Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

CZARNÓW SKI Blitz & Rapid 2023

 

  1. Turniej - 18.02.2022 godzina 10.00 Rapid CZARNÓW SKI -  7 rund 10min + 5sek
  2. Turniej – Blitz CZARNÓW SKI 9 rund 5 min + 3 sek
  3. Turniej - Rapid CZARNÓW SKI 7 rund 10min + 5sek
  4. Turniej - Blitz CZARNÓW SKI 9 rund 5 min + 3 sek
  5. Turniej - Rapid CZARNÓW SKI 7 rund 10min + 5sek
  6. Turniej - Blitz CZARNÓW SKI 9 rund 5 min  + 3 sek
  7. Turniej - Rapid CZARNÓW SKI 7 rund 10min + 5sek
  8. Turniej - Blitz CZARNÓW SKI 9 rund 5 min  + 3 sek
  9. Turniej - Rapid CZARNÓW SKI 7 rund 10min + 5sek
  10. Turniej - Blitz CZARNÓW SKI 9 rund 5 min  + 3 sek


Solar Solar i ... po turnieju

Świąteczne zamieszanie spowodowało, że informacje związane z turniejem Solar Profit utknęły gdzieś ... między karpiem a makowcem. 
Obowiązkiem organizatora jest jednak przekazać publiczności co się wydarzyło a wydarzyło się niemało. 
Przede wszystkim udało się dograć wszystkie partie do końca. Do samego końca turniejowi towarzyszyły emocje, zwłaszcza w Grupie A. Powodem emocji była walka o trzecie miejsce oraz o zdobycie normy na kategorię PZSzach. 

 

  

Podsumowanie 2022

Końcówka roku to czas podsumowań … no to jedziemy

W 2022 roku w Klubie Szachowym c4 zorganizowaliśmy łącznie 15 turniejów w tym 5 klasyków i 10 blitzów. Mało? Dużo? Sami oceńcie. Z tych piętnastu aż dziewięć zostało zgłoszonych do oceny rankingowej FIDE.

Łącznie zagrało u nas 341 zawodników i zawodniczek. Rozegraliśmy 1143 partie w ramach 141 rund. Przetransferowaliśmy 2733 oczka rankingowe FIDE. Aż 23 szachistek i szachistów uzyskało normy na kategorie PZSzach w tym:

Norma na I kategorię – 2 osoby
Norma na II kategorię – 3 osoby
Norma na III kategorię – 4 osoby
Norma na IV kategorię – 12 osób
Norma na V kategorię – 23 osoby

Jak będzie w 2023 roku? Czas pokaże ale plany mamy solidne.

 

Winterpol Blitz Grudzień rozegrany

Kilkoma niespodziankami zakończył się turniej Winterpol Blitz Grudzień 2022. 

Pierwsza niespodzianka miała miejsce już przed turniejem gdyż wycofał się, zajmujący w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce, Alex KaulskiChodkiewicz. Decyzja o tyle zaskakująca, że Alex mógł stracić swoją pozycję w generalce na rzecz Jakuba Bartłomowicza o czym szerzej było w tym materiale 

Zacznijmy może od początku...

Solar Profit Round Robin

Zaledwie pięć z dziesięciu partii udało się rozegrać w środę w ramach turnieju Solar Profit Round Robin. Powodem (w większości) niedyspozycje zdrowotne. Na szczęście, nie wstrzymuje to całego turnieju . W przyszłym tygodniu gramy dalej. Tymczasem w środę miały miejsce następujące rozstrzygnięcia:
W partii na szczycie zmierzyli się Burda Igor (4,5 pkt w 6 partiach) i Wojciech Krypczyk (4,5 pkt w 5 partiach). Jak na pojedynek liderów przystało panowie podzielili się punktami po długiej i zaciętej partii. Nieco której grali Miłosz Kaszewski (2,5 pkt w 6 partiach) i Mateusz Glinkowski (1 pkt w 5 partiach). Wygrał Miłosz zwiększając swój bilans o 1 oczko. Trzecia partia w tej grupie to starcie Karoliny Chrzanowskiej z Kacprem Węglarzem w którym lepsza okazała się Karolina (aktualnie 1,5 pkt)
 
W Grupie 1800 odbyły się dwie partie. Jakub Trusewicz  (aktualnie 0,5 pkt) zremisował z Mateuszem Wiewiórą (2,5 pkt) a Jagoda Romejko (3,5pkt)  pokonała Bogdana Nalepę (1,5pkt).
Aktualne punktacje możecie sprawdzić na załączonych tablicach wynikowych.

Winterpol Blitz 2022 Klasyfikacja Generalna

Za nami Winterpol Blitz Listopad czyli dziewiąty, przedostatni turniej cyklu Winterpol Blitz 2022. Do rozegrania został nam jeszcze jeden turniej.
Tak, jak przed ostatnia rundą każdego turnieju organizatorzy powinni zaprezentować wyniki, tak i my poczuwamy się do obowiązku prezentacji klasyfikacji generalnej po 9 turniejach. 

Winterpol Blitz Październik

Butikowy – tak jednym słowem można określić Winterpol Blitz Październik.

Było kameralnie i spokojnie gdyż do turnieju zgłosiło się zaledwie 14 zawodników i zawodniczek. Mimo to turniej się odbył i przyczynił się do przetransferowania 147 punktów ELO. W turnieju, bez niespodzianek, zwyciężył Piotr Kołodziejski zdobywając komplet punktów (a przy okazji 13 oczek ELO). Drugiej miejsce z 5 punktami zajął Jakub Bartłomowicz a trzecie, zdobywając pół puntu mniej, Yury Aksianevich.

Komplet wyników znajdziecie tutaj

Myszy harcują w Winterpol Blitz Wrzesień!

Za nami kolejny, siódmy już, turniej z serii Winterpol Blitz. W turnieju udział wzięło 28 zawodników i zawodniczej, co jest rekordem frekwencji. Tym razem na starcie zabrakło, liderującego w klasyfikacji generalnej i plasującego się regularnie w czołówce każdego Winterpola Piotra Kołodziejskiego. Wydawałoby się, że pod nieobecność Piotra, który dzielnie walczył w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Lidze, prym wieść będą Artur Wójcik (vice lider klasyfikacji generalnej) i Kamil Gałuszka (zajmował pozycję na pudle w dwóch ostatnich turniejach). A tymczasem … Jak to mawiają Gdy Koła kota nie ma myszy harcują!

Pierwsze miejsce zajął, debiutujący w turniejach Winterpol, Jakub Bartłomowicz który zgromadził 6,5 pkt. Na drugim miejscu znalazł się Aleksander Kawulski-Chodkiewicz na trzecim Marek Lasok. Obaj zgromadzili taką samą liczbę punktów (5) ale Alex „miał lepszego Bucholza”. 

Każdy szachista zna pojęcie „na zaskoczenie”. Dla nas zaskoczeniem jest całkowicie nowy skład zwycięzców. Czy ten wariant zostanie powtórzony w październiku?
Zobaczymy …

Następny Winterpol Blitz rozgrywamy 5.10.2022 oczywiście o 17.30. 


#winterpolblitz

Winterpol Sierpień rozegrany

Drugi raz z rzędu w turnieju serii Winterpol Blitz wzięło udział 25 zawodniczek i zawodników. Mimo wielu trudności, przeciwności losu oraz złośliwości maszyn urządzeń (kto był  ten wie :D) udało się rozegrać pełne siedem rund. 

Po siedmiu rundach rozgrywanych tempem 5+3 wygrał, (znowu!!) reprezentujący KSz ''Miedź'' Legnica, Piotr Kołodziejski. Piotr zdobył komplet punktów (znowu!!) i kilkadziesiąt oczek w rankingu FIDE (znowu!!). Drugie miejsce zajął Kamil Gałuszka z KSz ''MIKAMA'' Świdnica (6 punktów) a trzecie Artur Wójcik. Komplet wyników znajdziecie tutaj

Winterpol Blitz Sierpień

Kolonia Szachowa w Wieleniu zakończona, więc można się skupić na sprawach bieżących a wśród nich jest oczywiście Winterpol Blitz 2022.
Zanim jednak zapowiemy kolejną rundę, krótkie podsumowanie dotychczasowych zmagań oraz garść statystyk bo przecież jesteśmy na półmetku rywalizacji.
Do tej pory, w turniejach Winterpol Blitz udział wzięło 53 różnych zawodników i zawodniczek od Aksenevich Yury do Zoldi Łukasz. Reprezentowane były do trzy różne federacje i dziesięć klubów szachowych.
Najmłodszym zawodnikiem jest Michał Gałuszka (KSz MIKAMA Świdnica), najstarszym ... sami sobie sprawdźcie;).
Najwięcej punktów zdobył Piotr Kołodziejski (KSz Miedź Legnica), który z dorobkiem 101 oczek prowadzi w klasyfikacji generalnej, drugiej miejsce zajmuje Artur Wójcik a trzecie IM Piotr Sabuk (WKS Kopernik). A skoro już ''mowa'' o generalce ... zgodnie z regulaminem turnieju do klasyfikacji generalnej liczymy 8 najlepszych turniejów każdego zawodnika. No chyba, że zagra mniej. Czy to oznacza, że jakby pojawił się jakiś tajemniczy zawodnik ... dajmy mu na imię Magnus (pierwsze z brzegu imię) i wygrał ostatnie 5 turniejów to wygra klasyfikację generalną? Poprawna odpowiedź brzmi ''to zależy'' :) Nowy zawodnik może zdobyć jeszcze maksymalnie 125 punktów (5x25) a lider ma 101 to więc jeśli Piotr (i w zasadzie prawie cała pierwsza dziesiątka) do końca cyklu nie ''zapunktuje'' to wspomniany wcześniej Carl Magnus wygrałby cykl ;). Piotr do tej pory tylko raz był poza podium to jak myślicie, jest szansa na takie rozwiązanie?
Najbliższy turniej Winterpol Blitz Sierpień rozegramy 10 sierpnia o 17.30.
Do dyspozycji będą minimum dwie sale, kawa, herbata, woda i jak zwykle coś słodkiego ;)

Zapraszamy! 
Serwis turniejowy i możliwość zapisów tutaj
#Winterpolblitz

Dzisiaj wizyt: 14
Dzisiaj odsłon: 55
Ogółem wizyt: 83 092
Ogółem odsłon: 151 144

Goście: 1Aktywni użytkownicy: 1