Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Kolonia Szachowa 2023 rozpoczęta!

   W dniu dzisiejszym, do ośrodka wczasowego (nomen-omen) ''Jelonek'' zawitali zawodnicy naszego klubu. Rozpoczęła się kolonia szachowa, w trakcie której młodzież weźmie udział w zajęciach i analizach szachowych, rozgrywkach sportowych, grach, zabawach, animacjach, spotkaniach ... no i oczywiście wszyscy zagrają w turnieju klasycznym. 

Baraż o II Ligę

   W dniach 3-4 czerwca we Wrocławiu zostały rozegrane zawody w ramach III Ligi Dolnośląskiej Seniorów, która była barażem o awans do II Ligi. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów grających systemem każdy z każdym.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych

W dniach 9-11 czerwca Wrocław był gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych. Zawody zostały rozegrane w grupach wiekowych od 8 do18 lat z podziałem na Dziewczęta i Chłopców. W Mistrzostwach Województwa wzięło udział blisko 150 szachistów. Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez Zuzannę Martykę (D-8) i Jakuba Trusewicza (C-14).

Zuzia, grająca w łączonej grupie C8 +D8 (28 zawodników), w siedmiu rozegranych meczach zdobyła 3,5 pkt. Wynik pozwolił na zajęcie 4 miejsca w kategorii Dziewcząt. Zuzia wypełniła normę na III kategorię szachową.
GRATULUJEMY!!!

WYNIKI

W kategorii C-14 (29 zawodników) Kuba zdobył 4,5 pkt w 7 partiach. Rezultat gwarantował zajęcie 7 pozycji i 16 oczek do rankingu FIDE.
GRATULUJEMY!!!

WYNIKI 

Symultana z arcymistrzem - zdjęcia!

    4 czerwca w podgórzyńskiej Szkole Podstawowej została rozegrana symultana z arcymistrzem Pawłem Jaraczem. Seans gry jednoczesnej zgromadził 22 zawodników, wśród których znaleźli się juniorzy KSz Jelonka, finaliści Mistrzostw Polski, medaliści Mistrzostw Dolnego Śląska, seniorzy, mieszkańcy Podgórzyna oraz przedstawiciele sponsorów turnieju Jelonka Szach Mat rozgrywanego w ten weekend w Podgórzynie.

Jelonka Szach Mat w Podgórzynie - zdjęcia!

   3 Czerwca podgórzyńskiej Szkole Podstawowej im. Orła Białego został rozegrany turniej szachowy Jelonka Szach Mat. W zawodach uczestniczyło łącznie 64 zawodników. Równolegle z odbywającym się turniejem uczestnicy mogli zapoznać się ze zwierzętami egzotycznych oraz grami planszowymi.

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 203
Dzisiaj odsłon: 773
Ogółem wizyt: 223 207
Ogółem odsłon: 401 469

Goście: 7Aktywni użytkownicy: 1