowskiej z Kacprem Węglarzem w którym lepsza okazała się Karolina (aktualnie 1,5 pkt)
 
W Grupie 1800 odbyły się dwie partie. Jakub Trusewicz  (aktualnie 0,5 pkt) zremisował z Mateuszem Wiewiórą (2,5 pkt) a Jagoda Romejko (3,5pkt)  pokonała Bogdana Nalepę (1,5pkt).
Aktualne punktacje możecie sprawdzić na załączonych tablicach wynikowych.

Winterpol Blitz 2022 Klasyfikacja Generalna

Za nami Winterpol Blitz Listopad czyli dziewiąty, przedostatni turniej cyklu Winterpol Blitz 2022. Do rozegrania został nam jeszcze jeden turniej.
Tak, jak przed ostatnia rundą każdego turnieju organizatorzy powinni zaprezentować wyniki, tak i my poczuwamy się do obowiązku prezentacji klasyfikacji generalnej po 9 turniejach. 

Winterpol Blitz Październik

Butikowy – tak jednym słowem można określić Winterpol Blitz Październik.

Było kameralnie i spokojnie gdyż do turnieju zgłosiło się zaledwie 14 zawodników i zawodniczek. Mimo to turniej się odbył i przyczynił się do przetransferowania 147 punktów ELO. W turnieju, bez niespodzianek, zwyciężył Piotr Kołodziejski zdobywając komplet punktów (a przy okazji 13 oczek ELO). Drugiej miejsce z 5 punktami zajął Jakub Bartłomowicz a trzecie, zdobywając pół puntu mniej, Yury Aksianevich.

Komplet wyników znajdziecie tutaj

Myszy harcują w Winterpol Blitz Wrzesień!

Za nami kolejny, siódmy już, turniej z serii Winterpol Blitz. W turnieju udział wzięło 28 zawodników i zawodniczej, co jest rekordem frekwencji. Tym razem na starcie zabrakło, liderującego w klasyfikacji generalnej i plasującego się regularnie w czołówce każdego Winterpola Piotra Kołodziejskiego. Wydawałoby się, że pod nieobecność Piotra, który dzielnie walczył w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Lidze, prym wieść będą Artur Wójcik (vice lider klasyfikacji generalnej) i Kamil Gałuszka (zajmował pozycję na pudle w dwóch ostatnich turniejach). A tymczasem … Jak to mawiają Gdy Koła kota nie ma myszy harcują!

Pierwsze miejsce zajął, debiutujący w turniejach Winterpol, Jakub Bartłomowicz który zgromadził 6,5 pkt. Na drugim miejscu znalazł się Aleksander Kawulski-Chodkiewicz na trzecim Marek Lasok. Obaj zgromadzili taką samą liczbę punktów (5) ale Alex „miał lepszego Bucholza”. 

Każdy szachista zna pojęcie „na zaskoczenie”. Dla nas zaskoczeniem jest całkowicie nowy skład zwycięzców. Czy ten wariant zostanie powtórzony w październiku?
Zobaczymy …

Następny Winterpol Blitz rozgrywamy 5.10.2022 oczywiście o 17.30. 


#winterpolblitz

Winterpol Sierpień rozegrany

Drugi raz z rzędu w turnieju serii Winterpol Blitz wzięło udział 25 zawodniczek i zawodników. Mimo wielu trudności, przeciwności losu oraz złośliwości maszyn urządzeń (kto był  ten wie :D) udało się rozegrać pełne siedem rund. 

Po siedmiu rundach rozgrywanych tempem 5+3 wygrał, (znowu!!) reprezentujący KSz ''Miedź'' Legnica, Piotr Kołodziejski. Piotr zdobył komplet punktów (znowu!!) i kilkadziesiąt oczek w rankingu FIDE (znowu!!). Drugie miejsce zajął Kamil Gałuszka z KSz ''MIKAMA'' Świdnica (6 punktów) a trzecie Artur Wójcik. Komplet wyników znajdziecie tutaj

Winterpol Blitz Sierpień

Kolonia Szachowa w Wieleniu zakończona, więc można się skupić na sprawach bieżących a wśród nich jest oczywiście Winterpol Blitz 2022.
Zanim jednak zapowiemy kolejną rundę, krótkie podsumowanie dotychczasowych zmagań oraz garść statystyk bo przecież jesteśmy na półmetku rywalizacji.
Do tej pory, w turniejach Winterpol Blitz udział wzięło 53 różnych zawodników i zawodniczek od Aksenevich Yury do Zoldi Łukasz. Reprezentowane były do trzy różne federacje i dziesięć klubów szachowych.
Najmłodszym zawodnikiem jest Michał Gałuszka (KSz MIKAMA Świdnica), najstarszym ... sami sobie sprawdźcie;).
Najwięcej punktów zdobył Piotr Kołodziejski (KSz Miedź Legnica), który z dorobkiem 101 oczek prowadzi w klasyfikacji generalnej, drugiej miejsce zajmuje Artur Wójcik a trzecie IM Piotr Sabuk (WKS Kopernik). A skoro już ''mowa'' o generalce ... zgodnie z regulaminem turnieju do klasyfikacji generalnej liczymy 8 najlepszych turniejów każdego zawodnika. No chyba, że zagra mniej. Czy to oznacza, że jakby pojawił się jakiś tajemniczy zawodnik ... dajmy mu na imię Magnus (pierwsze z brzegu imię) i wygrał ostatnie 5 turniejów to wygra klasyfikację generalną? Poprawna odpowiedź brzmi ''to zależy'' :) Nowy zawodnik może zdobyć jeszcze maksymalnie 125 punktów (5x25) a lider ma 101 to więc jeśli Piotr (i w zasadzie prawie cała pierwsza dziesiątka) do końca cyklu nie ''zapunktuje'' to wspomniany wcześniej Carl Magnus wygrałby cykl ;). Piotr do tej pory tylko raz był poza podium to jak myślicie, jest szansa na takie rozwiązanie?
Najbliższy turniej Winterpol Blitz Sierpień rozegramy 10 sierpnia o 17.30.
Do dyspozycji będą minimum dwie sale, kawa, herbata, woda i jak zwykle coś słodkiego ;)

Zapraszamy! 
Serwis turniejowy i możliwość zapisów tutaj
#Winterpolblitz

Winterpol Blitz Lipiec rozegrany. Jesteśmy na półmetku!

''Mocne 5 na 10'' - tak krótko można napisać o zakończonym wczoraj turnieju Winterpol Blitz Lipiec. W piątym (z dziesięciu) turnieju Winterpol Blitz, udział wzięło 25 zawodników i zawodniczek i jest to rekord frekwencji.
Na liście startowej aż pięciu ''K''andydatów, wiele nowych twarzy, przy szachownicach, nowe miasta i kluby przy nazwiskach, słowem ...rywalizacja zapowiadała się pierwszorzędnie.

I taka właśnie była. 

Po siedmiu rundach rozgrywanych tempem 5+3 wygrał, reprezentujący KSz ''Miedź'' Legnica, Piotr Kołodziejski. Piotr zdobył komplet punktów i kilkadziesiąt oczek w rankingu FIDE. Drugie miejsce zajął Wiesław Lipień z UKS ''Debiut'' Przedwojów (6 punktów) a trzecie Kamil Gałuszka z ''MIKAMA'' Świdnica. Poza Piotrem to ''debiutanci'' w turniejach z cyklu Winterpol Blitz. Komplet wyników znajdziecie tutaj

Winterpol Blitz Czerwiec na rekord! Runda IV. C4

W środę 8 czerwca rozegraliśmy czwarty turniej z cyklu Winterpol Blitz 2022. Pod wieloma względami był to rekordowy Winterpol Blitz.
No to rekordy po kolei:

  • największa liczba uczestników - 23 (wyrównanie rekordu)
  • największa liczba uczestników z ELO - 17 (wyrównanie rekordu)
  • najwyższy ELO na liście startowej - 2344
  • ''liczba klubów'' na liście startowej - 9
  • liczba federacji - 2
  • suma ELO startujących zawodników - 26105

Mocna, bardzo mocna obsada czerwcowego turnieju Winterpol.
Na liście startowej mieliśmy aż trzy osoby z rankingiem FIDE w Blitzu powyżej 2000 w tym Pawła Kowalczyka (2344), Piotra Sabuka (2194) i reprezentanta Ukrainy Maxima Matseyko (2001).
Zresztą zawodników spod znaku niebiesko-żółtej flagi mieliśmy aż dwóch!
Robi się coraz ciekawiej i bardziej kolorowo.

Po siedmiu rundach rozgrywanych tempem 5+3 wygrał, reprezentujący WKS KOPERNIK, Piotr Sabuk. To już drugie zwycięstwo Piotra w turniejach Winterpol, po raz kolejny z kompletem puntów.
Drugie miejsce zajął Paweł Kowalczyk, również WKS KOPERNIK, który ugrał 5,5 punktu. Na ostatnim stopniu podium znajdziemy Artura Wójcika (Szklarska Poręba), który zdobył 5 punktów. Komplet wyników znajdziecie tutaj.

 

 

Winterpol Blitz 2022 Runda III. C4

Trzecia runda Winterpol Blitz 2022 za nami!

Tym razem w turnieju wystartowało równo 20 zawodniczek i zawodników w tym aż 5 nowych osób. Nowych bo po raz pierwszy wzięli udział  w naszym cyklu.  Od pierwszej rundy przez nasz cykl przewinęło się już 35 szachistów co tylko świadczy o tym, że jest komu grać Blitza w najbliższej okolicy.

Partie rozgrywane były szybkim tempem (5'+3'' na zawodnika) zaś cały turniej zgłoszony był do FIDE .

Turniej wygrał, gromadząc 6,5 pkt, Artur  Wójcik (Szklarska Poręba). Drugie miejsce, z 6 punktami, zajął Piotr Kołodziejski  (KSz ''Miedź'' Legnica) a trzecie, debiutujący w cyklu Wojciech Guziewicz (UKS ''Debiut'' Przedwojów). Szczegółowe wyniki oraz zdobycze punktowe ELO znajdziecie tutaj.

Dzisiaj wizyt: 92
Dzisiaj odsłon: 237
Ogółem wizyt: 159 196
Ogółem odsłon: 279 655

Goście: 4Aktywni użytkownicy: 1