Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Winterpol Blitz 2022 Runda II

Druga runda Winterpol Blitz 2022 wystartowała wczoraj (06.04.2022) punktualnie o 17.30

Przy szachownicach zasiadło 22 zawodniczek i zawodników w tym aż 17 z rankingiem ELO. Listę startową zasiliła silna reprezentacja zawodników  z Legnicy w tym Mistrz Międzynarodowy Piotr Sabuk.

Partie rozgrywane były błyskawicznym tempem (5'+3'' na zawodnika) zaś cały turniej zgłoszony był do FIDE i ... był to pierwszy turniej blitza zgłoszony do FIDE w historii naszego miasta ;)

Wyniki turnieju raczej bez niespodzianek – zwyciężył IM Piotr Sabuk (WKS Kopernik) przed Piotrem Kołodziejskim (KSz ''Miedź'' Legnica) i Arturem Wójcikiem (Szklarska Poręba). Szczegółowe wyniki, zdobycze punktowe ELO znajdziecie tutaj 

III LIGA JUNIORÓW- Kudowa Zdrój

   W dniach 1-3 kwietnia w Kudowie Zdroju rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach. W zawodach uczestniczyło 16 zespołów z całego województwa. My najbardziej kibicowaliśmy drużynom KSz JELONKA I i KSz JELONKA II, które w pierwszej rundzie rozgrywek trafiły na siebie. Derby zakończyły się wynikiem 5,5:0;5 dla JELONKI I.
JELONKA I zdobywając 7 punktów meczowych zakończyła rywalizację na 9 miejscu. Cztery lokaty niżej znalazła się drużyna JELONKI II z 6 punktami meczowymi.
W zawodach wzięli udział:
KSz JELONKA I: Mateusz Wiewióra, Igor Burda, Jakub Trusewicz, Remigiusz Trusewicz, Jagoda Romejko, Katarzyna Tkacz
KSz JELONKA II: Miłosz Kaszewski, Kacper Wowk, Patryk Bąk, Katarzyna Michalak, Oliwia Cudyk, Weronika Sękiewicz.

SERWIS TURNIEJOWY
Zdjęcia z turnieju znajdują się tutaj.

Remik, Patryk i Piotrek w Jastrzębiej Górze

Po tygodniowej rywalizacji dziewczynek w Jastrzębiej Górze (województwo pomorskie) swój finał mieli także chłopcy do lat 10. Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez trzech zawodników.
Remigiusz Trusewicz zdobył 5,5pkt zajmując ostatecznie 15 miejsce. Taką samą zdobyczą punktową może pochwalić się Patryk Bąk, który zakończył rywalizację na 17 miejscu. Piotr Ziemak uzyskał 2 punkty, co pozwoliło na zajęcie 65 miejsca.
Mistrzem Polski do lat 10 został Adam Gibała z dorobkiem 7,5pkt (MUKS Śródmieście Wrocław). Srebro i brąz wywalczyli: Krzysztof Zawał  (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn) i Bruno Przybyś (UKS SP8 Chrzanów) zdobywając jeden punkt mniej od złotego medalisty.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

GALERIA

Ala i Zosia walczyły w Mistrzostwach Polski

W dniach 27.02-07.03 w nadmorskiej Jastrzębiej Górze rozegrany został finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w kategorii DZIEWCZYNKI. W gronie 60 szachistek z całego kraju znalazły się dwie zawodniczki Klubu Szachowego Jelonka: Alicja Fudali i Zofia Duczkowska.

Ala w 9 partiach zdobyła 3 punkty kończąc rywalizację na 52 miejscu. Zosia wywalczyła 2,5 punktu, co pozwoliło na zajęcie 55 lokaty. Mistrzynią Polski została Michalina Popczyńska (MUKS Śródmieście Wrocław), która wyprzedziła Kaję Rządkowską (KSz Polonia Wrocław) i Blankę Ejsymont (UKS Łady Raszyn)

WYNIKI DZIEWCZYNEK

8 marca w Jastrzębiej Górze rozpoczyna się finał MPM w kategorii CHŁOPCY. Trzymajmy kciuki za Remika, Patryka i Piotrka.

WYNIKI CHŁOPCÓW

LIGA OKRĘGOWA ZAKOŃCZONA

6 marca 2022 została rozegrana ostatnia runda Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej, w której uczestniczyły dwie drużyny Klubu Szachowego Jelonka. W rozpoczętych w listopadzie 2021 roku brało udział osiem zespołów. KSz JELONKA II w 14 meczach zdobyła 17 punktów co pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca. O jedną lokatę niżej znalazła się drużyna JELONKI I z dorobkiem 14 punktów meczowych.
Zwycięzcą Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej w sezonie 2021/2022 zostali szachiści KSz MIKAMA Świdnica, którzy wyprzedzili GLKS Goniec Żarów i WOK Wałbrzych. 

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI 

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym z Jeleniogórzan okazał się Mateusz Wiewióra zdobywając osiem punktów. Mateusz uzyskał piąty wynik indywidualny w całej lidze i zdobył normę na II kategorię szachową!!!
Swoje kategorie podwyższyli również nasi seniorzy: Bogdan Nalepa (II kategoria) i Anna Michalak (I kategoria).
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w rozgrywkach. Warto podkreślić, że KSz JELONKA był najbardziej zdyscyplinowaną ekipą w lidze. Jako jedyny klub nie oddał żadnego walkowera.

Winterpol Blitz Rozpoczęty!


2 marca o 17.30 uruchomione zostały zegary szachowe pierwszej rundy turnieju Winterpol Blitz 2022.
Na starcie zawodów stanęło 21 zawodniczek i zawodników o średnim rankingu 1406, w tym Mistrzyni FIDE Katarzyna Dwilewicz oraz aktualny Mistrz Polski Amatorów Piotr Kołodziejski.

Toczony szybkim tempem turniej (5'+3'' na zawodnika) obfitował w ciekawe zagrania ale i niemałe emocje.
Losy zwycięstwa w całym turnieju ważyły się do ostatnich sekund siódmej rundy gdy na pierwszej szachownicy pojedynek toczyli Bogdan Nalepa (białymi) i prowadząca w turnieju WFM Katarzyna Dwilewicz. W pewnej chwili grająca czarnymi Katarzyna Dwilewicz miała na zegarze 6 sekund (Bogdan Nalepa miał w tym momencie 1:20 min). Katarzyna końcówkę grała więc praktycznie ''na czasie dodawanym'' a dodawane były ... 3 sekundy!!!. Mimo to wygrała partię. Co to jednak znaczy doświadczenie ;)


Ostatecznie turniej wygrała WFM Katarzyna Dwilewicz (6,5 pkt.) przed Piotrem Kołodziejskim (6 pkt) i Wojciechem Kmiecikiem (5,5 pkt). Pełna lista wyników dostępna jest w linku.

Zgodnie z regulaminem pierwsza dziesiątka zawodników otrzymuje punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.
Po pierwszym turnieju wygląda to tak:
1. Dwilewicz, Katarzyna - 25 pkt.
2. Kołodziejski, Piotr - 20 pkt.
3. Kmiecik, Wojciech - 18 pkt.
4. Nalepa, Bogdan - 16 pkt.
5. Wojcik, Artur - 14 pkt.
6. Kawulski-Chodkiewicz, Alexander - 12 pkt.
7. Wilk, Aleksander - 10 pkt.
8. Bąk, Patryk - 8 pkt.
9. Glinkowski, Mateusz - 6 pkt.
10. Kostka, Marcin - 4 pkt.

Do klasyfikacji generalnej liczone jest 8 najlepszych turniejów każdego zawodnika.
Kolejny turniej z cyklu Winterpol Blitz planowany jest na 6 kwietnia 2022.
ZAPRASZAMY

1006 zł dla WOŚP od Jelonki! Wiewióra najlepszy.

29.01.2022 r. w hali sportowej ZST "Mechanik" w Jeleniej Górze KSz Jelonka był organizatorem turnieju szachów błyskawicznych. Celem turnieju było dokonanie zbiórki funduszy na rzecz 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W turnieju uczestniczyło łącznie 30 zawodników (od 8 do 51 lat).

Mateusz Wiewióra (KSz Jelonka Jelenia Góra) zdobywając 8 pkt zapewnił sobie zwycięstwo w Jeleniogórskim SZACH-MAT dla WOŚP. Mateusz doznał tylko jednej porażki z Pawłem Frącem (UKS Skoczek Milicz), który zajął w klasyfikacji generalnej 2 m-ce (7,5 pkt). Trzecie miejsce było udziałem zdobywcy 6,5 pkt Piotra Frąca (MKS MUKS Śródmieście Wrocław). Tuż za podium uplasowali się zawodnicy Jelonki z dorobkiem 6 pkt: Bogdan Nalepa, Aleksander Gerono oraz Igor Burda. Najlepszą kobietą została Oliwia Cudyk (KSz Jelonka Jelenia Góra) zdobywczyni 5 pkt - 9 m-ce w klasyfikacji OPEN.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy przekazane nieodpłatnie przez drukarnię nowy-druk.pl, a najmłodsi upominek ufundowany przez sztab WOŚP. Najlepszy mężczyzna i najlepsza kobieta uzyskali prawo startu w najbliższym turnieju organizowanym przez KSz Jelonka Jelenia Góra bez opłaty wpisowej.

Organizatorzy serdecznie dziękują zawodnikom i opiekunom za hojne wsparcie, wszystkie zebrane środki zostały przekazane do sztabu WOŚP.

Szczegółowe wyniki znajdują się w serwisie chessmenager.com.

Obszerna fotogaleria znajduje się tutaj.

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 116
Dzisiaj odsłon: 177
Ogółem wizyt: 232 965
Ogółem odsłon: 419 530

Goście: 7Aktywni użytkownicy: 1