Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Chcesz pograć w szachy ?    Nie wiesz gdzie ?

Zapraszamy wszystkie "pozytywnie zakręcone" osoby do udziału w towarzyskich rozgrywkach Klubu Szachowego C4 które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17 w Jeleniej Górze przy ul. Okrzei 11 (przy Szkole Języków Obcych „Premium”)

Tel. kontaktowy: 880 023 329 lub 880 649 262

Winterpol Sierpień rozegrany

Drugi raz z rzędu w turnieju serii Winterpol Blitz wzięło udział 25 zawodniczek i zawodników. Mimo wielu trudności, przeciwności losu oraz złośliwości maszyn urządzeń (kto był  ten wie :D) udało się rozegrać pełne siedem rund. 

Po siedmiu rundach rozgrywanych tempem 5+3 wygrał, (znowu!!) reprezentujący KSz ''Miedź'' Legnica, Piotr Kołodziejski. Piotr zdobył komplet punktów (znowu!!) i kilkadziesiąt oczek w rankingu FIDE (znowu!!). Drugie miejsce zajął Kamil Gałuszka z KSz ''MIKAMA'' Świdnica (6 punktów) a trzecie Artur Wójcik. Komplet wyników znajdziecie tutaj

Winterpol Blitz Sierpień

Kolonia Szachowa w Wieleniu zakończona, więc można się skupić na sprawach bieżących a wśród nich jest oczywiście Winterpol Blitz 2022.
Zanim jednak zapowiemy kolejną rundę, krótkie podsumowanie dotychczasowych zmagań oraz garść statystyk bo przecież jesteśmy na półmetku rywalizacji.
Do tej pory, w turniejach Winterpol Blitz udział wzięło 53 różnych zawodników i zawodniczek od Aksenevich Yury do Zoldi Łukasz. Reprezentowane były do trzy różne federacje i dziesięć klubów szachowych.
Najmłodszym zawodnikiem jest Michał Gałuszka (KSz MIKAMA Świdnica), najstarszym ... sami sobie sprawdźcie;).
Najwięcej punktów zdobył Piotr Kołodziejski (KSz Miedź Legnica), który z dorobkiem 101 oczek prowadzi w klasyfikacji generalnej, drugiej miejsce zajmuje Artur Wójcik a trzecie IM Piotr Sabuk (WKS Kopernik). A skoro już ''mowa'' o generalce ... zgodnie z regulaminem turnieju do klasyfikacji generalnej liczymy 8 najlepszych turniejów każdego zawodnika. No chyba, że zagra mniej. Czy to oznacza, że jakby pojawił się jakiś tajemniczy zawodnik ... dajmy mu na imię Magnus (pierwsze z brzegu imię) i wygrał ostatnie 5 turniejów to wygra klasyfikację generalną? Poprawna odpowiedź brzmi ''to zależy'' :) Nowy zawodnik może zdobyć jeszcze maksymalnie 125 punktów (5x25) a lider ma 101 to więc jeśli Piotr (i w zasadzie prawie cała pierwsza dziesiątka) do końca cyklu nie ''zapunktuje'' to wspomniany wcześniej Carl Magnus wygrałby cykl ;). Piotr do tej pory tylko raz był poza podium to jak myślicie, jest szansa na takie rozwiązanie?
Najbliższy turniej Winterpol Blitz Sierpień rozegramy 10 sierpnia o 17.30.
Do dyspozycji będą minimum dwie sale, kawa, herbata, woda i jak zwykle coś słodkiego ;)

Zapraszamy! 
Serwis turniejowy i możliwość zapisów tutaj
#Winterpolblitz

Winterpol Blitz Lipiec rozegrany. Jesteśmy na półmetku!

''Mocne 5 na 10'' - tak krótko można napisać o zakończonym wczoraj turnieju Winterpol Blitz Lipiec. W piątym (z dziesięciu) turnieju Winterpol Blitz, udział wzięło 25 zawodników i zawodniczek i jest to rekord frekwencji.
Na liście startowej aż pięciu ''K''andydatów, wiele nowych twarzy, przy szachownicach, nowe miasta i kluby przy nazwiskach, słowem ...rywalizacja zapowiadała się pierwszorzędnie.

I taka właśnie była. 

Po siedmiu rundach rozgrywanych tempem 5+3 wygrał, reprezentujący KSz ''Miedź'' Legnica, Piotr Kołodziejski. Piotr zdobył komplet punktów i kilkadziesiąt oczek w rankingu FIDE. Drugie miejsce zajął Wiesław Lipień z UKS ''Debiut'' Przedwojów (6 punktów) a trzecie Kamil Gałuszka z ''MIKAMA'' Świdnica. Poza Piotrem to ''debiutanci'' w turniejach z cyklu Winterpol Blitz. Komplet wyników znajdziecie tutaj

Winterpol Blitz Czerwiec na rekord! Runda IV. C4

W środę 8 czerwca rozegraliśmy czwarty turniej z cyklu Winterpol Blitz 2022. Pod wieloma względami był to rekordowy Winterpol Blitz.
No to rekordy po kolei:

  • największa liczba uczestników - 23 (wyrównanie rekordu)
  • największa liczba uczestników z ELO - 17 (wyrównanie rekordu)
  • najwyższy ELO na liście startowej - 2344
  • ''liczba klubów'' na liście startowej - 9
  • liczba federacji - 2
  • suma ELO startujących zawodników - 26105

Mocna, bardzo mocna obsada czerwcowego turnieju Winterpol.
Na liście startowej mieliśmy aż trzy osoby z rankingiem FIDE w Blitzu powyżej 2000 w tym Pawła Kowalczyka (2344), Piotra Sabuka (2194) i reprezentanta Ukrainy Maxima Matseyko (2001).
Zresztą zawodników spod znaku niebiesko-żółtej flagi mieliśmy aż dwóch!
Robi się coraz ciekawiej i bardziej kolorowo.

Po siedmiu rundach rozgrywanych tempem 5+3 wygrał, reprezentujący WKS KOPERNIK, Piotr Sabuk. To już drugie zwycięstwo Piotra w turniejach Winterpol, po raz kolejny z kompletem puntów.
Drugie miejsce zajął Paweł Kowalczyk, również WKS KOPERNIK, który ugrał 5,5 punktu. Na ostatnim stopniu podium znajdziemy Artura Wójcika (Szklarska Poręba), który zdobył 5 punktów. Komplet wyników znajdziecie tutaj.

 

 

Winterpol Blitz 2022 Runda III. C4

Trzecia runda Winterpol Blitz 2022 za nami!

Tym razem w turnieju wystartowało równo 20 zawodniczek i zawodników w tym aż 5 nowych osób. Nowych bo po raz pierwszy wzięli udział  w naszym cyklu.  Od pierwszej rundy przez nasz cykl przewinęło się już 35 szachistów co tylko świadczy o tym, że jest komu grać Blitza w najbliższej okolicy.

Partie rozgrywane były szybkim tempem (5'+3'' na zawodnika) zaś cały turniej zgłoszony był do FIDE .

Turniej wygrał, gromadząc 6,5 pkt, Artur  Wójcik (Szklarska Poręba). Drugie miejsce, z 6 punktami, zajął Piotr Kołodziejski  (KSz ''Miedź'' Legnica) a trzecie, debiutujący w cyklu Wojciech Guziewicz (UKS ''Debiut'' Przedwojów). Szczegółowe wyniki oraz zdobycze punktowe ELO znajdziecie tutaj.

Winterpol Blitz 2022 Runda II. C4

Druga runda Winterpol Blitz 2022 wystartowała wczoraj (06.04.2022) punktualnie o 17.30

Przy szachownicach zasiadło 22 zawodniczek i zawodników w tym aż 17 z rankingiem ELO. Listę startową zasiliła silna reprezentacja zawodników  z Legnicy w tym Mistrz Międzynarodowy Piotr Sabuk.

Partie rozgrywane były błyskawicznym tempem (5'+3'' na zawodnika) zaś cały turniej zgłoszony był do FIDE i ... był to pierwszy turniej blitza zgłoszony do FIDE w historii naszego miasta ;)

Wyniki turnieju raczej bez niespodzianek – zwyciężył IM Piotr Sabuk (WKS Kopernik) przed Piotrem Kołodziejskim (KSz ''Miedź'' Legnica) i Arturem Wójcikiem (Szklarska Poręba). Szczegółowe wyniki, zdobycze punktowe ELO znajdziecie tutaj 

Winterpol Blitz Rozpoczęty! Kto wygrał? C4


2 marca o 17.30 uruchomione zostały zegary szachowe pierwszej rundy turnieju Winterpol Blitz 2022.
Na starcie zawodów stanęło 21 zawodniczek i zawodników o średnim rankingu 1406, w tym Mistrzyni FIDE Katarzyna Dwilewicz oraz aktualny Mistrz Polski Amatorów Piotr Kołodziejski.

Toczony szybkim tempem turniej (5'+3'' na zawodnika) obfitował w ciekawe zagrania ale i niemałe emocje.
Losy zwycięstwa w całym turnieju ważyły się do ostatnich sekund siódmej rundy gdy na pierwszej szachownicy pojedynek toczyli Bogdan Nalepa (białymi) i prowadząca w turnieju WFM Katarzyna Dwilewicz. W pewnej chwili grająca czarnymi Katarzyna Dwilewicz miała na zegarze 6 sekund (Bogdan Nalepa miał w tym momencie 1:20 min). Katarzyna końcówkę grała więc praktycznie ''na czasie dodawanym'' a dodawane były ... 3 sekundy!!!. Mimo to wygrała partię. Co to jednak znaczy doświadczenie ;)


Ostatecznie turniej wygrała WFM Katarzyna Dwilewicz (6,5 pkt.) przed Piotrem Kołodziejskim (6 pkt) i Wojciechem Kmiecikiem (5,5 pkt). Pełna lista wyników dostępna jest w linku.

Zgodnie z regulaminem pierwsza dziesiątka zawodników otrzymuje punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.
Po pierwszym turnieju wygląda to tak:
1. Dwilewicz, Katarzyna - 25 pkt.
2. Kołodziejski, Piotr - 20 pkt.
3. Kmiecik, Wojciech - 18 pkt.
4. Nalepa, Bogdan - 16 pkt.
5. Wojcik, Artur - 14 pkt.
6. Kawulski-Chodkiewicz, Alexander - 12 pkt.
7. Wilk, Aleksander - 10 pkt.
8. Bąk, Patryk - 8 pkt.
9. Glinkowski, Mateusz - 6 pkt.
10. Kostka, Marcin - 4 pkt.

Do klasyfikacji generalnej liczone jest 8 najlepszych turniejów każdego zawodnika.
Kolejny turniej z cyklu Winterpol Blitz planowany jest na 6 kwietnia 2022.
ZAPRASZAMY

Dzisiaj wizyt: 128
Dzisiaj odsłon: 168
Ogółem wizyt: 211 970
Ogółem odsłon: 378 887

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1