Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Winterpol Blitz 2022 Maj

Zapraszamy na trzeci turniej z serii WINTERPOL BLITZ 2022. 

Start: 4 maja 2022 o godzinie 17:30
Miejsce: Klub c4 przy ulicy Okrzei 11 w Jeleniej Górze, I piętro w Szkole Języków Obcych PREMIUM
Tempo: 5 min + 3 sekundy
Ilość rund: 7
Wpisowe: 30zł.

Turniej został zgłoszony do FIDE

Serwis turnieju

Zgłoszenia przyjmowane są wtorku do 3 maja 2022 telefonicznie lub mailowo. Telefon: 880649262 mail: turnieje@jelonka.eu

Turniej Owocowy zakończony

W zasadzie to turniej powinien nosić nazwę lodowy a nie owocowy bo radość z ufundowanych przez Love Krove voucherów zdecydowanie przewyższała tą z owoców, które były głównymi nagrodami. Cóż czasem tak bywa :) Dla nas najważniejsza była frekwencja i chęć młodych szachistów do grania w turnieju. 

Łącznie, w trzech grupach, wystartowało 36 szachistów i szachistek. Najmniej liczna była grupa OPEN w której wystartowało 6 zawodników. Pozwoliło to na rozegranie turnieju systemem kołowym (każdy z każdym) tempem 15 min + 15 sek. Grupę wygrał Bartosz Bagrowski (5pkt.) przed Marcinem Łątką i Katarzyną Michalak.  
Grupa U10 (turniej rozgrywany systemem szwajcarskim) zgromadziła 18 zawodników a najlepsza okazała się Karolina Chrzanowska (5 pkt.) przed Jakubem Dudkiem i Mateuszem Sójką
W najmłodszej grupie U8 (również system szwajcarski), komplet punktów zdobył Oliwier Pindral, drugie miejsce zajęła Iga Rybak a trzeci był Mikołaj Miechur.

Szczegółowe wyniki znajdują się poniżej:
Grupa OPEN
Grupa U10
Grupa U8

Zwycięzcom gratulujemy zarówno wyników jak i zdobytych kategorii szachowych. Dla pokonanych mamy jedno zdanie: Okazja do rewanżu będzie w maju ;)

Winterpol Blitz 2022 Runda II

Druga runda Winterpol Blitz 2022 wystartowała wczoraj (06.04.2022) punktualnie o 17.30

Przy szachownicach zasiadło 22 zawodniczek i zawodników w tym aż 17 z rankingiem ELO. Listę startową zasiliła silna reprezentacja zawodników  z Legnicy w tym Mistrz Międzynarodowy Piotr Sabuk.

Partie rozgrywane były błyskawicznym tempem (5'+3'' na zawodnika) zaś cały turniej zgłoszony był do FIDE i ... był to pierwszy turniej blitza zgłoszony do FIDE w historii naszego miasta ;)

Wyniki turnieju raczej bez niespodzianek – zwyciężył IM Piotr Sabuk (WKS Kopernik) przed Piotrem Kołodziejskim (KSz ''Miedź'' Legnica) i Arturem Wójcikiem (Szklarska Poręba). Szczegółowe wyniki, zdobycze punktowe ELO znajdziecie tutaj 

III LIGA JUNIORÓW- Kudowa Zdrój

   W dniach 1-3 kwietnia w Kudowie Zdroju rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach. W zawodach uczestniczyło 16 zespołów z całego województwa. My najbardziej kibicowaliśmy drużynom KSz JELONKA I i KSz JELONKA II, które w pierwszej rundzie rozgrywek trafiły na siebie. Derby zakończyły się wynikiem 5,5:0;5 dla JELONKI I.
JELONKA I zdobywając 7 punktów meczowych zakończyła rywalizację na 9 miejscu. Cztery lokaty niżej znalazła się drużyna JELONKI II z 6 punktami meczowymi.
W zawodach wzięli udział:
KSz JELONKA I: Mateusz Wiewióra, Igor Burda, Jakub Trusewicz, Remigiusz Trusewicz, Jagoda Romejko, Katarzyna Tkacz
KSz JELONKA II: Miłosz Kaszewski, Kacper Wowk, Patryk Bąk, Katarzyna Michalak, Oliwia Cudyk, Weronika Sękiewicz.

SERWIS TURNIEJOWY
Zdjęcia z turnieju znajdują się tutaj.

Remik, Patryk i Piotrek w Jastrzębiej Górze

Po tygodniowej rywalizacji dziewczynek w Jastrzębiej Górze (województwo pomorskie) swój finał mieli także chłopcy do lat 10. Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez trzech zawodników.
Remigiusz Trusewicz zdobył 5,5pkt zajmując ostatecznie 15 miejsce. Taką samą zdobyczą punktową może pochwalić się Patryk Bąk, który zakończył rywalizację na 17 miejscu. Piotr Ziemak uzyskał 2 punkty, co pozwoliło na zajęcie 65 miejsca.
Mistrzem Polski do lat 10 został Adam Gibała z dorobkiem 7,5pkt (MUKS Śródmieście Wrocław). Srebro i brąz wywalczyli: Krzysztof Zawał  (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn) i Bruno Przybyś (UKS SP8 Chrzanów) zdobywając jeden punkt mniej od złotego medalisty.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

GALERIA

Ala i Zosia walczyły w Mistrzostwach Polski

W dniach 27.02-07.03 w nadmorskiej Jastrzębiej Górze rozegrany został finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w kategorii DZIEWCZYNKI. W gronie 60 szachistek z całego kraju znalazły się dwie zawodniczki Klubu Szachowego Jelonka: Alicja Fudali i Zofia Duczkowska.

Ala w 9 partiach zdobyła 3 punkty kończąc rywalizację na 52 miejscu. Zosia wywalczyła 2,5 punktu, co pozwoliło na zajęcie 55 lokaty. Mistrzynią Polski została Michalina Popczyńska (MUKS Śródmieście Wrocław), która wyprzedziła Kaję Rządkowską (KSz Polonia Wrocław) i Blankę Ejsymont (UKS Łady Raszyn)

WYNIKI DZIEWCZYNEK

8 marca w Jastrzębiej Górze rozpoczyna się finał MPM w kategorii CHŁOPCY. Trzymajmy kciuki za Remika, Patryka i Piotrka.

WYNIKI CHŁOPCÓW

LIGA OKRĘGOWA ZAKOŃCZONA

6 marca 2022 została rozegrana ostatnia runda Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej, w której uczestniczyły dwie drużyny Klubu Szachowego Jelonka. W rozpoczętych w listopadzie 2021 roku brało udział osiem zespołów. KSz JELONKA II w 14 meczach zdobyła 17 punktów co pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca. O jedną lokatę niżej znalazła się drużyna JELONKI I z dorobkiem 14 punktów meczowych.
Zwycięzcą Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej w sezonie 2021/2022 zostali szachiści KSz MIKAMA Świdnica, którzy wyprzedzili GLKS Goniec Żarów i WOK Wałbrzych. 

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI 

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym z Jeleniogórzan okazał się Mateusz Wiewióra zdobywając osiem punktów. Mateusz uzyskał piąty wynik indywidualny w całej lidze i zdobył normę na II kategorię szachową!!!
Swoje kategorie podwyższyli również nasi seniorzy: Bogdan Nalepa (II kategoria) i Anna Michalak (I kategoria).
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w rozgrywkach. Warto podkreślić, że KSz JELONKA był najbardziej zdyscyplinowaną ekipą w lidze. Jako jedyny klub nie oddał żadnego walkowera.

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 181
Dzisiaj odsłon: 302
Ogółem wizyt: 70 241
Ogółem odsłon: 129 384

Goście: 8Aktywni użytkownicy: 1