Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

BLITZ CZARNÓW-SKI marzec 2023

Rozegraliśmy dziś drugi turniej z cyklu Blitz & Rapid CZARNÓW-SKI.
Tym razem było to Blitz grany tempem 5 min + 3 sek. na dystansie 9 rund. Tak jak miesiąc temu, do turnieju zgłosiło się 32  zawodniczek i zawodników. 

W lutym o zwycięstwie w turnieju zadecydowała punktacja pomocnicza Bucholz, tym razem nie pomogła. Nie pomogły nawet: punktacja Berger, progres, bezpośredni pojedynek ani liczba zwycięstw. O wygranej w turnieju, zadecydowała liczba zwycięstw odniesionych kolorem czarnym! Tutaj o jedno więcej miała Wiktoria Janikowska (KSz Polonia Wrocław), na drugim miejscu uplasował się Jakub Bartłomowicz (UKS ''Giecek'' Radków) a na trzecim, reprezentujący KSz Jelonka Jelenia Góra Yury Aksianevich. Nagrodę dla najlepszego juniora w turnieju otrzymał Jakub Trusewicz ( KSz Jelonka Jelenia Góra) a dla najlepszej kobiety Katarzyna Tkacz (KSz Jelonka Jelenia Góra). 
Komplet wyników znajdziecie tutaj

Jelonka w SP10 i ZST Mechanik

W związku z rosnącą popularnością ''królewskiej gry'' przekazaliśmy do dwóch szkół komplety szachowe, na które składają się bierki, szachownice oraz ''oldschoolowy'' zegar szachowy. 
Cel jest prosty - zachęcić młodzież do grania w tradycyjnej formie. 
W ZST Mechanik szachy dostępne są w Szkolnym Centrum Informacyjnym natomiast w Szkole Podstawowej Nr 10 będą prawdopodobnie dostępne w holu przy wejściu.  

Życzymy miłej zabawy i ... widzimy się na najbliższym turnieju szachowym 22 kwietnia. 

Jagoda i Ola grają w Mistrzostwach Polski

W dniach 12-19 marca w Jastrzębiej Górze rozgrywane są Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16. W kategorii D-16 ( 46 uczestniczek) biorą udział dwie szachistki jeleniogórskiego Klubu Szachowego.
Jagoda Romejko po 6 rundach z dorobkiem 3,5 pkt zajmuje 17 miejsce. Aleksandra Zielińska do tej pory zdobyła 3 pkt co pozwala na zajęcie 21 lokaty.
Do końca rozgrywek zostały trzy rundy.
Wyniki można znaleźć na stronie:

WYNIKI

Przebieg partii można śledzić na żywo:

TRANSMISJA ONLINE

Kibicujmy naszym dziewczynom, a także Julce i Piotrkowi- wychowankom KSz JELONKA życząc wyników +90%

Na zdjęciu stoją od lewej: Julia Salamon, Jagoda Romejko, Aleksandra Zielińska i Piotr Kołodziejski- szachiści z Jeleniej Góry

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 198
Dzisiaj odsłon: 306
Ogółem wizyt: 238 359
Ogółem odsłon: 427 558

Goście: 4Aktywni użytkownicy: 1