Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA - GALERIA

16 stycznia 2022 w Legnicy zostały rozegrane DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH. W zawodach wzięło udział 30 zespołów z całego województwa. Klub Szachowy JELONKA był reprezentowany przez 3 drużyny.
KSz Jelonka w składzie: Mateusz Wiewióra, Jakub Trusewicz, Remigiusz Trusewicz, Jagoda Romejko z dorobkiem 8 punktów meczowych zakończył rywalizację na 9 pozycji. Tyle samo punktów uzbierała drużyna KSz Jelonka II (Dawid Bowerdt, Igor Burda, Piotr Ziemak, Katarzyna Tkacz), co pozwoliło na zajęcie 11 lokaty.
Na 26 miejscu uplasowała się ekipa JELONKA III (Maciej Wolski, Krzysztof Mochól, Mateusz Glinkowski, Weronika Sękiewicz) zdobywając 5 punktów. O jedno miejsce niżej znalazła się drużyna GOK Mysłakowice, w barwach którego wystąpili zawodnicy KSz Jelonki (Miłosz Kaszewski, Aleksander Gerono, Witold Lipiński, Aleksandra Gerono).
Złoty medal zdobyli szachiści Polonii I Wrocław (13pkt) wyprzedzając Polonię II Wrocław (12pkt) oraz MUKS Śródmieście I Wrocław (10pkt).
Najlepszy indywidualny wynik wśród zawodników Jelonki uzyskał Remigiusz Trusewicz (6/7pkt), który zdobył złoty medal na III szachownicy.
SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Cracovia 2021 - Dziesięciu zawodników ''Jelonki'' - Patryk z II kategorią!

Podczas Międzynarodowego Turnieju Szachowego Cracovia 2021 start zakończyło 8 zawodników naszego klubu. Miło nam ogłosić, że Patryk Bąk uzyskał normę na II kategorię szachową i dołączył do grona 1800+. Grający w Grupie E  Patryk w rozegranych partiach zdobył 6 punktów (7 miejsce wśród chłopców). W grupie E nagrodzoną została również Oliwia Cudyk (5,5 pkt - 6 miejsce wśród dziewcząt).

FIDE 01.01.2022

Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) opublikowała nową listę rankingową na styczeń 2022. Liderem klasyfikacji w szachach klasycznych pozostaje Magnus Carlsen (Norwegia) z rankingiem 2865. Drugie miejsce zajmuje Alireza Firouzja (Francja) ranking 2804, a na trzecim miejscu plasuje się Liren Ding (Chiny) ranking 2799.
Najlepszy z Polaków jest Jan-Krzysztof Duda, który z rankingiem 2760 zajmuje 13 miejsce na świecie.

Turniej Świąteczny zakończony!

11.12.2021 gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, gdzie odbył się Świąteczny Turniej Szachowy. Szachiści rywalizowali w grupach: Open A (dorośli oraz zawodnicy z rankingiem min.1600), OPEN B (dzieci i młodzież z rankingiem 1100-1400) oraz szachiści bez rankingo szachowego do lat 10, 8, 7,6.

Remik z II kategorią szachową!!!

Miło nam zakomunikować, że zawodnik Klubu Szachowego Jelonka Remigiusz Trusewicz wygrał Grupę B (juniorzy do lat 12) V Bożonarodzeniowego Turnieju Szachowego rozgrywanego w dniach 11-12 grudnia w Świdnicy. Remik zdobył komplet punktów i wypełnił normę na II kategorię szachową.
GRATULUJEMY!!!
Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie:

Bardzo dobry występ zaliczył również Jakub Trusewicz zajmując IV miejsce w Grupie A (seniorzy i juniorzy starsi) świdnickiego turnieju.