Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Sierpniowy Turniej Klasyfikacyjny

   Dziś, w ramach Sierpniowego Turnieju Klasyfikacyjnego, zagrało łącznie 27 zawodników i zawodniczek, a jeszcze w czwartek mieliśmy wątpliwości, czy turniej w ogóle się odbędzie. Powodem były obawy o niską frekwencję, które jednak okazały się ... nieuzasadnione. No, może nie tak do końca gdyż zamiast trzech grup rozgrywkowych zmuszeni byliśmy utworzyć dwie, ale nikt nie zgłaszał zastrzeżeń więc uznajemy, że wszyscy są zadowoleni. 

Kolonia Szachowa 2023- KARPICKO

   Turniej wakacyjny wchodzi w decydującą fazę. Grający w Karpicku koło Wolsztyna, zawodniczki i zawodnicy mają już za sobą pięć partii. Partia za partią i znów partia. Przydałby się odpoczynek, bo niektórzy przy deskach siedzą po 2-3 godziny. Dobrze, że po grze jest czas na regenerację.

 

Jelonki nad morzem - Łazy 2023 - XIX MFSz Perła Bałtyku

   Tradycyjnie tuż po zakończeniu roku szkolnego rozpoczął się XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Perła Bałtyku" w Łazach (zachodniopomorskie). Jest to jedna z największych imprez szachowych w Polsce. W czterech grupach rywalizowało łącznie 367 zawodników. Podczas festiwalu rozegrano również turniej szachów szybkich, błyskawicznych oraz turniej "kloca".

Jelonki w Teplicach - zdjęcia

   W dniach 10-18 czerwca w czeskich Teplicach został rozegrany XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Teplice Open. W turnieju brało udział 218 zawodników z 37 federacji. W zawodach zagrało wielu utytułowanych graczy. Na liście startowej znalazło się 18 arcymistrzów i 29 mistrzów międzynarodowych.

Kolonia Szachowa 2023 rozpoczęta!

   W dniu dzisiejszym, do ośrodka wczasowego (nomen-omen) ''Jelonek'' zawitali zawodnicy naszego klubu. Rozpoczęła się kolonia szachowa, w trakcie której młodzież weźmie udział w zajęciach i analizach szachowych, rozgrywkach sportowych, grach, zabawach, animacjach, spotkaniach ... no i oczywiście wszyscy zagrają w turnieju klasycznym. 

Baraż o II Ligę

   W dniach 3-4 czerwca we Wrocławiu zostały rozegrane zawody w ramach III Ligi Dolnośląskiej Seniorów, która była barażem o awans do II Ligi. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów grających systemem każdy z każdym.

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 68
Dzisiaj odsłon: 79
Ogółem wizyt: 159 172
Ogółem odsłon: 279 497

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1