Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Solar Profit - Grupa 1600 rozstrzygnięta

Tylko jedna partia została do rozegrania w grupie B. Partia ta jednak pozostaje bez wpływu na końcową klasyfikację pierwszej trójki w turnieju oraz na możliwość uzyskania normy PZSzach.

Tak więc możemy spokojnie ogłosić już dziś, że zwycięzcą Grupy 1600+ został: Wojciech Krypczyk uzyskując 7,5 pkt na 9 możliwych. Wojciech uzyskał oczywiście normę na II kategorię PZSzach. Również normę wykonał, zdobywca drugiego miejsca Igor Burda. Igor uzyskał 7 pkt. Trzecie miejsce zajęła Nicole Kawulski-Chodkiewicz z 5 punktami. 
Oficjalne zakończenie turnieju, wraz z wręczeniem nagród, planujemy w środę 21 grudnia

 

Solar Profit Round Robin - końcówka wieżowa

To jest już absolutny finisz Solar Profit Round Robin … przynajmniej jeśli chodzi o grupę 1600 bo w 1800 towarzystwo jeździ po różnych turniejach i sprawa ostatecznych rozstrzygnięć jest ciągle otwarta.

Grupa 1600

W zeszłym tygodniu wczorajszym zostały rozegrane 4 partie. Mateusz Glinkowski wygrał z Amadeusem Aksianevichem a Kacper Wowk z Miłoszem Kaszewskim. Ponadto Nicole Kawulski Chodkiewicz wygrała z Karoliną Chrzanowską a Wojciech Krypczyk z Kacprem Węglarzem.

Zwłaszcza ostatnia partia zasługuje na uwagę. Wojciech wygrywając uzyskał normę na II kategorię PZSzach. Szanse na normę mają jeszcze Nicole oraz Igor (który akurat pauzował).

Grupa 1800

Również cztery partie miały miejsce w grupie A. W najciekawszym (i najdłużej trwającym) pojedynku Jagoda Romejko ograła Yuriego Aksianevicha. Punkty zdobyli również: Waldemar Kowalik w partii z Remigiuszem Trusewiczem, Mateusz Wiewióra w partii z Bogdanem Nalepą oraz Anna Michalak w starciu z Jakubem Trusewiczem.

Kolejne starcia planowane są na środę 14 grudnia.

MIKOŁAJKI 2022 na 102!

   Turniej szachowy odbył się dzięki dofinansowaniu w ramach Prewencyjnego Programu PZU - Dobra Drużyna - Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra zakupił sprzęt o wartości 10.000 zł umożliwiający przeprowadzenie turniejów szachowych oraz treningi dzieci i młodzieży.

   Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze gościła szachistów, którzy rywalizowali w Mikołajkowym Turnieju szachowym. W czterech grupach rozgrywkowych uczestniczyło łącznie 102 zawodników w wieku od 5 do 56 lat!

Turniej Klockowy 2023

Serdecznie zapraszamy na pierwszy oficjalny turniej szachowy w roku 2023 organizowany przez nasz klub. Szachowy Turniej Klockowy, bo taką nosi nazwę, odbędzie się w sobotę 21 stycznia br. O godzinie 10.00. Jest to turniej klasyfikacyjny czyli taki na którym zawodnicy mogą uzyskać normę na kategorię szachową. W tym wypadku IV lub V.

Wałbrzyska Dolnośląska Liga Okręgowa rundy II i III

W niedzielę, tuż przed oczekiwanym przez cały kraj meczem Polska – Francja, dwie nasze drużyny rozegrały po dwa mecze. Partie rozegrane zostały w klubie C4 przy ul Okrzei 11 a przyjezdnymi drużynami były Hetman Wałbrzych II oraz KSz MIKAMA Świdnica III. W pierwszych meczach KSz Jelonka Jelenia Góra I pokonała Hetmana Wałbrzych 4-1 zaś KSz Jelonka Jelenia Góra II pokonała KSz MIKAMA Świdnica III 3-2. W drugich starciach (czyli trzeciej rundzie rozgrywek ligowych) KSz Jelonka Jelenia Góra II pokonała Hetmana Wałbrzych 3-2 zaś KSz Jelonka Jelenia Góra I zremisowała z KSz MIKAMA Świdnica III 2,5-2,5. 

Pozostając w klimacie mundialowym poprosiliśmy fachowców France Football o ocenę (w skali 1-6) postawy zawodników naszego klubu w obydwu spotkaniach. Oto co otrzymaliśmy:

Lista rankingowa FIDE- grudzień 2022

Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) opublikowała nową listę rankingową na grudzień 2022. Liderami światowych list niezmiennie są Magnus Carlsen (Norwegia- ranking 2859) i Hou Yifan (Chiny- ranking 2638).
Najlepszym z Polaków jest Jan-Krzysztof Duda, który z rankingiem 2729 zajmuje 19 lokatę na świecie. Wśród kobiet najwyższym rankingiem legitymuje się Alina Kashlinskaya (2491- 16 miejsce na świecie).


W klasyfikacji STANDARD Jeleniogórscy szachiści mają łącznie 14665 punktów rankingowych i jest to spadek o 9 oczek w stosunku do poprzedniego miesiąca. Sześcioro zawodników zajmuje miejsca w TOP 100 swoich kategorii wiekowych.

 
KSz JELONKA w Centralnym Rejestrze PZSzach
Lista rankingowa FIDE

Poniżej publikujemy listę aktywnie grających juniorów Klubu Szachowego Jelonka                

   ELO  FIDE miejsce w kraju (TOP 100)
Aleksandra Zielińska 1581 13 (D-14)
Jagoda Romejko 1503 27 (D-16)
Mateusz Wiewióra 1389  
Oliwia Cudyk 1204 24 (D-12)
Katarzyna Tkacz 1189 26 (D-12)
Igor Burda  1188  
Remigiusz Trusewicz 1173 51 (C-10)
Patryk Bąk 1167 53 (C-10)
Jakub Trusewicz 1097  
Aleksander Gerono 1071  
 Piotr Ziemak 1061  
Krzysztof Mochól 1042  
Bratobójcze starcie w Jeleniej Górze

Na inaugurację Wałbrzyskiej Ligii Okręgowej drużyna KSz Jelonka Jelenia Góra zmierzyła się z drużyną KSz Jelonka Jelenia Góra. Wygrała … KSz Jelonka Jelenia Góra wink

No … ale po kolei. W niedzielę 27.11.2022r. gospodarzem była I drużyna KSz Jelonka Jelenia Góra, którą reprezentowali: Waldemar Kowalik, Bogdan Nalepa, Rafał Cieszkowski, Paweł Janic oraz Anna Michalak. Naprzeciw stanęła II drużyna KSz Jelonka Jelenia Góra w składzie: Aleksandra Zielińska, Remigiusz Trusewicz, Igor Burda, Aleksander Gerono oraz Patryk Bąk.
Zgodnie z zasadą że gospodarze grają białymi, na pierwszej trzeciej oraz piątej desce rozkład wyglądał następująco:

Solar Profit na półmetku

W środę 16 listopada rozegrane zostały kolejne partie Solar Profit Round Robin. Niektórzy przekroczyli już półmetek turnieju, inni mają do rozegrania zaległe partie. 

W grupie 1600 grali

Glinkowski, Mateusz vs Chrzanowska, Karolina 1:0
Krypczyk, Wojciech vs Michalak, Katarzyna 1:0
Burda, Igor vs Kaszewski, Miłosz 0,5-0,5 
Wowk, Kacper vs Kawulski-Chodkiewicz, Nicole 0:1
Węglarz, Kacper vs Aksianevich, Amadeus 1:0

W grupie 1800 miały miejsce następujące pojedynki:
Wiewióra, Mateusz vs Wilk, Aleksander 0:1
Nalepa, Bogdan vs Kawulski-Chodkiewicz, Alexander 0,5-0,5
Romejko, Jagoda vs Michalak, Anna 1:0

Oliwka z drugą normą na I kategorię szachową!!!

Weekendowy Turniej Polonii Wrocław z okazji Dnia Niepodległości zakończył się sukcesem jeleniogórskiej zawodniczki. Oliwia Cudyk w siedmiu partiach zgromadziła 4 punkty i uzyskała ranking 1938, co jest równoznaczne ze zdobyciem normy na I kategorię szachową. Po niezbyt udanym początku (1 punkt po czterech rundach) nasza szachistka znakomicie finiszowała wygrywając trzy ostatnie partie z wyżej notowanymi zawodnikami. Wynik pozwolił na zajęcie 15 miejsca w gronie 36 zawodników.

GRATULUJEMY!!!

SERWIS TURNIEJOWY

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 197
Dzisiaj odsłon: 291
Ogółem wizyt: 238 358
Ogółem odsłon: 427 543

Goście: 5Aktywni użytkownicy: 1