Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Bratobójcze starcie w Jeleniej Górze

Na inaugurację Wałbrzyskiej Ligii Okręgowej drużyna KSz Jelonka Jelenia Góra zmierzyła się z drużyną KSz Jelonka Jelenia Góra. Wygrała … KSz Jelonka Jelenia Góra wink

No … ale po kolei. W niedzielę 27.11.2022r. gospodarzem była I drużyna KSz Jelonka Jelenia Góra, którą reprezentowali: Waldemar Kowalik, Bogdan Nalepa, Rafał Cieszkowski, Paweł Janic oraz Anna Michalak. Naprzeciw stanęła II drużyna KSz Jelonka Jelenia Góra w składzie: Aleksandra Zielińska, Remigiusz Trusewicz, Igor Burda, Aleksander Gerono oraz Patryk Bąk.
Zgodnie z zasadą że gospodarze grają białymi, na pierwszej trzeciej oraz piątej desce rozkład wyglądał następująco:

Solar Profit na półmetku

W środę 16 listopada rozegrane zostały kolejne partie Solar Profit Round Robin. Niektórzy przekroczyli już półmetek turnieju, inni mają do rozegrania zaległe partie. 

W grupie 1600 grali

Glinkowski, Mateusz vs Chrzanowska, Karolina 1:0
Krypczyk, Wojciech vs Michalak, Katarzyna 1:0
Burda, Igor vs Kaszewski, Miłosz 0,5-0,5 
Wowk, Kacper vs Kawulski-Chodkiewicz, Nicole 0:1
Węglarz, Kacper vs Aksianevich, Amadeus 1:0

W grupie 1800 miały miejsce następujące pojedynki:
Wiewióra, Mateusz vs Wilk, Aleksander 0:1
Nalepa, Bogdan vs Kawulski-Chodkiewicz, Alexander 0,5-0,5
Romejko, Jagoda vs Michalak, Anna 1:0

Kasia i Werka z awansem na OOM

W dniach 4-10.11 w Pokrzywnej (woj. opolskie) rozgrywane były Półfinały Mistrzostw Polski w grupach wiekowych do lat 9 i 11.

W grupie D-11 (15 zawodniczek) wzięły udział dwie szachistki Klubu Szachowego JELONKA. Katarzyna Tkacz zdobywając 7 punktów w 9 partiach zajęła drugie miejsce. O dwa stopnie niżej w końcowej tabeli znalazła się Weronika Sękiewicz (5,5pkt). Zwyciężczynią turnieju została Varvara Matskevich (9pkt- UKS Czternastka Warszawa). Obie jeleniogórzanki wywalczyły awans na przyszłoroczną Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Klub Szachowy Jelonka w grupie wiekowej D-12 będzie reprezentowany aż przez 4 zawodniczki.
WYNIKI

W grupie C-11 (31 zawodników) zwyciężył Marcel Misiek (Górnik Polkowice) zdobywając 7,5 pkt. Remigiusz Trusewicz (4 pkt) zakończył zawody na 21 miejscu.
WYNIKI

Rekordowa ilość uczestników w turnieju w Łomnicy!

   Aż 81 zawodników wystartowało w dniu 5 listopada 2022 r. w Łomnicy w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice. Do malowniczej Gminy Mysłakowice przybyli zawodnicy reprezentujący 5 federacji (Polska, Czechy, Gruzja, Ukraina, FIDE). W kategorii OPEN zgłoszonej do międzynarodowego rankingu FIDE grało 27 zawodników, w kategorii do lat 14 – 20 zawodników oraz w kategorii do lat 10 – 34 zawodników.

Dwie drużyny Jelonki w Kiełczowie

29 października w miejscowości Kiełczów (gmina Długołęka) zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich.
W rozgrywkach uczestniczyło 31 czteroosobowych drużyn z całego województwa. Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez dwie ekipy.
Jelonka I w składzie:
Mateusz Wiewióra
Jakub Trusewicz
Remigiusz Trusewicz
Jagoda Romejko
w siedmiu meczach zdobyła 9 punktów (16 małych punktów) co pozwoliło na zajęcie siódmego miejsca w klasyfikacji końcowej.
Remigiusz Trusewicz (6/7pkt) zajął trzecie miejsce na szachownicy III.

Jelonka II:
Miłosz Kaszewski
Aleksander Gerono 
Kacper Węglarz
Katarzyna Tkacz

ze zdobyczą 6 punktów (13 małych punktów) ukończyła zawody na miejscu 22.Oliwia i Zosia z awansem na OOM!!!

W dniach 17-22 pażdziernika w lubuskim Sulęcinie rozgrywane były Makroregionalne Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej będące jednocześnie Eliminacjami do Mistrzostw Polski w grupach wiekowych do lat 10, 12 i 14.
Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez pięcioro zawodników.
W grupie Dziewcząt do lat 11 (9 uczestniczek) rozgrywanej systemem "każda z każdą" zwyciężyła Hanna Owczarek (Polonia Wrocław) zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Mataczyna (Stilon Gorzów Wielkopolski) ponosząc tylko jedną porażkę. Na najniższym stopniu podium znalazła się Oliwia Cudyk (6pkt). Kolejne miejsca zajęły: Zofia Duczkowska (5pkt) i Weronika Sękiewicz (4pkt). Cztery zawodniczki uzyskała bezpośredni awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Pozostałe zawodniczki mają jeszcze szanse w Półfinałach Mistrzostw Polski.
WYNIKI D-11

Solar Profit Round Robin - 60% rundy drugiej

W środę 19.10. rozegraliśmy drugą rundę turnieju Solar Profit Round Robin. ''Runda'' to chyba za dużo powiedziane bo z 10 partii aż 4 zostały przełożone (dwie z powodu wyjazdu zawodników na Makroregionalne Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej, dwie z powodu choroby). Na całe szczęście odłożenie tych partii nie powoduje zakłócenia całego turnieju więc dalsze rozgrywki odbywać się będą bez problemu za tydzień.

 

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 151
Dzisiaj odsłon: 190
Ogółem wizyt: 70 211
Ogółem odsłon: 129 272

Goście: 9Aktywni użytkownicy: 1