Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Solar Profit na półmetku

W środę 16 listopada rozegrane zostały kolejne partie Solar Profit Round Robin. Niektórzy przekroczyli już półmetek turnieju, inni mają do rozegrania zaległe partie. 

W grupie 1600 grali

Glinkowski, Mateusz vs Chrzanowska, Karolina 1:0
Krypczyk, Wojciech vs Michalak, Katarzyna 1:0
Burda, Igor vs Kaszewski, Miłosz 0,5-0,5 
Wowk, Kacper vs Kawulski-Chodkiewicz, Nicole 0:1
Węglarz, Kacper vs Aksianevich, Amadeus 1:0

W grupie 1800 miały miejsce następujące pojedynki:
Wiewióra, Mateusz vs Wilk, Aleksander 0:1
Nalepa, Bogdan vs Kawulski-Chodkiewicz, Alexander 0,5-0,5
Romejko, Jagoda vs Michalak, Anna 1:0

Oliwka z drugą normą na I kategorię szachową!!!

Weekendowy Turniej Polonii Wrocław z okazji Dnia Niepodległości zakończył się sukcesem jeleniogórskiej zawodniczki. Oliwia Cudyk w siedmiu partiach zgromadziła 4 punkty i uzyskała ranking 1938, co jest równoznaczne ze zdobyciem normy na I kategorię szachową. Po niezbyt udanym początku (1 punkt po czterech rundach) nasza szachistka znakomicie finiszowała wygrywając trzy ostatnie partie z wyżej notowanymi zawodnikami. Wynik pozwolił na zajęcie 15 miejsca w gronie 36 zawodników.

GRATULUJEMY!!!

SERWIS TURNIEJOWY

Winterpol Blitz Listopad przeszedł do historii

Przedostatni turniej z cyklu Winterpol Blitz za nami. Znów było miło i kameralnie, znów ilość zawodników nie przekroczyła „nastu”. Cóż … może środowy termin, gdy za oknem już ciemno, mokro i zimno nie jest najlepszy do grania dla wielu szachistek i szachistów. Przekonamy się o tym za miesiąc. Ostatni, kończący nasz cykl, turniej odbędzie się w sobotę 10-go grudnia o godzinie 10.00.

Ponadto turniej grudniowy NIE BĘDZIE zgłaszany do oceny rankingowej FIDE. Powody tej decyzji zostały ujawnione w środę. Kto był ten wie, kto nie był – niech żałuje ;)

We wczorajszych rozgrywkach zwyciężył Jakub Bartłomowicz z klubu UKS GIECEK Radków wygrywając wszystkie partie. Drugie miejsce, z dorobkiem 5,5pkt. zajął Piotr Kołodziejski a trzecie z 4,5 pkt. - Aleksander Kawulski-Chodkiewicz (obydwaj reprezentują KSz ‘’Miedź’’ Legnica).

Winterpol Blitz Listopad To trzeci turniej, w którym Jakub wziął udział, trzeci gdy jest "na pudle" i drugi który wygrał. Nasuwa się pytanie czy gdyby grał od początku stanowiłby godnego rywala dla listera rankingu - Piotra Kołodziejskiego. No cóż tego się już nie dowiemy, może w przyszłym roku.

Komplet wyników ostatniego turnieju znajdziecie tutaj.

 

Kasia i Werka z awansem na OOM

W dniach 4-10.11 w Pokrzywnej (woj. opolskie) rozgrywane były Półfinały Mistrzostw Polski w grupach wiekowych do lat 9 i 11.

W grupie D-11 (15 zawodniczek) wzięły udział dwie szachistki Klubu Szachowego JELONKA. Katarzyna Tkacz zdobywając 7 punktów w 9 partiach zajęła drugie miejsce. O dwa stopnie niżej w końcowej tabeli znalazła się Weronika Sękiewicz (5,5pkt). Zwyciężczynią turnieju została Varvara Matskevich (9pkt- UKS Czternastka Warszawa). Obie jeleniogórzanki wywalczyły awans na przyszłoroczną Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Klub Szachowy Jelonka w grupie wiekowej D-12 będzie reprezentowany aż przez 4 zawodniczki.
WYNIKI

W grupie C-11 (31 zawodników) zwyciężył Marcel Misiek (Górnik Polkowice) zdobywając 7,5 pkt. Remigiusz Trusewicz (4 pkt) zakończył zawody na 21 miejscu.
WYNIKI

Rekordowa ilość uczestników w turnieju w Łomnicy!

   Aż 81 zawodników wystartowało w dniu 5 listopada 2022 r. w Łomnicy w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice. Do malowniczej Gminy Mysłakowice przybyli zawodnicy reprezentujący 5 federacji (Polska, Czechy, Gruzja, Ukraina, FIDE). W kategorii OPEN zgłoszonej do międzynarodowego rankingu FIDE grało 27 zawodników, w kategorii do lat 14 – 20 zawodników oraz w kategorii do lat 10 – 34 zawodników.

Lista rankingowa FIDE- listopad 2022

Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) opublikowała nową listę rankingową na listopad 2022. Liderami światowych list niezmiennie są Magnus Carlsen (Norwegia- ranking 2859) i Hou Yifan (Chiny- ranking 2638) chociaż ich pozycje są coraz bardziej zagrożone.

Najlepszym z Polaków jest Jan-Krzysztof Duda, który z rankingiem 2731 zajmuje 18 lokatę na świecie. Wśród kobiet najwyższym rankingiem legitymuje się Alina Kashlinskaya (2491- 15 miejsce na świecie).


W klasyfikacji STANDARD Jeleniogórscy szachiści mają łącznie 14674 punktów rankingowych i jest to spadek o 63 oczka w stosunku do poprzedniego miesiąca. Sześcioro zawodników zajmuje miejsca w TOP 100 swoich kategorii wiekowych.

 
KSz JELONKA w Centralnym Rejestrze PZSzach
Lista rankingowa FIDE

Poniżej publikujemy listę aktywnie grających juniorów Klubu Szachowego Jelonka                

   ELO  FIDE miejsce w kraju (TOP 100)
Aleksandra Zielińska 1581 9 (D-14)
Jagoda Romejko 1503 27 (D-16)
Mateusz Wiewióra 1389  
Remigiusz Trusewicz 1261 27 (C-10)
Igor Burda  1188  
Patryk Bąk 1167 51 (C-10)
Katarzyna Tkacz 1161 27 (D-12)
Oliwia Cudyk 1153 30 (D-12)
Jakub Trusewicz 1097  
Aleksander Gerono 1071  
 Piotr Ziemak 1061  
Krzysztof Mochól 1042  
Dwie drużyny Jelonki w Kiełczowie

29 października w miejscowości Kiełczów (gmina Długołęka) zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich.
W rozgrywkach uczestniczyło 31 czteroosobowych drużyn z całego województwa. Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez dwie ekipy.
Jelonka I w składzie:
Mateusz Wiewióra
Jakub Trusewicz
Remigiusz Trusewicz
Jagoda Romejko
w siedmiu meczach zdobyła 9 punktów (16 małych punktów) co pozwoliło na zajęcie siódmego miejsca w klasyfikacji końcowej.
Remigiusz Trusewicz (6/7pkt) zajął trzecie miejsce na szachownicy III.

Jelonka II:
Miłosz Kaszewski
Aleksander Gerono 
Kacper Węglarz
Katarzyna Tkacz

ze zdobyczą 6 punktów (13 małych punktów) ukończyła zawody na miejscu 22.Oliwia i Zosia z awansem na OOM!!!

W dniach 17-22 pażdziernika w lubuskim Sulęcinie rozgrywane były Makroregionalne Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej będące jednocześnie Eliminacjami do Mistrzostw Polski w grupach wiekowych do lat 10, 12 i 14.
Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez pięcioro zawodników.
W grupie Dziewcząt do lat 11 (9 uczestniczek) rozgrywanej systemem "każda z każdą" zwyciężyła Hanna Owczarek (Polonia Wrocław) zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Mataczyna (Stilon Gorzów Wielkopolski) ponosząc tylko jedną porażkę. Na najniższym stopniu podium znalazła się Oliwia Cudyk (6pkt). Kolejne miejsca zajęły: Zofia Duczkowska (5pkt) i Weronika Sękiewicz (4pkt). Cztery zawodniczki uzyskała bezpośredni awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Pozostałe zawodniczki mają jeszcze szanse w Półfinałach Mistrzostw Polski.
WYNIKI D-11

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 78
Dzisiaj odsłon: 147
Ogółem wizyt: 159 182
Ogółem odsłon: 279 565

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1