Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Ostravský koník 2023

   W dniach 6-14 maja odbył się Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Ostravie (Czeska Republika). Zawodniczka Klubu Szachowego JELONKA Katarzyna Dwilewicz zdobyła 5,5pkt w 9 partiach, zarabiając 19 pkt do klasyfikacji rankingowej FIDE.  Wynik pozwolił na zajęcie 18 miejsce w klasyfikacji ogólnej OPEN A (73 zawodników). 

VIII Mistrzostwa Jeleniej Góry w szachach przedszkolaków i młodzieży szkolnej

   Wielkimi krokami zbliżają się VIII Mistrzostwa Jeleniej Góry w szachach. Impreza odbędzie się 13 maja w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka 31 (Sala gimnastyczna). Zapraszamy wszystkich uprawnionych do startu w zawodach, w ramach których zostaną wyłonieni Mistrzowie i Mistrzynie naszego miasta w szachach.

   Aby wziąć udział należy zgłosić swój udział przy pomocy serwisu Chessmanager albo wysłać swoje dane (turnieje@jelonka.eu lub smsem na numer 880 649 262).

Kasia ze stypendium sportowym od Prezydenta Jeleniej Góry

W hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla sportowców indywidualnych reprezentujących kluby z naszego miasta. Wśród 63 sportowców znalazła się szachistka z Klubu Szachowego JELONKA, Katarzyna Dwilewicz.

Jak powiedział prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak: "to ważne, że są młodzi ludzie, którzy zamiast przesiadywać z telefonem w ręku czy przy komputerze, wolą uprawiać sport i odnoszą sukcesy. Jak oni mają osiągnięcia, to miasto jest dumne".

I my także jesteśmy dumni:)Zuzia gra w Mistrzostwach Polski

W dniach 2-7.05 w małopolskim Poroninie rozgrywane są Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 8 w szachach. W kategorii Dziewcząt (26 uczestniczek) Klub Szachowy Jelonka jest reprezentowany przez Zuzannę Martykę.

SERWIS TURNIEJOWY

Zuzia w ośmiu rozegranych partiach zgromadziła 3,5pkt i obecnie zajmuje 17 miejsce. Wszystkie partie jeleniogórzanki można śledzić na żywo za pośrednictwem serwisu CHESS.COM

Jutro będzie ostatnia runda.
Cała Jelonka trzyma kciuki za Zuzię!

Granie w MECHANie

   W sobotę rozegraliśmy wiosenny turniej szachowy w Zespole Szkół Technicznych Mechanik.  ''Granie w Mechanie'', bo tak nazywał się turniej, zgromadził rekordową liczbę 140 zawodników i zawodniczek. Miłośnicy gry królewskiej rywalizowali w czterech grupach rozgrywkowych.

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 172
Dzisiaj odsłon: 613
Ogółem wizyt: 223 176
Ogółem odsłon: 401 309

Goście: 13Aktywni użytkownicy: 1