Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra - znajdź nas na Facebooku !

Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet- Rodos 2024

W sobotę 20 kwietnia na greckiej wyspie Rodos rozpoczęły się zmagania w ramach Indywidualnych Mistrzostw Europy Kobiet w szachach klasycznych. W Mistrzostwach uczestniczą 182 zawodniczki ze starego kontynentu. W pietnastoosobowej reprezentacji naszego kraju znalazła się szachistka KSz Jelonka Katarzyna Dwilewicz.

Wiosenny Turniej Klasyfikacyjny zakończony!!!- ZDJĘCIA

W dniach 20-21 kwietnia w klubie C4 na ul. Okrzei w Jeleniej Górze rozegrany został Wiosenny Turniej Klasyfikacyjny.
W trzech grupach rozgrywanych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 30'+30'' uczestniczyło łącznie 53 miłośników gry królewskiej.

W OPEN A (18 zawodników) z kompletem zwycięstw triumfował Oleg Achinovich (Hetman Wałbrzych), wyprzedzając Katarzynę Michalak (Ksz Jelonka- 5pkt) i Szymona Delijewskiego (4,5pkt). Kasia wypełniła drugą normę na I kategorię szachową.

WYNIKI OPEN A

Turniej Wiosenny- Wrocław 2024

W dniach 13-14 kwietnia we Wrocławiu rozegrano Turniej Klasyfikacyjny, w którym udział wzięła liczna reprezentacja z Jeleniej Góry.

W OPEN A (ranking 1800+) triumfował gracz KSz Jelonka Waldemar Kowalik zdobywając 4 pkt w 5 partiach. Na 4 miejscu zawody zakończył Yury Aksianevich (3,5pkt/5). W Grupie A udział wzięło 16 szachistów.

WYNIKI

W OPEN B (ranking 1600) drugie miejsce zajął Michał Bogdaszewski (5pkt/7). Na siódmej lokacie zakończył turniej Amadeus Aksianevich (3,5pkt/7). W OPEN B wzięło udział 16 zawodników.

WYNIKI

Turniej Wiosenny 2024

Zapraszamy na turniej klasyfikacyjny z możliwością uzyskania normy na II kategorię szachową (I kobiecą).
Miejsce: Szkoła Języków Obcych „Premium” ul. Okrzei 11, Jelenia Góra

Termin: 20-21.04.2024.

Weryfikacja zawodników, opłacenie wpisowego 9.15-9.45
Start I rundy Sobota godz. 10.00

Grupy rozgrywkowe:
Grupa A – osoby z rankingiem PZSzach 1600 lub wyżej.
Grupa B - osoby z rankingiem PZSzach od 1400 do 1999
Grupa C - osoby z rankingiem PZSzach od 1100 do 1399

Turniej o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice 2024

W Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice rozegranym w dniu 16 marca wzięło udział 72 szachistów.

W grupie OPEN (17 zawodników) zwyciężył Lech Sopur (Okucie Budowlani Łódź) zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajął Yury Aksianevich (Ksz Jelonka Jelenia Góra)- 5,5 pkt, a trzeci był Damian Bomba (Ścięgny)- 4,5 pkt.

W grupie U14 (16 zawodników) triumfował Amadeus Aksianevich (KSz Jelonka Jelenia Góra) z dorobkiem 6 pkt. Podium uzupełnili: Mateusz Paczkowski (Ksz Miedź Legnica)- 5,5 pkt i Marek Dokoupil (Hradec Kralove- Czechy)- 5 pkr.

W grupie U10 (39 zawodników) najlepszy był Filip Banach ze zdobyczą 5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Raphael Aksianevich i Sebastian Zalewski. którzy zgormadzili o jeden punkt mniej od zawycięzcy.

SERWISY TURNIEJOWE

OPEN

U14

U10

Zuzia na Mistrzostwach Polski- Jastrzębia Góra

W dniach 9-17 marca w nadmorskiej Jastrzębiej Górze rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. W kategorii Dziewcząt (68 uczestniczek) udział wzięła zawodniczka jeleniogórskiego klubu Zuzanna Martyka.

Zuzia w dziewięciu rozegranych partiach zdobyła 4 punkty potwierdzając swój ranking 1400. Rezultat pozwolił na zajęcie 48 lokaty.

Igor z II+

W miniony weekend w Wałbrzychu została rozegrana runda finałowa Wałbrzyskiej Ligi Okręgowej. Drużyny Jelonki walczyły z zespołami WOK Wałbrzych, a stawka była ogromna. Przed rozpoczęciem partii Jelonka II traciła tylko jeden punkt do Wałbrzyszan. W przypadku zwycięstwa Jeleniogórzanie uzyskaliby wynik premiujący do gry w przyszłorocznej edycji Ligi Dolnośląskiej.