Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Występy "Jelonków" w MPJ BiS

   7-osobowa reprezentacja naszego klubu uczestniczyła w rekordowych pod względem frekwencji Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Zawody rozegrano w Bydgoszczy w pięknej hali sportowo-widowiskowej "Łuczniczka".

Zosia grała w Ustroniu

Jednym z najpopularniejszych krajowych Festiwali Szachowych w okresie wakacyjnym jest Szachy w Ustroniu łączą pokolenia, który od kilku lat gromadzi liczną reprezentację miłośników gry królewskiej. W bieżącym roku udział w Festiwalu wzięło ponad 400 zawodników.
W grupie do lat 12 (OPEN E- 37 graczy) wystąpiła szachistka Klubu Szachowego Jelonka- Zofia Duczkowska. Zosia w 9 rozegranych partiach zdobyła 4 punkty plasując się na 24 pozycji i zajmując piąte miejsce w kategorii dziewcząt.

WYNIKI

Puchar C4

   W pierwszy weekend września zapraszamy na turniej, który można określić mianem ''drugiego (a nawet trzeciego) kroku szachowego''. Turniej przeznaczony jest dla zawodniczek i zawodników, którzy legitymują się co najmniej IV kategorią szachową. Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy w zależności od posiadanego rankingu.

Sierpniowy Turniej Klasyfikacyjny

   Dziś, w ramach Sierpniowego Turnieju Klasyfikacyjnego, zagrało łącznie 27 zawodników i zawodniczek, a jeszcze w czwartek mieliśmy wątpliwości, czy turniej w ogóle się odbędzie. Powodem były obawy o niską frekwencję, które jednak okazały się ... nieuzasadnione. No, może nie tak do końca gdyż zamiast trzech grup rozgrywkowych zmuszeni byliśmy utworzyć dwie, ale nikt nie zgłaszał zastrzeżeń więc uznajemy, że wszyscy są zadowoleni. 

Kolonia Szachowa 2023- KARPICKO

   Turniej wakacyjny wchodzi w decydującą fazę. Grający w Karpicku koło Wolsztyna, zawodniczki i zawodnicy mają już za sobą pięć partii. Partia za partią i znów partia. Przydałby się odpoczynek, bo niektórzy przy deskach siedzą po 2-3 godziny. Dobrze, że po grze jest czas na regenerację.

 

Jelonki nad morzem - Łazy 2023 - XIX MFSz Perła Bałtyku

   Tradycyjnie tuż po zakończeniu roku szkolnego rozpoczął się XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Perła Bałtyku" w Łazach (zachodniopomorskie). Jest to jedna z największych imprez szachowych w Polsce. W czterech grupach rywalizowało łącznie 367 zawodników. Podczas festiwalu rozegrano również turniej szachów szybkich, błyskawicznych oraz turniej "kloca".

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 140
Dzisiaj odsłon: 408
Ogółem wizyt: 212 346
Ogółem odsłon: 379 707

Goście: 7Aktywni użytkownicy: 1