Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Chcesz pograć w szachy ?    Nie wiesz gdzie ?

Zapraszamy wszystkie "pozytywnie zakręcone" osoby do udziału w towarzyskich rozgrywkach Klubu Szachowego C4 które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17 w Jeleniej Górze przy ul. Okrzei 11 (przy Szkole Języków Obcych „Premium”)

Tel. kontaktowy: 880 023 329 lub 880 649 262

Jarmark Staroci zawitał do BLITZ CZARNÓW-SKI

Kolejny turniej z cyklu Czarnów-Ski za nami. Tym razem był to Blitz grany tempem 5min+3sek na zawodnika na dystansie 9 rund. Na starcie stanęło 16 zawodniczek i zawodników reprezentujących trzy różne federacje oraz trzy różne kluby szachowe. Co ciekawe, po raz pierwszy w cyklu na ''podium'' nie ma żadnego juniora, związek z odbywającym się równolegle Jarmarkiem Staroci wydaje się więc oczywisty. 

Pierwsze miejsce zajął, zdobywając 8 punktów, Waldemar Kowalik (KSz Jelonka). Drugie miejsce z 7 puntami zajął Jakub Bartłomowicz (UKS ''Giecek'' Radków) a trzecie miejsce Yury Aksianevich (KSz Jelonka). Najlepszą kobietą w stawce okazała się Wiktoria Janikowska (Polonia Wrocław) zaś najlepszym juniorem Jakub Trusewicz (KSz Jelonka). 

Komplet wyników

BLITZ CZARNÓW-SKI 2023- lipiec

Zapraszamy wszystkich chętnych na turniej z cyklu Czarnów-Ski Blitz & Rapid 2023. Tym razem będzie to Blitz

Start: 23 września 2023 o godzinie 10:00
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze; I piętro; przy Szkole Języków Obcych
Tempo 5 min + 3 sekundy
Ilość rund: 9
Wpisowe 30zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 22 września 2023 telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem serwisu turniejowego. W wyjątkowych przypadkach Organizator może przyjąć zgłoszenie w dniu turnieju do godz.10:00 bezpośrednio przed zawodami.
telefon: 880649262
mail: turnieje@jelonka.eu


Sponsorem nagrody głównej jest Superstacja Czarnów SKI

Regulamin i informacje o nagrodach znajdziecie tutaj

 

Turniej o Puchar C4 - rozstrzygnięty

W miniony weekend rozegraliśmy pierwszy w historii turniej o Puchar C4*. Zawodniczki i zawodnicy, łącznie 48 osób, grali w grupach odpowiadających ich rankingom PZSzach. Turniej miał charakter klasyfikacyjny i umożliwiał podwyższenie kategorii zawodników.

Najliczniejszą grupą była Grupa C, w ramach której rywalizowały 24 osoby o rankingach 1250-1400. W tej grupie zawodnicy zagrali siedem rund tempem 30min+30sek na zawodnika. Rywalizację wygrał Grzegorz Prokop zdobywając 6 punktów. Drugie miejsce zajęła Hanna Jaworska (KSz ''Miedź'' Legnica), a trzecie Łukasz Szenkiel. Cała trójka uzyskała normy na wyższa kategorię szachowa. Prócz nich swoje kategorie podwyższyli jeszcze Michał Bogdaszewski (czwarty w klasyfikacji generalnej) oraz Milena Kuzia (jedenasta w ''generalce'') Komplet wyników tej grupy TUTAJ 
W Grupie B zagrało 14 zawodników i zawodniczek z rankingami 1600. W tej grupie zawodnicy zagrali siedem rund tempem 30min+30sek na zawodnika. Swoje kategorie szachowe udało się poprawić zaledwie dwóm zawodnikom: Piotrowi Sierżantowi, który wygrał grupę oraz drugiemu w klasyfikacji, Wojciechowi Ładzie. Ostatnie miejsce na ''pudle'' zajęła Katarzyna Michalak (KSz Jelonka Jelenia Góra). Komplet wyników TUTAJ
W Grupie A, dla zawodników z rankingiem 1800 i wyżej, wystartowało 14 osób. Pojedynki były długie i zacięte (tempo 60 min+30 sek na zawodnika). Zwycięzcą został, reprezentujący LKS ''Chrobry'' Gniezno, Andrei Maksimenko Junior. Zawodnik uzyskał 4 punkty. Drugie miejsce zajął Waldemar Kowalik (KSz Jelonka Jelenia Góra), a trzecie Alexander Kawulski-Chodkiewicz (KSz ''Miedź'' Legnica). Komplet wyników

RAPID CZARNÓW-SKI Sierpień Oleg ciągle w formie

Pięć różnych flag, pięć różnych federacji szachowych, było reprezentowanych przez zawodników na liście zgłoszeniowej do sierpniowego turnieju z cyklu CZARNOW- SKI BLITZ and RAPID. Niestety do pierwszej rundy przystąpili zawodnicy z trzech. Tylko albo aż, sami musicie ocenić. 
W poprzednim miesiącu, w blitzu, najlepszy okazał się Oleg Achinovich (WKSz HETMAN Wałbrzych), dziś również okazał się najlepszy zdobywając 6,5 punktu. Drugie miejsce, z punktem mniej, zajął Marek Zych (WOK Wałbrzych) a trzecie Waldemar Kowalik (KSz Jelonka Jelenia Góra). Wielka szkoda, że w trakcie turnieju wycofał się David A. Babcock, który do piątej rundy przewodził stawce. David ... mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś Cię kiedyś zobaczymy po drugiej stronie szachownicy. Nagrodę dla najlepszego juniora otrzymał Alexander Kawulski-Chodkiewicz (KSz ''Miedź'' Legnica) a najlepszą kobietą okazała się Wiktoria Janikowska (KSz Polonia Wrocław). Komplet wyników znajdziecie tutaj

 

RAPID CZARNÓW-SKI Sierpień

Zapraszamy wszystkich chętnych na turniej z cyklu Czarnów-Ski Blitz & Rapid 2023. Tym razem będzie to Rapid

Start: 19 sierpnia 2023 o godzinie 10:00
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze; I piętro; przy Szkole Języków Obcych
Tempo 10 min + 5 sekund
Ilość rund: 7
Wpisowe 30zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 18 sierpnia 2023 telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem serwisu turniejowego. W wyjątkowych przypadkach Organizator może przyjąć zgłoszenie w dniu turnieju do godz.10:00 bezpośrednio przed zawodami.
telefon: 880649262
mail: turnieje@jelonka.eu


Sponsorem nagrody głównej jest Superstacja Czarnów SKI

Regulamin i informacje o nagrodach znajdziecie tutaj

 

BLITZ CZARNÓW-SKI 2023 lipiec z nowym zwycięzcą

Mimo 26 osób na liście startowej, do pierwszej rundy przystąpiło tylko 15. Trudno powiedzieć co było powodem tak dużej absencji, ale jeśli mielibyśmy typować to ... pogoda. Było bardzo gorąco. Rozegraliśmy 9 rund tempem 5 min+3 sek.   

Pierwsze miejsce zajął, debiutujący w cyklu Czarnów-Ski, Oleg Achinovich. Oleg reprezentuje aktualnie barwy klubu WKSz HETMAN Wałbrzych, a dziś zdobył 8 punktów. Drugie miejsce zajął Jakub Bartłomowicz, który na co dzień reprezentuje barwy UKS ''Giecek'' Radków a trzecie miejsce Wiktoria Janikowska z Polonii Wrocław. 
Nagrodę dla najlepszej kobiety otrzymała Katarzyna Tkacz (KSz Jelonka Jelenia Góra), która co prawda uplasowała się za Wiktorią, ale zgodnie z regulaminem nagrody się nie łączą więc nagroda przypadła Kasi. Najlepszym juniorem został Michał Bogdaszewski. Gratulujemy!

Komplet wyników 

Najbliższa okazja, aby zagrać turniej w Jeleniej Górze to Sierpniowy Turniej Klasyfikacyjny, na którym można zrobić normą na V i IV kategorię. 

Turniej Wakacyjny

Wczoraj, 08 lipca 2023, rozegraliśmy Klasyfikacyjny Turniej Wakacyjny. Zawodniczki i zawodnicy, a było ich łącznie 49 osób, startowali w trzech grupach rozgrywkowych. Rywalizacja była o nagrody rzeczowe, wśród których mieliśmy między innymi bilety wstępu na tor wrotkarski do Disco Wrotki, ale ... nie to było najważniejsze. Dystans pięciu rund i tempo 30min na zawodnika to w sam raz aby zrobić normę na V lub IV kategorię. Normy udało się uzyskać aż 19 osobom, przy czym dla 13 zawodników była to pierwsza w życiu kategoria szachowa. Gratulujemy. 

Najliczniejszą grupą okazała się Grupa OPEN dla zawodników urodzonych w 2012 r. lub starszych. Rywalizację wygrał Marcin Kostka zdobywając 4,5 punktu. Drugie miejsce zajął Paweł Rogóż (4 punkty) a podium uzupełnił Jakub Pasiński (4 punkty). Komplet wyników znajdziecie tutaj. 

Tylko jedna osoba miej grała w grupie Przedszkolaków. Nie oznacza to, że rywalizacja była mniej zacięta. Były śmiechy, łzy szczęścia i rozczarowania. Słowem emocje! Grupę wygrał Jan Kapiciak przed Tadeuszem Świerniakiem (odpowiednio 4,5 i 4 punkty). Trzecie miejsce zajął Jan Przystawski z 3,5 pkt, ale trzeba odnotować, że dwa kolejni zawodnicy przegrali z nim ''Buchholzem'' czyli punktacją pomocniczą. Wyniki całej grupy tutaj

Najmniej liczną  grupą byli uczniowie klas I-III. Tutaj na listach startowych mieliśmy 10 zawodniczek i zawodników. Pierwsze miejsce, z kompletem zwycięstw, zajął Jakub Czasnojć. Drugie miejsce zajęła Marta Jasińska a trzecie Bartosz Szymaniak. Tutaj również zdecydował Buchholz gdyż 3 punkty zdobyli zawodnicy na miejscach 2-6. Zresztą zobaczcie sami tu. 

BLITZ CZARNÓW-SKI 2023- lipiec

Zapraszamy wszystkich chętnych na turniej z cyklu Czarnów-Ski Blitz & Rapid 2023. Tym razem będzie to Blitz

Start: 15 lipca 2023 o godzinie 10:00
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze; I piętro; przy Szkole Języków Obcych
Tempo 5 min + 3 sekundy
Ilość rund: 9
Wpisowe 30zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 14 lipca 2023 telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem serwisu turniejowego. W wyjątkowych przypadkach Organizator może przyjąć zgłoszenie w dniu turnieju do godz.10:00 bezpośrednio przed zawodami.
telefon: 880649262
mail: turnieje@jelonka.eu


Sponsorem nagrody głównej jest Superstacja Czarnów SKI

Regulamin i informacje o nagrodach znajdziecie tutaj

 

RAPID CZARNÓW-SKI Czerwiec

Piąty turniej z cyklu Czarnów-Ski Blitz & Rapid 2023 rozegrany został w sobotę 24 czerwca. Zgodnie z regulaminem, był to Rapid grany tempem 10+5 na dystansie 7 rund. Lista startowa zawierała 23 osoby w tym FM Marka Zakrzewskiego oraz Artura Wójcika (zajął drugie miejsce w zeszłorocznym cyklu). 
Jak się okazało, ci dwaj zawodnicy odegrali kluczowe role w turnieju.  Mistrz Fide Marek Zakrzewski (ASSz ''Lipno'' Stęszew) nie miał sobie równych i pewnie wygrał turniej zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajął Yury Aksianevich (KSz Jelonka Jelenia Góra) a trzecie Artur Wójcik

Najlepszym juniorem, po raz kolejny, okazał się Igor Burda (czwarte miejsce w turnieju). Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Michalak (dziesiąte miejsce w klasyfikacji turniejowej). 

Komplet wyników znajdziecie tutaj.

Klasyfikacyjny Turniej Wakacyjny

Zapraszamy wszystkich chętnych na Klasyfikacyjny Turniej Wakacyjny, na którym możno uzyskać normę na V lub IV kategorię szachową 

Start: 8 lipca 2023 o godzinie 10:00 (start 1 rundy więc trzeba być trochę wcześniej) 
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze; I piętro; przy Szkole Języków Obcych
Tempo 30 min
Ilość rund: 5
Wpisowe 40zł.

limit zawodniczek i zawodników: 60 osób

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 7 lipca 2023 telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem serwisu turniejowego. W wyjątkowych przypadkach Organizator może przyjąć zgłoszenie w dniu turnieju do godz.10:00 bezpośrednio przed zawodami.
telefon: 880649262
mail: turnieje@jelonka.eu

 

 

Dzisiaj wizyt: 75
Dzisiaj odsłon: 129
Ogółem wizyt: 159 179
Ogółem odsłon: 279 547

Goście: 8Aktywni użytkownicy: 1