Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych

W dniach 9-11 czerwca Wrocław był gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych. Zawody zostały rozegrane w grupach wiekowych od 8 do18 lat z podziałem na Dziewczęta i Chłopców. W Mistrzostwach Województwa wzięło udział blisko 150 szachistów. Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez Zuzannę Martykę (D-8) i Jakuba Trusewicza (C-14).

Zuzia, grająca w łączonej grupie C8 +D8 (28 zawodników), w siedmiu rozegranych meczach zdobyła 3,5 pkt. Wynik pozwolił na zajęcie 4 miejsca w kategorii Dziewcząt. Zuzia wypełniła normę na III kategorię szachową.
GRATULUJEMY!!!

WYNIKI

W kategorii C-14 (29 zawodników) Kuba zdobył 4,5 pkt w 7 partiach. Rezultat gwarantował zajęcie 7 pozycji i 16 oczek do rankingu FIDE.
GRATULUJEMY!!!

WYNIKI 

Symultana z arcymistrzem - zdjęcia!

    4 czerwca w podgórzyńskiej Szkole Podstawowej została rozegrana symultana z arcymistrzem Pawłem Jaraczem. Seans gry jednoczesnej zgromadził 22 zawodników, wśród których znaleźli się juniorzy KSz Jelonka, finaliści Mistrzostw Polski, medaliści Mistrzostw Dolnego Śląska, seniorzy, mieszkańcy Podgórzyna oraz przedstawiciele sponsorów turnieju Jelonka Szach Mat rozgrywanego w ten weekend w Podgórzynie.

Jelonka Szach Mat w Podgórzynie - zdjęcia!

   3 Czerwca podgórzyńskiej Szkole Podstawowej im. Orła Białego został rozegrany turniej szachowy Jelonka Szach Mat. W zawodach uczestniczyło łącznie 64 zawodników. Równolegle z odbywającym się turniejem uczestnicy mogli zapoznać się ze zwierzętami egzotycznych oraz grami planszowymi.

Ostravský koník 2023

   W dniach 6-14 maja odbył się Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Ostravie (Czeska Republika). Zawodniczka Klubu Szachowego JELONKA Katarzyna Dwilewicz zdobyła 5,5pkt w 9 partiach, zarabiając 19 pkt do klasyfikacji rankingowej FIDE.  Wynik pozwolił na zajęcie 18 miejsce w klasyfikacji ogólnej OPEN A (73 zawodników). 

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 78
Dzisiaj odsłon: 145
Ogółem wizyt: 159 182
Ogółem odsłon: 279 563

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1