Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Turniej o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice 2024

W Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice rozegranym w dniu 16 marca wzięło udział 72 szachistów.

W grupie OPEN (17 zawodników) zwyciężył Lech Sopur (Okucie Budowlani Łódź) zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajął Yury Aksianevich (Ksz Jelonka Jelenia Góra)- 5,5 pkt, a trzeci był Damian Bomba (Ścięgny)- 4,5 pkt.

W grupie U14 (16 zawodników) triumfował Amadeus Aksianevich (KSz Jelonka Jelenia Góra) z dorobkiem 6 pkt. Podium uzupełnili: Mateusz Paczkowski (Ksz Miedź Legnica)- 5,5 pkt i Marek Dokoupil (Hradec Kralove- Czechy)- 5 pkr.

W grupie U10 (39 zawodników) najlepszy był Filip Banach ze zdobyczą 5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Raphael Aksianevich i Sebastian Zalewski. którzy zgormadzili o jeden punkt mniej od zawycięzcy.

SERWISY TURNIEJOWE

OPEN

U14

U10

Zuzia na Mistrzostwach Polski- Jastrzębia Góra

W dniach 9-17 marca w nadmorskiej Jastrzębiej Górze rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. W kategorii Dziewcząt (68 uczestniczek) udział wzięła zawodniczka jeleniogórskiego klubu Zuzanna Martyka.

Zuzia w dziewięciu rozegranych partiach zdobyła 4 punkty potwierdzając swój ranking 1400. Rezultat pozwolił na zajęcie 48 lokaty.

Igor z II+

W miniony weekend w Wałbrzychu została rozegrana runda finałowa Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej. Drużyny Jelonki walczyły z zespołami WOK Wałbrzych, a stawka była ogromna. Przed rozpoczęciem partii Jelonka II traciła tylko jeden punkt do Wałbrzyszan. W przypadku zwycięstwa Jeleniogórzanie uzyskaliby wynik premiujący do gry w przyszłorocznej edycji Ligi Dolnośląskiej.

Lista rankingowa FIDE- marzec 2024

Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) opublikowała nową listę rankingową na marzec 2024. System rankingowy w ostatnimi miesiącu przeszedł "małą rewolucję'. FIDE postanowiło zwiększyć granicę dolną z 1000 do 1400, a zawodnicy z rankingiem poniżej 2000 otrzymali spory bonus.