Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

KSz JELONKA vs WOK Wałbrzych

29 stycznia rozegrane zostały rozegrane rundy IV i V Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej. Drużyny KSz Jelonka gościły w klubie C4 przy Okrzei 11 dwie ekipy z WOK Wałbrzych.

Drużyna Jelonki I (Yuri, Waldek, Bogdan, Rafał, Ania oraz Wojtek i Bogdan) w pierwszym meczu uległa WOK I w stosunku 1,5:3,5. Drugi mecz z WOK II zakończył się remisem 2,5:2,5.
Jelonka II (Mateusz, Kuba, Igor i Kacper) zremisowała oba mecze.

W aktualnej tabeli obie Jelonki z dorobkiem 6 punktów meczowych gonią drużynę ze Świdnicy (7 punktów) oraz liderującą ekipę z Żarowa (9 punktów).
Kolejne mecze zostaną rozegrane w "żarowskiej jaskini lwa" 26 lutego.

WYNIKI

Gramy dla WOŚP!

W najbliższą sobotę w "Elektroniku" przy ul.Grunwaldzkiej 64 a w Jeleniej Górze KSz Jelonka po raz drugi wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy na turniej szachowy, który rozegrany zostanie w dwóch grupach: do lat 8 oraz OPEN (zgłoszony do FIDE). Zaczynamy o 11:00, zapisy od 10:00  w dniu zawodów lub poprzez serwis turniejowy. szczegóły tamże.

WYNIKI:
OPEN
U8

TRANSMISJA ONLINE

Wszyscy chcemy wygrać z SEPSĄ!

SIEMA:)

Lista rankingowa FIDE- luty 2023

Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) opublikowała nową listę rankingową na luty 2023.

W klasyfikacji STANDARD Jeleniogórscy szachiści mają kolejnych reprezentanów!
Dzięki dobrym występom turniejowym (Kraków, Wrocław), na listę rankingową FIDE dostali się Weronika Sękiewicz Maciej Wolski. Zawodnicy KSz Jelonka mają teraz łącznie 16297 punktów rankingowych i jest to wzrost o 1492 oczek w stosunku do poprzedniego miesiąca. W 1492 roku Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę. Przypadek?- Nie sądze.
Sześcioro zawodników zajmuje miejsca w TOP 100 swoich kategorii wiekowych, a Katarzyna Tkacz, która zarobiła aż 100 oczek rankingowych, jest w TOP- 10.

 
KSz JELONKA w Centralnym Rejestrze PZSzach
Lista rankingowa FIDE

Poniżej publikujemy listę aktywnie grających juniorów Klubu Szachowego Jelonka                

   ELO  FIDE miejsce w kraju (TOP 100)
Aleksandra Zielińska 1642 12 (D-16)
Jagoda Romejko 1477 25 (D-16)
Mateusz Wiewióra 1420   
Maciej Wolski 1247  
Katarzyna Tkacz 1296  10 (D-12)
Oliwia Cudyk 1225  17 (D-12)
Jakub Trusewicz 1212  
Weronika Sękiewicz 1178 24 (D-12)
Igor Burda  1172  
Remigiusz Trusewicz 1167  89 (C-12)
Patryk Bąk 1142  
 Piotr Ziemak 1061  
Aleksander Gerono 1059  

 

W światowej czołówce nie ma aż takich zawirowań.
Liderami światowych list niezmiennie są Magnus Carlsen (Norwegia- ranking 2852) i Hou Yifan (Chiny- ranking 2638).
Najlepszym z Polaków jest Jan-Krzysztof Duda, który z rankingiem 2729 zajmuje 21 lokatę na świecie. Wśród kobiet najwyższym rankingiem legitymuje się Alina Kashlinskaya (2491- 16 miejsce na świecie).

Brązowy medal Kasi na SIMP

Sukcesem jeleniogórzanki - Katarzyny Tkacz zakończyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach, które rozgrywane były w ostatni tydzień w miejscowości Pokrzywna (województwo opolskie). Zawodniczka występująca w turnieju pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze sięgnęła po brązowy medal krajowego czempionatu.

Szachiści nie dali się zimie!

Siła wyższa […]ogólne określenie przyczyny sprawczej zdarzenia o charakterze przypadkowym lub naturalnym (żywiołowym), nie do uniknięcia, takiego, nad którym człowiek nie panuje […] Jako przykład można podać powódź, huragan, trzęsienie ziemi, sztorm, śnieżyca itp.

I tak właśnie było w sobotę, 21 stycznia. Śnieżyca, która nadeszła w zasadzie usprawiedliwiłaby wszystko i wszystkich, ale … nikt się nie poddał. Ani organizatorzy ani uczestnicy ani rodzice! 

Frekwencja okazała się wyższa niż zakładaliśmy. Nie obyło się bez lekkiego zamieszania i opóźnienia. 

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze za udostępnienie nam sal lekcyjnych.

Sportowo turniej stał na wysokim poziomie. Wśród 113 zawodników i zawodniczek nie brakowało osób z punktami ELO na koncie. Warto też podkreślić, że reprezentowane były 3 federacje.
W grupie OPEN A zagrało 27 szachistów. Zwyciężył - z kompletem punktów - Radosław Zaręba (Biały Król Wisznia Mała), drugie miejsce zajęła Daria Repetilo (Ksz Miedź Legnica), a trzecie Szymon Grech. Oboje z czterema punktami. Komplet wyników.
W grupie OPEN B wystartowało 26 osób. Zwyciężyła Yaroslava Litovka (Ksz Miedź Legnica) z pięcioma punktami, drugie miejsce zajęła Elżbieta Błaszkiewicz (UKS Giecek Radków), a trzecie miejsce zajął zawodnik KSZ Jelonka Jelenia Góra Mateusz Łabieniec. Komplet wyników. 
W rozgrywkach grupy U9 uczestniczyły 23 osoby. Z kompletem zwycięstw wygrał Gustaw Kruczek, tuż za nim uplasował się Bartosz Szymaniak, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Martyka. Komplet wyników.
Najliczniejsza grupa - U8 została podzielona na czteroosoboweh podgrupy, w ramach których zawodnicy rywalizowali systemem ''każdy z każdy''. Wyniki poszczególnych podgrup:

1.Grech Joanna
2.Domański Mikołaj
3.Fudali Maria
4.Danysz Michał

1.Zalewski Sebastian
2.Urbanek Oktawian
3.Talaga Dominika
4.Tadla Jakub

1.Nowakowski Dawid
2.Kowalski Jakub
3.Kowalczyk Justyna
4.Golubińska Hanna

1.Łątka Bruno
2.Maszczak Karol
3.Ładzińska Natalia
4.Lisiecka Helena

1.Szczap Karol
2.Skowron Mikołaj
3.Sweklej Stanisław
4.Przystawski Jan
4.Śledzianowwska Milena

1.Bajor Adam
2.Symanowicz Wojciech
3.Rybacki Bartek
4.Zygmunt Ewa

1.Idziak Cyprian
2.Łabieniec Adam
3.Ignaciak Aleksandra
4.Józefiak Laura

1.Halicki Jan
2.Cieślik Kamila
3.Całka Kacper
4.Gabryjaniak Alicja

1.Rozum Wojciech
2.Popławski Wojciech
3.Mrugała Michał
4.Senderak Adam

Jak przystało na turniej klockowy, nagrodami były klocki LEGO. Dziękujemy za udział i ... do zobaczenia przy okazji następnego turnieju. 

TURNIEJ KLOCKOWY - PRZENIESIONY DO SP10

!!! UWAGA!!!

Ze względu na duże zainteresowanie Szachowym Turniejem Klockowym podjęliśmy decyzję o przeniesieniu zawodów. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze turniej rozegramy na terenie szkoły. 

Adres:
Szkoła Podstawowa Nr 10 
ul. Morcinka 31
Jelenia Góra 

Mapka 

Dodatkowo informujemy, że limit uczestników został zwiększony do 100 osób. W chwili gdy publikujemy niniejszy artykuł jest jeszcze 27 wolnych miejsc. 
Link do serwisu

Solar Profit raz jeszcze

W środę 11.01 miało miejsce oficjalne zakończenie turnieju Solar Profit Round Robin. Miła, przyjacielska atmosfera towarzyszyła rozdaniu nagród w turnieju. W Grupie A czyli dla zawodników o rankingu PZSzach nie niższym niż 1800 wygrał Waldemar Kowalik. Warto zaznaczyć że jest to pierwsza kategoria centralna zdobyta na terenie Jeleniej Góry od czasu prowadzenia rejestru centralnego. Można by napisać ''jedyna'' gdyby nie fakt, że zajmujący drugie miejsce Yury Aksianevich też uzyskał normę na ''jedynkę''. Trzecie miejsce, już bez kategorii, zajął Mateusz Wiewióra. Wszyscy trzej odebrali dyplomy i nagrody finansowe. Komplet wyników znajdziecie tutaj.

Grupie B, dla zawodników z rankingiem PZSzach co najmniej 1600, pierwsze miejsce zajął Wojciech Krypczyk uzyskując normę na II kategorię. Tuż za nim uplasował się Igor Burda, który również zrobił normę na ''dwójkę''. Trzecie miejsce przypadło Nicole Kawulski-Chodkiewicz. Wymienieni zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody finansowe*. Komplet wyników. Ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał zaproszenie na udział w turnieju Rapid C4, który odbędzie się 18.02.2023 a osoby z miejsc 4-10, które były obecne na zakończeniu wzięły udział w losowaniu książek szachowych oraz pamiątkowych kubków C4. Po ''części oficjalnej'' był tort urodzinowy pomysłodawczyni i założycielki Klubu Szachowego C4 – Anny Michalak a następnie został rozegrany mini turniej urodzinowy o zasadach tak skomplikowanych, że trudno je dziś odtworzyć. Było miło i zabawnie, mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu … jak to w Klubie C4.

*Wojciech zrezygnował z nagrody i przeznaczył nagrodę na cele klubu C4 (kategorię ''zatrzymał'') 

Lista rankingowa FIDE- styczeń 2023

Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) opublikowała nową listę rankingową na styczeń 2023. Liderami światowych list niezmiennie są Magnus Carlsen (Norwegia- ranking 2859) i Hou Yifan (Chiny- ranking 2638).
Najlepszym z Polaków jest Jan-Krzysztof Duda, który z rankingiem 2729 zajmuje 21 lokatę na świecie. Wśród kobiet najwyższym rankingiem legitymuje się Alina Kashlinskaya (2491- 16 miejsce na świecie).


W klasyfikacji STANDARD Jeleniogórscy szachiści mają łącznie 14805 punktów rankingowych i jest to wzrost o 140 oczek w stosunku do poprzedniego miesiąca. Sześcioro zawodników zajmuje miejsca w TOP 100 swoich kategorii wiekowych.

 
KSz JELONKA w Centralnym Rejestrze PZSzach
Lista rankingowa FIDE

Poniżej publikujemy listę aktywnie grających juniorów Klubu Szachowego Jelonka                

   ELO  FIDE miejsce w kraju (TOP 100)
Aleksandra Zielińska 1642 12 (D-16)
Jagoda Romejko 1482 24 (D-16)
Mateusz Wiewióra 1394  
Oliwia Cudyk 1228 13 (D-12)
Remigiusz Trusewicz 1204 67 (C-12)
Katarzyna Tkacz 1196 18 (D-12)
Igor Burda  1176  
Jakub Trusewicz 1174  
Patryk Bąk 1147 91 (C-12)
 Piotr Ziemak 1061  
Aleksander Gerono 1059  
Krzysztof Mochól 1042  
Grali w Wielkopolsce

Trójka zawodników Klubu Szachowego Jelonka udała się w miniony weekend do Marzenina niedaleko Poznania, aby wziąć udział w XXXI FESTIWALU SZACHOWYM IM. KS. B - PA JERZEGO DĄBROWSKIEGO,

Zofia Duczkowska, Alicja Fudali i Kacper Węglarz zagrali w grupie B (31 zawodników) zajmując wysokie lokaty. Kacper zdobywając 5,5pkt w siedmiu partiach zkończył rywalizację na II miejscu. Ala ugrała pół punktu mniej od Kacpra i zajęły miejsce trzecie (I miejsce w kategorii Dziewcząt). Na miejscu piątym (II miejsce w kategorii Dziewcząt) uplasowała się Zosia z taką samą zdobyczą punktową jak Ala. Zwycięzcą turnieju został Tomasz Nawrocki (LKS Chrobry Gniezno), który wygrał siedem partii.


Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 212
Dzisiaj odsłon: 413
Ogółem wizyt: 238 373
Ogółem odsłon: 427 665

Goście: 6Aktywni użytkownicy: 1