Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Remik, Patryk i Piotrek w Jastrzębiej Górze

Po tygodniowej rywalizacji dziewczynek w Jastrzębiej Górze (województwo pomorskie) swój finał mieli także chłopcy do lat 10. Klub Szachowy Jelonka był reprezentowany przez trzech zawodników.
Remigiusz Trusewicz zdobył 5,5pkt zajmując ostatecznie 15 miejsce. Taką samą zdobyczą punktową może pochwalić się Patryk Bąk, który zakończył rywalizację na 17 miejscu. Piotr Ziemak uzyskał 2 punkty, co pozwoliło na zajęcie 65 miejsca.
Mistrzem Polski do lat 10 został Adam Gibała z dorobkiem 7,5pkt (MUKS Śródmieście Wrocław). Srebro i brąz wywalczyli: Krzysztof Zawał  (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn) i Bruno Przybyś (UKS SP8 Chrzanów) zdobywając jeden punkt mniej od złotego medalisty.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

GALERIA

Ala i Zosia walczyły w Mistrzostwach Polski

W dniach 27.02-07.03 w nadmorskiej Jastrzębiej Górze rozegrany został finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w kategorii DZIEWCZYNKI. W gronie 60 szachistek z całego kraju znalazły się dwie zawodniczki Klubu Szachowego Jelonka: Alicja Fudali i Zofia Duczkowska.

Ala w 9 partiach zdobyła 3 punkty kończąc rywalizację na 52 miejscu. Zosia wywalczyła 2,5 punktu, co pozwoliło na zajęcie 55 lokaty. Mistrzynią Polski została Michalina Popczyńska (MUKS Śródmieście Wrocław), która wyprzedziła Kaję Rządkowską (KSz Polonia Wrocław) i Blankę Ejsymont (UKS Łady Raszyn)

WYNIKI DZIEWCZYNEK

8 marca w Jastrzębiej Górze rozpoczyna się finał MPM w kategorii CHŁOPCY. Trzymajmy kciuki za Remika, Patryka i Piotrka.

WYNIKI CHŁOPCÓW

LIGA OKRĘGOWA ZAKOŃCZONA

6 marca 2022 została rozegrana ostatnia runda Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej, w której uczestniczyły dwie drużyny Klubu Szachowego Jelonka. W rozpoczętych w listopadzie 2021 roku brało udział osiem zespołów. KSz JELONKA II w 14 meczach zdobyła 17 punktów co pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca. O jedną lokatę niżej znalazła się drużyna JELONKI I z dorobkiem 14 punktów meczowych.
Zwycięzcą Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej w sezonie 2021/2022 zostali szachiści KSz MIKAMA Świdnica, którzy wyprzedzili GLKS Goniec Żarów i WOK Wałbrzych. 

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI 

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym z Jeleniogórzan okazał się Mateusz Wiewióra zdobywając osiem punktów. Mateusz uzyskał piąty wynik indywidualny w całej lidze i zdobył normę na II kategorię szachową!!!
Swoje kategorie podwyższyli również nasi seniorzy: Bogdan Nalepa (II kategoria) i Anna Michalak (I kategoria).
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w rozgrywkach. Warto podkreślić, że KSz JELONKA był najbardziej zdyscyplinowaną ekipą w lidze. Jako jedyny klub nie oddał żadnego walkowera.

Winterpol Blitz Rozpoczęty!


2 marca o 17.30 uruchomione zostały zegary szachowe pierwszej rundy turnieju Winterpol Blitz 2022.
Na starcie zawodów stanęło 21 zawodniczek i zawodników o średnim rankingu 1406, w tym Mistrzyni FIDE Katarzyna Dwilewicz oraz aktualny Mistrz Polski Amatorów Piotr Kołodziejski.

Toczony szybkim tempem turniej (5'+3'' na zawodnika) obfitował w ciekawe zagrania ale i niemałe emocje.
Losy zwycięstwa w całym turnieju ważyły się do ostatnich sekund siódmej rundy gdy na pierwszej szachownicy pojedynek toczyli Bogdan Nalepa (białymi) i prowadząca w turnieju WFM Katarzyna Dwilewicz. W pewnej chwili grająca czarnymi Katarzyna Dwilewicz miała na zegarze 6 sekund (Bogdan Nalepa miał w tym momencie 1:20 min). Katarzyna końcówkę grała więc praktycznie ''na czasie dodawanym'' a dodawane były ... 3 sekundy!!!. Mimo to wygrała partię. Co to jednak znaczy doświadczenie ;)


Ostatecznie turniej wygrała WFM Katarzyna Dwilewicz (6,5 pkt.) przed Piotrem Kołodziejskim (6 pkt) i Wojciechem Kmiecikiem (5,5 pkt). Pełna lista wyników dostępna jest w linku.

Zgodnie z regulaminem pierwsza dziesiątka zawodników otrzymuje punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.
Po pierwszym turnieju wygląda to tak:
1. Dwilewicz, Katarzyna - 25 pkt.
2. Kołodziejski, Piotr - 20 pkt.
3. Kmiecik, Wojciech - 18 pkt.
4. Nalepa, Bogdan - 16 pkt.
5. Wojcik, Artur - 14 pkt.
6. Kawulski-Chodkiewicz, Alexander - 12 pkt.
7. Wilk, Aleksander - 10 pkt.
8. Bąk, Patryk - 8 pkt.
9. Glinkowski, Mateusz - 6 pkt.
10. Kostka, Marcin - 4 pkt.

Do klasyfikacji generalnej liczone jest 8 najlepszych turniejów każdego zawodnika.
Kolejny turniej z cyklu Winterpol Blitz planowany jest na 6 kwietnia 2022.
ZAPRASZAMY

1006 zł dla WOŚP od Jelonki! Wiewióra najlepszy.

29.01.2022 r. w hali sportowej ZST "Mechanik" w Jeleniej Górze KSz Jelonka był organizatorem turnieju szachów błyskawicznych. Celem turnieju było dokonanie zbiórki funduszy na rzecz 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W turnieju uczestniczyło łącznie 30 zawodników (od 8 do 51 lat).

Mateusz Wiewióra (KSz Jelonka Jelenia Góra) zdobywając 8 pkt zapewnił sobie zwycięstwo w Jeleniogórskim SZACH-MAT dla WOŚP. Mateusz doznał tylko jednej porażki z Pawłem Frącem (UKS Skoczek Milicz), który zajął w klasyfikacji generalnej 2 m-ce (7,5 pkt). Trzecie miejsce było udziałem zdobywcy 6,5 pkt Piotra Frąca (MKS MUKS Śródmieście Wrocław). Tuż za podium uplasowali się zawodnicy Jelonki z dorobkiem 6 pkt: Bogdan Nalepa, Aleksander Gerono oraz Igor Burda. Najlepszą kobietą została Oliwia Cudyk (KSz Jelonka Jelenia Góra) zdobywczyni 5 pkt - 9 m-ce w klasyfikacji OPEN.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy przekazane nieodpłatnie przez drukarnię nowy-druk.pl, a najmłodsi upominek ufundowany przez sztab WOŚP. Najlepszy mężczyzna i najlepsza kobieta uzyskali prawo startu w najbliższym turnieju organizowanym przez KSz Jelonka Jelenia Góra bez opłaty wpisowej.

Organizatorzy serdecznie dziękują zawodnikom i opiekunom za hojne wsparcie, wszystkie zebrane środki zostały przekazane do sztabu WOŚP.

Szczegółowe wyniki znajdują się w serwisie chessmenager.com.

Obszerna fotogaleria znajduje się tutaj.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA

16 stycznia 2022 w Legnicy zostały rozegrane DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH. W zawodach wzięło udział 30 zespołów z całego województwa. Klub Szachowy JELONKA był reprezentowany przez 3 drużyny.
KSz Jelonka w składzie: Mateusz Wiewióra, Jakub Trusewicz, Remigiusz Trusewicz, Jagoda Romejko z dorobkiem 8 punktów meczowych zakończył rywalizację na 9 pozycji. Tyle samo punktów uzbierała drużyna KSz Jelonka II (Dawid Bowerdt, Igor Burda, Piotr Ziemak, Katarzyna Tkacz), co pozwoliło na zajęcie 11 lokaty. 
Na 26 miejscu uplasowała się ekipa JELONKA III (Maciej Wolski, Krzysztof Mochól, Mateusz Glinkowski, Weronika Sękiewicz) zdobywając 5 punktów. O jedno miejsce niżej znalazła się drużyna GOK Mysłakowice, w barwach którego wystąpili zawodnicy KSz Jelonki (Miłosz Kaszewski, Aleksander Gerono, Witold Lipiński, Aleksandra Gerono).
Złoty medal zdobyli szachiści Polonii I Wrocław (13pkt) wyprzedzając Polonię II Wrocław (12pkt) oraz MUKS Śródmieście I Wrocław (10pkt).
Najlepszy indywidualny wynik wśród zawodników Jelonki uzyskał Remigiusz Trusewicz (6/7pkt), który zdobył złoty medal na III szachownicy.
SZCZEGÓŁOWE WYNIKI
GALERIA

Cracovia 2021 - Dziesięciu zawodników ''Jelonki'' - Patryk z II kategorią!

Podczas Międzynarodowego Turnieju Szachowego Cracovia 2021 start zakończyło 8 zawodników naszego klubu. Miło nam ogłosić, że Patryk Bąk uzyskał normę na II kategorię szachową i dołączył do grona 1800+. Grający w Grupie E  Patryk w rozegranych partiach zdobył 6 punktów (7 miejsce wśród chłopców). W grupie E nagrodzoną została również Oliwia Cudyk (5,5 pkt - 6 miejsce wśród dziewcząt).

Ranking FIDE zawodników KSz Jelonka

Ranking FIDE 10 najlepszych w Polsce

Dzisiaj wizyt: 141
Dzisiaj odsłon: 420
Ogółem wizyt: 212 347
Ogółem odsłon: 379 719

Goście: 9Aktywni użytkownicy: 1